Keystone logo

Fransa'da Yüksek Lisans Dereceleri

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fransa
Çalışma alanları
 • Beşeri Bilimler (8)
 • Diller (1)
 • Doğa Bilimleri (28)
 • Enerji Bilimi (11)
 • Eğitim ve Pedagoji (1)
 • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim (14)
 • Genel Çalışmalar (0)
 • Havacılık (8)
 • Hukuk Çalışmaları (7)
 • Ekonomi Çalışmaları (33)
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans Diploması içinde Fransa

Fransa, meşhur bir gastronomi, moda, simge yapı ve doğal gözlük kültürüyle dolu harika bir ülkedir. Her şey düşünüldüğünde, 'L'Hexagone'un neden her yıl dünyanın en popüler eğitim ve gezi yerlerinden biri olmaya devam ettiğini anlamak kolaydır. Kırsal kesim ve sahil, ikonik şehirler ve dünya çapında saygı duyulan şaraplar ve peynirler arasında, Fransa'da yüksek lisans yapmak isteyen her öğrencinin kendi zevkine uygun bir şey keşfetmesi garanti edilir.

100'ün üzerinde saygın üniversite ve yüksek öğrenim kurumuyla Fransa, tüm alanlarda mükemmelliği savunan tanınmış bir akademik sisteme sahiptir. Siz de Fransa'da bir yüksek lisans derecesi alarak bu mükemmelliği lisansüstü eğitiminize ve gelecekteki kariyerinize dahil edebilirsiniz!

Kurumunuzu seçme

Fransa'da bir yüksek lisans derecesi düşünürken, temel hedefiniz yüksek kaliteli eğitim almak olmalıdır; ama burası bitmesi gereken yer değil! Aslında, eğitim sadece başlangıç. Tabii ki ders çalışmak en önemli önceliktir, ancak deneyimin büyük bir kısmı yeni bir kültüre ve çevreye dalmanın tadını çıkarmaktır.

Hangi üniversiteye katılacağınızı bulmaya çalışırken, bulunduğu bölgeye de dikkatlice bakmalısınız. Paris veya Marsilya gibi hareketli bir şehirde yaşamak ister misiniz? yoksa Auvergne-Rhône-Alpes gibi daha sessiz, pitoresk bölgelere daha mı uygunsunuz? Neyi seçerseniz seçin, Fransa'da yurtdışında okumak size bilginizi tamamlama, kaliteli eğitim alma, yeni şeyler keşfetme ve hatta Fransızcayı mükemmelleştirme şansı verecektir!

Kabul şartları

Çoğu durumda, ilgili bir lisans derecesini tamamlayana kadar Fransa'da yüksek lisans derecelerine kabul edilemezsiniz. Kaydolmadan önce birkaç ön dersi de geçebilirsiniz. Yüksek lisans programınız tamamen veya kısmen Fransızca dilinde öğretiliyorsa, bir testi tamamlayarak veya bir dil yeterliliği sağlayarak yeterliliğinizi kanıtlamanız muhtemeldir. Koşulları karşıladığınızdan emin olun ve bugün bir dil kursuyla Fransızcanızı tazeleyin!

Puy L Eveque in the Lot Valley

Yüksek lisans dereceleri için finansman

Fransa'da tercih ettiğiniz yüksek lisans derecesi için başvuru sürecine başladıktan sonra, ilerideki iki veya daha fazla yıllık öğrenim sürecinden geçmenize yardımcı olacak finansal desteğe erişim isteyebilirsiniz. Kayda değer bir şey, Fransa'daki tüm devlet üniversitelerinin hükümet desteğine sahip olmasıdır ve bu nedenle, okul ücretleri Batı ve Kuzey Avrupa'nın geri kalanına kıyasla düşük olma eğilimindedir.

Bu nedenle, ülkenin ünlü kültürüne ve tarihine ek olarak, yüksek lisans derecesi almanın daha adil maliyetleri, lisansüstü öğrenciler için Fransa'nın statüsünü de pekiştirmektedir. Kurumunuzla iletişime geçin ve sizin için hangi finansal destek seçeneklerinin mevcut olabileceğini görün.

Eğitim sonrası fırsatlar

Yüksek lisans derecenizi tamamladıktan sonra, doktora çalışmalarına kabul edilme şansınızın yüksek olacağından emin olabilirsiniz. Bu, Fransız kurumlarında edinilen niteliklerin dünya çapında tanınması gerçeğiyle uyumludur.

Daha fazla çalışma yapmayı düşünmüyorsanız, başarılı bir gelecek kariyerin temellerini atma şansınız da var. Geleneksel sınıf temelli öğrenmeye ek olarak, sizi gerçek hayattaki iş durumlarıyla tanıştıracak eğitim veya staj fırsatlarına erişebileceğiniz bir Fransız kurumu seçin.