Keystone logo

Brezilya'da Eğitim: Öğrenci Vizeleri ve İzinleri

8 Oca 2021

Brezilya'da okumak istiyorsan vizeye ihtiyacın olacak. Guyana ve Surinam istisnaları dışında başka bir Güney Amerika ülkesinin vatandaşlığına sahipseniz, Brezilya'ya yalnızca ulusal bir kimlik kartı kullanarak girebilir ve ayrıca birçok vize sürecini atlayabilirsiniz. Bununla birlikte, Brezilya'daki çoğu uluslararası öğrenci Güney Amerika'nın başka yerlerinden olmadığından, bu bölüm genel vize gerekliliklerine odaklanacaktır.

Bir program bulun

Brezilya'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Brezilya'da 90 günden az kalıyorsanız, mesela Portekizce çalışın, o zaman vize almanıza gerek yok. Turist olarak girebilirsiniz.

Daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, aşağıdaki belgelere ihtiyacınız olacak:

  • Pasaportun
  • Pasaport boyutunda iki fotoğraf
  • Kayıt kanıtı
  • Kendi ülkeniz olmayan bir ülkeden başvuruyorsanız, ikamet kanıtı
  • Başvuru yapılırken ödenmesi gereken 180 $ vize ücreti makbuzu
  • İkamet ettiğiniz ülkedeki kuvvet tarafından verilmiş bir polis sertifikası
statue

Tüm bu belgelerin en yakın Brezilya büyükelçiliği, konsolosluğu veya vize merkezinde şahsen işleme alınması gerekecektir. Zaten Brezilya'daysanız, ülke içindeki durumunuzu değiştirmek için başvurabilirsiniz. Yine de yukarıdaki belgeleri göndermeniz gerekecek. Bu formu kullanarak ve ardından en yakın göçmenlik merkezini ziyaret ederek başvurabilirsiniz. Ülke içi başvurular 204BRL (40USD) tutarındadır.

Öğrenci vizeleri verildikten sonra, eğitiminizin tamamı boyunca geçerlidir. Ayrıca, geziler için ülkeye girip çıkmanıza veya evinizi ziyaret etmenize olanak tanıyan çoklu girişlidirler.

Brezilya'da herhangi bir öğrenim vizesi ile çalışamayacağınızı unutmayın, bu nedenle planladığınız kalış süresi boyunca sizi karşılamaya yetecek kadar paranız olduğundan emin olmanız gerekir.

Brezilya'da eğitim

Brezilya'ya genel bir bakış ister misiniz? Bu bölüm, bu geniş ülkede yaşamın nasıl olduğu ve dünyaca ünlü yaşam sevinci hakkında hızlı bir fikir verir.

Brezilya'da Eğitim

Brezilya'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Brezilya, iyi programları, makul ücretleri ve kültürü göz önüne alındığında, çeşitli öğrenciler için her zamankinden daha popüler bir destinasyondur. Brezilya'daki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede öğrenim görüyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Brezilya'da öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Brezilya'daki lisans programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Hem uluslararası hem de yerli öğrencilerin Brezilya'da öğrenim ücreti ödemeleri beklenir, ancak bu ücretler çok değişebilir. Bu bölümler bunun nasıl çalıştığı ve burslar hakkında bilgi içerir.

Dil ve Kültür

Brezilya, eşsiz bir canlılığa sahip bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin! Bu bölüm aynı zamanda Brezilya'da nasıl güvende olunacağından da bahsediyor.

Başvuru süreci

Brezilya'nın ulusal başvuru portalı üzerinden nasıl başvurulacağı ve Portekizce öğretilen kurslar için giriş sınavı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Programlar

Brezilya'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Brezilya'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!