Keystone logo

119 Yüksek Lisans Diploması içinde Ulaşım ve Lojistik 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Ulaşım ve Lojistik
Çalışma alanları
  • Ulaşım ve Lojistik (119)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans Diploması içinde Ulaşım ve Lojistik

Taşımacılık ve Lojistik, malların, insanların ve bilgilerin A noktasından B noktasına verimli ve etkili bir şekilde ulaşmasını sağlar. Bu alan, küresel ticaret ve ticaret için hayati öneme sahiptir çünkü ürün ve hizmetlerin hedeflerine hızla ve bütçenizi zorlamadan ulaşmalarına yardımcı olur.

Taşımacılık ve Lojistik derecesi sırasında, muhtemelen malların satın alınması ve üretilmesinden, ürünlerin piyasaya sürülmesi ve müşterilerin mutlu tutulmasına kadar tüm tedarik zinciri sürecini keşfedeceksiniz. Ayrıca hava, deniz, demiryolu ve karayolu dahil olmak üzere farklı ulaşım şekillerini inceleyecek ve en verimli ve uygun maliyetli seçenekleri nasıl seçeceğinizi öğreneceksiniz. Ayrıca, üretim planlama, kalite kontrol ve yönetim gibi bir işi günlük olarak yürütmenin tüm ayrıntılarını öğreneceksiniz.

Taşımacılık ve Lojistik diplomasıyla imalat, perakende, e-ticaret ve hatta devlet kurumları gibi çeşitli sektörlerde iş bulabilirsiniz.

Öğrenciler lisans derecesi aldıktan sonra yüksek lisans programına katılarak derece alabilirler. Yüksek lisans derecesi almak için genelde 12 ile 18 ders gördükten sonra kapsamlı bir sınava girmeniz yada tez hazırlamanız gerekmektedir.