Keystone logo
© The University of St Andrews
University of St Andrews

University of St Andrews

University of St Andrews

Tanıtım

St Andrews, benzersiz ve büyüleyici bir yerdir ve Üniversite, cazibesinin önemli bir parçasıdır. Yedi asırlık tarih, öğrencileri kasabaya bağlayarak, bugün belirgin olan eski ve modern kuruma yol açar.

St Andrews'u ziyaret etmek veya oraya taşınmak isteyenler için, yerel topluluğa açık olan tesisleri ve fırsatları açıklayan şehir bilgilerine göz atmalarını öneririz. Ayrıca aşağıdaki bölümlerde Üniversite'nin yönetimi, tarihi ve geleceğe yönelik stratejisi hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Kampüs Özellikleri

St Andrews, 4.000'den fazla yataklı alana ve her zevke ve bütçeye uygun çok çeşitli konaklama birimlerine sahiptir. Aday öğrenciler öğrenimleri sırasında uygun konaklama yerini bulacaklarından emin olabilirler.

İkamet salonları

Üniversite, ister kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz bir yemek, ister kendiniz, bir oda arkadaşınız veya bireysel bir yatak odası için yemek pişirebileceğiniz bir mutfak olsun, farklı öğrenci yaşam tarzlarına uyacak çok çeşitli konaklama seçenekleri sunar.

  kabul

  Giriş koşulları

  University of St Andrews geçmişi veya kişisel koşulları ne olursa olsun, kapılarımızın tüm öğrencilere açık kalmasını sağlamak için çeşitli esnek giriş seçenekleri sunmaktadır.

  St Andrew's'a giriş rekabetçi olsa da, bir dizi farklı yeterliliği tanıyoruz ve başvurunuzun bağlamı, beyanınız ve referanslarınız da dahil olmak üzere tüm yönlerini değerlendiriyoruz. Notlar tek başına kabul edilmenizi garanti etmez ve gerçek teklifler, her programın gerektirdiği minimum notlardan daha yüksek veya daha düşük olabilir.

  Giriş koşullarımız hakkındaki bilgileri akademik giriş açıklamasında bulabilirsiniz ve Birleşik Krallık'ta yaşayan adaylar hangi giriş koşullarına bakmaları gerektiğini görmek için göstergemizi kullanabilirler. Birleşik Krallık'ta ikamet etmeyen tüm adaylar standart akademik giriş koşullarımıza bakmalıdır.

  Üniversite ayrıca, sınırlı başvuru aldığımız bölgelerden gelen ve gerekli notları alamayan adaylara veya uzun bir süre sonra eğitime dönen adaylara alternatif giriş yolları sunmaktadır.

  İngilizce dil gereksinimleri

  University of St Andrews dünyanın her yerinden öğrencileri ağırlıyor. Tüm öğrencilerimizin seçtikleri programdan tam olarak yararlanabilmelerini sağlamak için, başvuru sahiplerinin İngilizce'yi etkili bir şekilde konuşma ve yazma becerilerine sahip olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir.

  İngilizce dil gereksinimleri ve sağlamanız gereken kanıt türü, ön lisans, lisans veya lisansüstü programa başvurup başvurmadığınıza bağlıdır.

  Vize Gereksinimleri

  Uluslararası öğrencilerin Birleşik Krallık'ta yaşamak ve okumak için vizeye ihtiyaçları vardır. Vizeye ihtiyacınız olup olmadığı ve ihtiyaç duyacağınız vize türü uyruğunuza ve kursunuzun uzunluğuna bağlıdır.

  Ziyaretçi akademisyenler, akademisyenler ve araştırmacılar, vize başvurunuzu yapmadan önce vize tavsiyesi için Üniversitenin İK Göçmenlik ekibiyle iletişime geçmelidir.

  Burslar ve fon sağlama

  St Andrews, mali koşullar ne olursa olsun, en iyi öğrencileri çekme konusunda kararlıdır. Burslar akademik mükemmelliği ödüllendirir ve öğrencilerin üniversitede geçirdikleri süre boyunca kendilerini desteklemelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

  Mülteci statüsü, insani koruma, ihtiyari izin ve sığınmacı statüsüne sahip adayların mali destek burslarına başvurmaları teşvik edilmektedir. Öğrenim ücreti durumunuz hangi bursların size uygun olacağını belirleyecektir.

  Burslar ve finansman kataloğu, Üniversite tarafından ücretler, geçim masrafları, seyahat ve girişimler için sunulan finansman seçeneklerinin aranabilir bir dizinini sunar.

  University of St Andrews her yıl birçok lisansüstü burs sunmaktadır. Üniversite dışındaki seçenekler de dahil olmak üzere, finansman arayan lisansüstü öğrencilerin kullanabileceği kaynaklar da bulunmaktadır. Ancak, Üniversitede yer teklifinin maddi destek garantisi içermediğini lütfen unutmayın.

  University of St Andrews lisansüstü burslar ve diğer mali ödüller sunmaktadır. Bunlar, bir hükümet organından alınan dış finansmana veya ödüllere ek olarak düzenlenebilir. Bunlar aynı zamanda (tamamen veya kısmen) öğrenim ücretlerini, bakım masraflarını (konaklama dahil yaşam masrafları) veya her ikisini de kapsayabilir.

  Burslar akademik başarıya ve finansal ihtiyaca göre verilmektedir. Hem yurt içi hem de yurt dışı ücret durumu için burslar mevcuttur. Burs ekibi, her ödülün şartlarını dikkatlice okumanızı ve çeşitli finansman kaynaklarına başvurmanızı önerir.

  Lisansüstü burslar

  Lisansüstü eğitim, entelektüel gelişiminize ve kariyer potansiyelinize yapılan bir yatırımdır. University of St Andrews mümkün olduğunca çok sayıda öğrencinin yüksek öğrenime devam etmesine yardımcı olmak için burslar sağlamaktadır.

  Bursun mevcudiyeti, eğitim alanınıza veya ücret durumunuza (örneğin, 'Ev' veya 'Yurtdışı' öğrencisi olmanıza) bağlı olabilir.

  İngilizce Dil Gereksinimleri

  Duolingo İngilizce Testi ile İngilizce yeterliliğinizi onaylayın! DET, dünya çapında 4.000'den fazla üniversite (bunun gibi) tarafından kabul edilen kullanışlı, hızlı ve uygun maliyetli bir çevrimiçi İngilizce sınavıdır.

  Konumlar

  • Saint Andrews

   St Katharine's West The Scores, KY16 9AJ, Saint Andrews

  sorular