Keystone logo
University Carlos III of Madrid

University Carlos III of Madrid

University Carlos III of Madrid

Tanıtım

Universidad Carlos III de Madrid (UC3M)

Güçlü bir uluslararası profile sahip yenilikçi, öğretim ve araştırma odaklı bir üniversitedir. Ekonomi ve İşletme, Mühendislik, Hukuk, İletişim, Sosyal Bilimler vb. alanlarda İngilizce veya iki dilli modalitelerde çok çeşitli lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

Mühendislik lisans derecelerinin çoğu EUR-ACE kalite sertifikasını ve İşletme Ekonomisi alanındakiler AACSB Akreditasyonunu almıştır.

UC3M, mezunlarının yüksek işe yerleştirme oranıyla öne çıkıyor ve en son profesyonel yerleştirme çalışmasına göre %91.4'e ulaşıyor. Ayrıca 56'dan fazla ülkede ortak kurumlarla imzalanmış 870 uluslararası hareketlilik anlaşmasına sahiptir.

Lise diplomasını İspanya dışında almış olan öğrencileri lisans programlarımızı tanımaya ve kolaylaştırılmış bir kabul sürecinden yararlanmaya davet ediyoruz.

Uluslararası öğrenciler için iki farklı kabul prosedürü vardır:

 1. Erken kabul süreci : UC3M lisans dereceleri için, lise eğitimlerini yabancı eğitim sistemlerinde rekabetçi bir not ortalaması ile tamamlamış (veya tamamlayacak) derece arayan öğrenciler için Kasım'dan Mayıs'a kadar açıktır.
 2. Üniversitemizde en çok tavsiye edilen kabul süreci, lise eğitimini yabancı eğitim sistemlerinde tamamlamış (veya tamamlayacak) ve lisans eğitimine başlamadan önce akademik tercihlerini daha iyi belirlemek isteyen öğrencilere açık olan Uluslararası Hazırlık Programıdır. .
  Bu program, aynı zamanda, uluslararası öğrencilerin İspanyol üniversite sistemine geçişini kolaylaştırırken, kültürel ve dilsel daldırma sağlar ve gelecekteki çalışmalarını başarıyla tamamlamak için gerekli bilgileri edinir.

Carlos III Uluslararası Okulu (C3IS)

Küreselleşen bir bilgi çağında daha iyi bir dünya yaratmak için hazırlanan ve katkıda bulunabilecek gençlerin dayanışma içinde oluşmasını amaçlayan özel ve kişiselleştirilmiş programlar, dil kursları ve çoklu etkinlikler aracılığıyla uluslararası öğrenciye akademik hedeflere ulaşmasında rehberlik eder ve eşlik eder. kültürlerarası saygı.

Kampüs Özellikleri

Getafe Campus

Madrid'in güneyindeki Getafe kasabasında bulunan bu kampüste iki okul bulunmaktadır: Sosyal Bilimler ve Hukuk Okulu ve Beşeri Bilimler Okulu. Modern kampüs kurulumları arasında iki kütüphane, çeşitli binalarda bilgisayar odaları, görsel-işitsel odalar, kayıt stüdyoları, mahkeme salonları, kampüs genelinde Wi-Fi ve diğerlerinin yanı sıra basketbol, tenis, squash, plaj voleybolu ve sauna tesislerinin bulunduğu spor merkezleri bulunmaktadır.

Leganés Campus

Madrid'in güneyindeki Leganés kasabasında bulunan bu kampüs, Mühendislik Okulu'na ev sahipliği yapmaktadır. Modern tesisleri arasında kütüphane, çeşitli binalardaki bilgisayar odaları, laboratuvarlar, kampüs genelinde Wi-Fi ve kapalı yüzme havuzlu bir spor merkezi bulunmaktadır. Ayrıca yıl boyunca oyunların, operaların ve konserlerin sergilendiği bir Oditoryum da bulunmaktadır.

Colmenarejo Campus

Madrid'in kuzeydoğusundaki Colmenarejo kasabasında bulunan kampüste üç okul bulunmaktadır: Sosyal Bilimler ve Hukuk Okulu, Beşeri Bilimler Okulu ve Mühendislik Okulu. Modern tesisleri arasında bir kütüphane, çalışma, çalışma ve araştırma odaları ve diğerlerinin yanı sıra bir dergi kütüphanesi bulunmaktadır.

Madrid-Puerta de Toledo Campus

Madrid'in kalbinde yer alan Madrid-Puerta de Toledo kampüsü, uc3m Lisansüstü Çalışmalar Merkezi'nin (Üniversite Yüksek Lisans programları ve mesleki eğitim ve gelişim) yanı sıra halka yönelik bilimsel ve kültürel etkinliklerin ana mekanıdır. Kampüs, kütüphanesi, multimedya odaları, Konferans Salonu, Wi-Fi'li çalışma alanları ve çok çeşitli teknik donanıma sahip Oditoryum'u öne çıkarabileceğimiz en son teknolojiye sahip olanaklarla donatılmıştır. Kampüs olanakları ve konumu, burayı her türlü kültürel ve bilimsel etkinliğin gerçekleştirilmesi için ideal bir mekan haline getirmektedir.

