Keystone logo
IED - Istituto Europeo di Design Disiplinlerarası Tasarımda Yüksek Lisans (Biennio Specialistico) - Torino
IED - Istituto Europeo di Design

Disiplinlerarası Tasarımda Yüksek Lisans (Biennio Specialistico) - Torino

Turin, İtalya

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Oct 2024

Request tuition fees

Kampüste

Tanıtım

Disiplinlerarası Tasarımda Master of Arts (Biennio Specialistico) - Torino

Hareketlilik için gerçekten anlamlı bir gelecek yaratmak istiyorsak, disiplinler arası ve heyecan verici bir hareketlilik yaklaşımı yaratmak için disiplinler arasındaki geleneksel sınırları aşmamız gerekir.

Hareketliliğin hayatımızdaki rolü göz ardı edilemez ve öneminin ve zorluklarının sadece arttığı çok açık. Artan sayıda araç ve değişen davranışlar, altyapılarımız üzerinde büyük bir baskı oluşturuyor, mobilite planlamacıları şehirlerimizde nasıl hareket edeceklerini yeniden düşünüyor, paket teslimatı daha önce hiç olmadığı kadar büyüyor, yeni mobilite hizmetleri uygulama mağazalarında mantar gibi çoğalıyor ve kanun koyucular hızlanan teknolojik fırsatları yerleştirmek için mücadele ediyor yavaş hareket eden politikalara Master of Arts'ın iki yılı boyunca, konuya mümkün olan her açıdan yaklaşan IED'nin disiplinler arası hareketlilik stüdyosunun bir parçası olacaksınız.

İlk yıl tamamen uygulamalı keşifle ilgilidir: hareketlilik alanını belirleyerek başlıyoruz ve bu alanda çalışmak ve çalışmak için çok çeşitli ilginç araç ve yöntemleri araştırıyoruz. Sınıflar, alandaki uzmanlardan öğrendiğimiz ve her şeyi yaparak ve deneyerek test ettiğimiz canlı bir teori ve uygulama karışımıdır. Daha sonra program, hareketlilik alanındaki karmaşık sorunların tanımlanması ve sorgulanması için bütüncül ve stratejik bir araç olarak tasarımın geliştirilmesine yönelik benzersiz bir yaklaşıma çok çeşitli öğrencilere erişim sunar. Öğrenciler, tek bir disiplinle ele alınamayan, çözülemeyen veya çözülemeyen karmaşık sorunları bulmak ve tanımlamak için şehirleri pota olarak kullanarak canlı zorluklar üzerinde çalışma şansına sahip olacaklar.

Kabul şartları

Program içeriği

Burslar ve finansman

Öğrenim ücretleri

derece

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular