Keystone logo
IED - Istituto Europeo di Design Disiplinlerarası Tasarımda Yüksek Lisans (Biennio Specialistico) - Milano
IED - Istituto Europeo di Design

Disiplinlerarası Tasarımda Yüksek Lisans (Biennio Specialistico) - Milano

Milan, İtalya

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Oct 2024

Request tuition fees

Kampüste

Tanıtım

Disiplinlerarası Tasarımda Master of Arts (Biennio Specialistico) - Milano

BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SDG'ler) tarafından belirlenen küresel öncelikler gündemi, gelişen şehir ve hareketlilik senaryolarında dünya çapındaki insanların yaşam koşullarını iyileştirebilecek sürdürülebilir çözümler tasarlamanın aciliyetini bize her gün hatırlatıyor.

Böyle bir zorluğu tespit etmek ve üstesinden gelmek için yeni yaklaşımlara ve yeni profesyonel figürlere ihtiyaç olduğunun farkındayız. Bu farkındalıktan, Disiplinler Ötesi Tasarımda Master of Arts'ın (İkinci Düzey Akademik Diploma) ilk baskısı IED'de doğdu. Araştırma ve denemenin ortak programda temel unsurlar olduğu, ortak hedefler ve aynı yaklaşım ve felsefe ile tasarlanmış, sunulduğu her şehirde iki farklı odakta gelişen iki yıllık bir kurs. Hareketliliğin geleceği teması Torino baskısının odak noktası iken, gelişen şehirler teması Milano baskısının odak noktasıdır.

Milano, dünya çapındaki tasarım başkentlerinden biridir. Son zamanlarda kentsel ve toplumsal gelişim açısından birçok zorlukla karşı karşıya kaldı.

Disiplinler Arası Tasarımın büyük potansiyeli, kentsel bir çevrede yaşamı görmenin yeni yollarını tetiklemek ve gelecekte enerji, atık yönetimi, sağlık hizmetleri, ulaşım, bağlantı, esenlik, barınma ve yaşlanan nüfus gibi toplulukların karşı karşıya olduğu temel sorunları çözmektir. .

Tasarımdan beşeri bilimlere veya bilimlere kadar farklı geçmişlerden gelen öğrencilere açık olan çalışma yolu, katılımcılara tasarım ve toplum arasındaki ilişkiyi kavramanın ve uygulamaya koymanın yeni yollarını deneme fırsatı sunar.

Ödüllendirilen Başlık: Kurs, İtalya Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı (MIUR) tarafından akredite edilmiştir, İkinci Düzey Akademik Diploma verir, İtalya'da ve yurtdışında daha ileri çalışmalara erişim için değerli 120 AKTS kazanımı sağlar.

Kabul şartları

Program içeriği

Burslar ve finansman

Öğrenim ücretleri

derece

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular