Keystone logo
© Domus Academy
IED - Istituto Europeo di Design

IED - Istituto Europeo di Design

IED - Istituto Europeo di Design

Tanıtım

IED - Istituto Europeo di Design

IED, Milano, Roma, Torino, Floransa, Cagliari, Madrid, Barselona, São Paulo ve Rio de Janeiro'daki lokasyonları ile en büyük uluslararası moda, tasarım, görsel iletişim ve yönetim okulları ağıdır.

1966 yılında kurulan IED, Tasarım ve Moda disiplinlerinde 45 yıllık uluslararası uzmanlığa sahiptir. Eğitim ve araştırma alanlarında faaliyet gösteren ve genişleyen bir uluslararası ağ ile IED, dünya çapında Avrupa'nın en iyi Moda ve Tasarım Okulu olarak tanınmaktadır.

Istituto Europeo di Design “çok kültürlü uluslararası”dır: dersleri dört farklı dilde verilmektedir, bu derslerin yaklaşık 100'ü doğrudan İngilizce olarak verilmektedir ve 95 farklı ülkeden gelen 10.000'den fazla öğrenci bulunmaktadır.

Sunulan akademik kurslar, lisans ve yüksek lisans, yaz, yarıyıl ve bir yıllık, üç yıllık programlar ve kişiye özel olmak üzere tüm yeterlilik düzeylerini kapsar.

IED'nin misyonu: dünyanın kültürlü vatandaşları, yenilikçileri yaratmak; kendi hayallerini şevk, özgürlük ve sorumlulukla gerçekleştirme yeteneğine sahip insanlar.

Istituto Europeo di Design bir okuldan çok daha fazlasıdır: yenilikçiliğe olan sarsılmaz bağlılığı sayesinde, yeni nesil profesyonelliğin sürekli olarak ortaya çıktığı bir eritme potasıdır.

IED, teknoloji ve deney, yaratıcı stratejiler ve entegre iletişim, pazar sorunları ve yeni bir profesyonellik biçimi arasındaki sinerjiye dayanan yenilikçi ve çeşitlendirilmiş öğretim metodolojisi geliştirmiştir.

Önde gelen işletmelerle ortaklıklar ve verimli işe yerleştirme hizmetleri, IED'nin eğitim stratejisinde temel bir konudur ve tüm eğitim yolunu karakterize eder.

Tüm fakülte, uygulamalı beceriler ve sürekli yenilikler sağlayabilen aktif profesyonellerden oluşur.

Burslar ve finansman

IED, genç yaratıcıları özel bir dizi burs, promosyon ve mali yardım yoluyla destekler.

 • BURSLAR: Öğrenim ücretlerinde kısmi veya tam burslar başarı esasına göre verilir. İlgili yarışmalar bir projenin sunulmasıyla bağlantılıdır.
 • EARLY BIRD: Early Bird, öğrencilerin kayıtlarını verilen son tarihlere kadar tamamlamalarına yönelik kolaylıklardır.
 • FİNANSMAN: İED, ipotek şirketleri ile yapılan anlaşmalar sayesinde öğrenim ücretini taksitli ödeme imkanı sunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen Danışmanınıza danışın.
 • DSU BURSLARI: Diritto allo Studio Universitario – DSU (yani eğitim hakkı) Lisans Dersleri için Burslar, İtalyan Kanununa göre atanır. 13 Aralık 2004 tarihli 33
 • GELİR KILAVUZU ATAMA KILAVUZU (İtalyan ve AB öğrencileri için): Lisans Kursu öğrenim ücretleri ailenizin gelirine göre daha düşük olabilir.
 • DEVLET TAAHHÜT BURSLARI yıllık olarak mevcuttur.

Neden IED - Istituto Europeo di Tasarım

IED kursları, sadece zamana ayak uydurmak yerine, kavramsal bir inovasyon merkezi olarak çalışan gelişen trend tahmincileridir. Alanlar ve disiplinler arasında çapraz gübreleme için girdi sağlamak için çeşitli geçmişlerden bir dizi profesyonel bir araya gelir.

IED - Istituto Europeo di Tasarım Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

Ödüller ve Akreditasyonlar

Attila Veress, Wallpaper* Tasarım Ödülü'nü kazandı

Artemide için Bontà projesi.(2021)

Çağdaş tasarımın 50 yeni yıldızı arasından altı IED Mezunu seçildi: Chiara Andreatti, Federica Biasi, Cara Judd, Davide Gramatica, Antonio Facco, Federico Peri

Marie Claire Maison dergisi (2021)

Anastasiya Kuliabina

iF Tasarım Yetenek Ödülü (2021)

Jaime Alvarez

Vogue Sırada Kim Var(2020)

moda yeteneği

Mercedes Benz Moda Haftası Madrid (MBFWM) (2020)

Grafik Tasarım IED Madrid

Laus Altın (2021)

Öğrenci hizmetleri ve tesisleri

 • IED sınıfları, eğitim ve araştırma için gerekli en son araçlarla donatılmıştır. Tüm laboratuvarlar, eğitim kurslarını ve bireysel eğitimi desteklemek için yüksek teknolojili ekipmanlara sahiptir.
 • Kabul Merkezinden Staj ve Yerleştirme ofisine kadar amaç, sınıftaki eğitim deneyimini tamamlamak ve geliştirmektir.
 • Ayrıca, IED, profesyonel araçlar sağlayanlardan mallar, boş zaman, kültür ve sağlıkla uğraşanlara kadar her türden ticaret şirketleri ve makamlarıyla birçok yıllık anlaşmalar yapar.

Kampüsler

IED, %100 İtalyan DNA'sına sahip uluslararası bir eğitim ağıdır. İtalya'da 7, İspanya'da 3 ve Brezilya'da 2 şubesi bulunan IED, her lokasyonun özelliklerinden en iyi şekilde yararlanır ve farklı deneyimlerin, insanların ve kültürlerin harmanlanmasına olanak tanır.

IED Milano: tasarım ve endüstrinin beşiği. IED Milano her yıl 3500'den fazla genç yeteneği ağırlıyor. Laboratuarlar, sınıflar, ağ oluşturma alanları, şehrin kalbinde, via Sciesa, via Bezzecca ve via Pompeo Leoni, yaratıcı insanların ihtiyaçlarına göre tasarlanmış bir eğitim merkezi arasında yer almaktadır.

Accademia di Belle Arti Aldo Galli - IED Ağı: geçmişi geri yüklemek ve geleceği tasarlamak. Como'nun gururu olan ve İtalya'nın en iyi restorasyon okullarından biri olan bir kültür kurumu olan Galli Akademisi, restorasyon için dünyanın önde gelen ülkesinde çok az paraleli olan bir yenilik sürecini üstlenerek 2010 yılında IED Group'a katıldı.

IED Torino: yeni kentsel senaryolarda girişim, araştırma ve kültür. 1989'dan beri IED Torino'nun merkez ofisi şehrin yerleşim merkezindedir. Fikirler ve kültürel değişimlerle dolu canlı bir uluslararası ortamda, her yıl dünyanın her yerinden 800'den fazla öğrenciyi ağırlamaktadır.

IED Firenze: yeni İtalyan Rönesansını tasarlamak. IED Firenze, yüksek işçilik ve sanayi arasında başarılı bir ilişki oluşturmak için Toskana bölgesinin değerlendirilmesine ve farklı kültürlerin kaynaşmasına büyük önem veriyor.

IED Roma: bir çapraz medya başkenti. 40 yıllık tarihinde, IED Roma binlerce yaratıcı insanı eğitmiştir. IED, bölge üzerinde bir referans noktası, sürdürülebilir kalkınmayı ve yeniliği teşvik eden bir merkez, toplantı ve etkinliklerin yeri, 3 konumda tüm şehre açık bir eğitim ve araştırma merkezidir: San Giovanni'de Görsel Sanatlar, Porta Maggiore'de Tasarım, Testaccio'da Moda ve İletişim.

IED Venezia: Üretken Dinamizm, Uluslararası Sanat ve Kültür . IED Venezia, yer değişikliği de dahil olmak üzere büyük değişikliklerden geçiyor: Ekim 2020'den itibaren, IED kursları yeni Cà Tron (Treviso) konumunda verilmeye başlandı. İtalya'daki inovasyon, girişimcilik ve eğitim için en önemli platform olan IED ve H-FARM, farklı ve tamamlayıcı becerilerini bir araya getirmek ve kendi güçlerini geliştirmek için bir anlaşma imzaladı.

IED Cagliari: açık kaynaklı bir laboratuvar. Modern bir kampüs olarak tasarlanan ve tasarlanan IED Cagliari, kendi türünde benzersiz bir yapı, doğal ortamının kirlenmemiş kalitesini en ünlü girişimlerinin yaratıcı ve girişimci mayasıyla birleştiren bir arazide ileri eğitim ve yenilik merkezidir.

Öğrenci yaşam tarzı

IED, öğrencilerin sesini duymak ve mümkün olduğunca onları dahil etmek istiyor. Burada bazı temsili olaylar var:

 • IED Meydanı: Her yıl belirli bir temaya bağlı İtalyan konumlarının tüm üçüncü yılları. "Mesafeler".
  Bu hafta, TEDX tarzı konuşmalar, bir "DESIGN JAM" (eğlenceli, hızlı ve yaratıcı bir beyin fırtınası oturumu) ve bir YouTube maratonu içeren tez araştırma yolunun başlangıcını işaret ediyor.
 • Avant Défilé: Haziran ayında Milano Moda Haftası sırasında - sürükleyici bir sanal sergide en iyi IED Moda Milano tez projelerini sunan özel bir etkileşimli vitrin.
 • IED TALKS DIGITAL EDITION: Tasarım, moda, görsel, iletişim hakkında konuşan çok özel konuklarla bir dizi dijital randevu.

Konaklama

Yurtdışında eğitim almayı planlarken yaşayacak bir yer bulmak hem heyecan verici hem de zorlayıcı olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak IED, uygun konumdaki konutları bulmak için size bazı ipuçları verecektir.

IED, konutlarla yapılan anlaşmalar ve konaklama sağlayıcılarımızın desteği sayesinde size çok çeşitli konut seçenekleri sunar. Onları karşılamalarının sıcaklığı ve öğrencilerimize ne kadar iyi baktıklarından dolayı seçiyoruz.

Tüm rezidanslar, ortak oturma odaları ve mutfaklar veya yemek planları sunar. Aşağıda belirtilen numaraları arayarak ve randevu alarak tesisleri doğrudan ziyaret etmek mümkündür.

Konumlar

 • Como

  Como, İtalya

 • Milan

  Via Pompeo Leoni, 3, 20141, Milan

 • Barcelona

  Carrer de Biada, 11, 08012, Barcelona

 • Madrid

  Calle de la Flor Alta, 8, 28004, Madrid

 • Rome

  Via Giovanni Branca, 122, 00153, Rome

 • Milan

  Via Amatore Sciesa, 4, 20135, Milan

 • Turin

  Via San Quintino, 39, 10121, Turin

 • Florence

  Via Maurizio Bufalini, 6/r, 50122, Florence

 • Milan

  Via Bezzecca, 5, 20135, Milan

 • Rome

  Via Casilina, 47, 00182, Rome

 • Bilbao

  Deustuibarra, 17, 48014, Bilbao

sorular