  Vize Gereksinimleri

  AB, AEA veya İsviçre

  Bir AB veya AEA ülkesinden ya da İsviçre'den geliyorsanız:

  Vizeye ihtiyacınız yok; 3 aydan daha uzun süre kalacaksanız Yabancı Uyruklu Merkezi Kayıt Merkezine kaydolmanız yeterlidir.

  AB Dışı

  Üçüncü ülkelerden geliyorsanız:

  İkamet ettiğiniz ülkenin Diplomatik Misyonundan veya İspanyol konsolosluğundan eğitim vizesi talep etmeniz gerekmektedir.

  6 aydan daha uzun süre kalacaksanız, İspanya'da ikamet ettiğiniz yerin yakınındaki Yabancı Uyruklular Bürosundan veya ulusal polis karakolundan Yabancı Uyruklu Kimlik Kartı (TIE) talep etmek için İspanya'ya varışınızdan itibaren 1 aylık bir süreniz vardır.

  Başvurunuzu şahsen teslim etmeli, uygun formu doldurmalı ve aşağıdaki belgeleri sunmalısınız:

  • Kabul mektubu. Rezervasyonunuzun ödemesini yaptığınızda, size e-postayla, kayıtlı olduğunuz yüksek lisans dersini, ücretini, süresini, ders programını vb. belirten, Üniversite tarafından elektronik olarak imzalanmış bir belge göndereceğiz.
  • Geçerli Pasaport veya seyahat belgesi.
  • Geçim masraflarınızı ve eve dönüş masraflarınızı ve uygunsa akrabalarınızın masraflarını ödeyebileceğiniz ekonomik gelir kanıtı.
  • İspanya'da faaliyet göstermeye yetkili bir sigorta şirketiyle anlaşmalı kamu veya özel sağlık sigortası.
  • İşlem ücretinin ödeme makbuzu.

  Kursunuz 6 aydan uzunsa aşağıdakileri de sağlamanız gerekir:

  • Medical certificate
  • Sabıka kaydı belgesi

  Burslar ve fon sağlama

  uc3m her yıl en iyi notlara sahip öğrencilere önemli sayıda burs ve bağış sunmaktadır.

  Akademik mükemmelliğe ve araştırma mesleğine sahip, akademik ve profesyonel performanslarıyla ilgili, aktif ve coşkulu kişileri arıyoruz. Bu hibelere başvurmak çok basit ve burs ve yardım arama motorumuz sayesinde tüm süreci çevrimiçi olarak ve birkaç adımda tamamlayabileceksiniz.

  Sıralamalar

  • QS World University Rankings Top 50 Under 50
   • 35th spot worldwide and ranked 10th in Europe, on QS Top 50 Under 50 Ranking
   • QS World University Rankings
   • 319th position on the QS World University Rankings 2024
   • QS World University Rankings Subjects Rankings
   • Among the world’s best universities in 13 academic fields, according to QS World University Rankings by Subject 2023
   • QS Graduate Employability Rankings
   • Among the 136 best universities in the world for employability, according to THE’s Global University Employability Ranking 2022

  Neden University Carlos III of Madrid'de eğitim almalısınız?

  Avrupa Yüksek Öğrenim Alanında, Program Kalite Güvencesi, Programda güven ve güven ortamı yaratmayı amaçlayan Çalışma Planlarının bir parçasını oluşturur. Aynı zamanda öğrencilerin her Diploma Programı için programlanan bilgi ve mesleki yeterlilikleri kazanmalarını sağlar.

  uc3m kaliteyi izlemek için bir sistem kurmanın gerekliliğini anlayan ilk üniversitelerden biriydi. Şu anda tasarımı ANECA tarafından 2009 yılında AUDIT Programı kriterleri ve kılavuzlarına göre sertifikalandırılmış olan İç Kalite Güvence Sistemini (Sistema de Garantía Interna de Calidad-SGIC- uc3m ) kullanmaktadır.

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  Üniversite hayatınız boyunca ihtiyaçlarınıza en uygun konaklama yerini bulmanız gerekiyor: paylaşımlı daireler, yurtlar ve aileler... bu sayfada size farklı konaklama türleriyle ilgili tüm bilgileri sağlıyoruz, böylece en uygun konaklama yerini bulabilirsiniz. senin için yer çok daha kolay olacak.

  If you choose to study at a university outside of Spain for some time, some companies manage accommodation from here. They provide a large range of flats in many cities and make the processes easier for you.

  Konumlar

  • Leganés

   Avda. de la Universidad, 30, 28911, Leganés

  • Getafe

   Calle Madrid 126, 28903, Getafe

  • Colmenarejo

   Avd. de Gregorio Peces-Barba Martínez, 22, 28270, Colmenarejo

  • Madrid

   Ronda de Toledo 1, 28005 , Madrid

  sorular