Keystone logo

İtalya'da Yüksek Lisans Dereceleri

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • İtalya
Çalışma alanları
 • Beşeri Bilimler (49)
 • Diller (3)
 • Doğa Bilimleri (49)
 • Enerji Bilimi (10)
 • Eğitim ve Pedagoji (5)
 • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim (39)
 • Genel Çalışmalar (2)
 • Havacılık (1)
 • Hukuk Çalışmaları (22)
 • Ekonomi Çalışmaları (74)
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans Diploması içinde İtalya

En iyi mutfak, büyüleyici tarih, güzel manzara. Bu üç neden, binlerce uluslararası öğrenciyi her yıl İtalya'nın en iyi üniversitelerinden birinde yüksek lisans derecelerini almaya ikna etmek için yeterlidir. Hâlâ sınırda olduğunuza göre, hala Bel Paese'de (Güzel Ülke) lisansüstü eğitiminize başlamayı düşünüyorsanız bilmeniz gereken bazı önemli bilgilerin ana hatlarını belirledik.

İtalya'da, orada eğitim almayı tercih eden tüm uluslararası öğrencilere sunacak yeni bir şey var. Genellikle batı medeniyetinin doğum yeri olarak kabul edilen İtalya, tek bir ulusta en yüksek sayıda UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı'na ev sahipliği yapıyor ve ülke nefes kesici sanat eserleri, mimari ve arkeolojik alanlarla dolu. Hangi şehir veya bölgede eğitim almaya karar verirseniz verin, hangi yüksek lisans programını öğrenmeye karar verirseniz verin tamamlaması gereken benzersiz bir tarih ve kültüre dalacaksınız.

İtalya'da yüksek öğrenim

İtalya, dünyanın en eski ve en prestijli yüksek öğretim kurumlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Sanattan bilime kadar yüksek lisans derecenizi sürdürmek istediğiniz konu ne olursa olsun, üniversitenizin en son araştırmaların ön saflarında yer alacağı garanti edilir ve en son kaynaklara ve lisansüstü öğretim yöntemlerine erişimden büyük ölçüde yararlanacaksınız.

İtalya'da yüksek lisans yapısı

İtalya'da yüksek lisans derecesi için akademik yıl iki yarıyıldan oluşur. İlk dönem Eylül veya Ekim aylarında başlar ve Ocak veya Şubat aylarında biter. Benzer şekilde ikinci dönem Şubat ayında başlar ve Temmuz ayında sona erer. İtalya'daki çeşitli yüksek lisans derecelerinin başlangıç ve bitiş tarihleri bir üniversiteden diğerine değişebilir ve bunlar hakkında bilgi edinmek en iyisidir, böylece doğru süre içinde başvurabilirsiniz.

Her dönem 20 hafta sürebilir. Öğretim süresi 14 hafta ve sınav dönemi 6 hafta sürer. Sınavlar öğretim dönemi bittikten sonra yapılır ve yüksek lisans öğrencileri için hem yazılı hem de sözlü sınavdır. Öğrenciler, geçme standardı olarak 18 olmak üzere 0-30 arasında derecelendirilir. En yüksek notu alan yüksek lisans öğrencileri özel bir ayrıcalık kazanır.

Vernazza at Sunset

Kabul şartları

İtalya'da bir yüksek lisans derecesine başvurmak istiyorsanız, İtalyan üniversitenizin belirttiği şekilde bir lisans veya eşdeğerini tamamlamış olmanız gerekir. Bunun dışında, öğrencilerin İtalya'daki en iyi üniversitelerden birine kaydolmayı seçmeden önce yeterli İtalyanca bilgisine sahip olmaları gerekir. Öğrenciler, önceki lisans derslerinden aldıkları notlara göre sıralanabilirler.

Öğrencilerin ayrıca seçtikleri kursa kaydolmadan önce bir giriş sınavına girmeleri gerekebilir. Testler bir üniversiteden diğerine değişebilir ve onlar hakkında bilgi edinmek, devam etmek istediğiniz kursu daha kolay geçmenize ve kabul edilmenize yardımcı olabilir.

İtalya'da öğrenim ücretleri

İtalya'da bulunan yüksek lisans derecelerinin çoğu için ücretler, kursa ve öğrencinin seçtiği kuruma bağlı olarak 850 ila 1.000 Euro arasında değişebilir. Özel üniversiteler ve uzmanlık kursları sunan üniversiteler, devlet üniversitelerine kıyasla daha yüksek ücret almaktadır. Hibeler, belirli niteliklere ve ön koşullara göre öğrencilere verilmektedir. Başvuru sürecinde onları araştırın ve uygun olup olmadığınızı öğrenin.