Keystone logo

Arjantin'de Eğitim: Barınma ve Yaşam Maliyetleri

18 Ara 2020

Arjantin'in kötü şöhretli ekonomik sorunları nedeniyle, Arjantinliler için geçim maliyeti yüksek ve artıyor. Ancak, bir yabancı ülke vatandaşı olarak, geçim maliyetinin makul olduğunu ve birçok Avrupa ülkesinden veya Birleşik Devletler'dekinden önemli ölçüde düşük olduğunu göreceksiniz. Birçok ülkede olduğu gibi, başkentte yaşam maliyeti genellikle daha yüksektir.

Bir program bulun

Arjantin'de okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Buenos Aires, çoğu uluslararası öğrencinin kendilerini bulduğu yer olduğundan, aşağıdaki maliyetlerin yansıtacağı yer bu şehirdir:

Buenos Aire'deki bazı ortalama yaşam maliyetleri (ARS ve USD cinsinden):

Aylık kira (1 yatak odalı daire): 22.600 ARS (275 $)

Kamu hizmetleri (aylık ortalama): 4600ARS (55 $)

Aylık toplu taşıma kartı: 1260ARS (15 $)

Yemek (ucuz restoran): 600 ARS (7,30 $)

Kahve: 150ARS (1.80 $)

Süt (1 litre): 65 ARS (0,80 $)

Sebzeler (1kg): 60 ARS (0,75 $)

Yumurta (düzine): 130 ARS (1,60 $)

Su (1,5 litre): 70 ARS (0,85 ABD Doları) *

Tavuk (1kg): 290ARS (3,55 $)

Şarap (şişe): 220ARS (2.70 $)

Ekmek (somun): 105 ARS (1,30 $)

* Buenos Aires'te musluk suyunu içmek güvenlidir. Ancak, şehir dışında, şişelenmiş suya yapışmak en iyisidir.

Buenos Aires'te bir kişinin ortalama yaşama maliyeti ayda yaklaşık 35.500 ARS'dir (430 $).

cafe buenos aires

Arjantin'in bütçe dostu fiyatları ve Buenos Aires'in canlılığı bir araya gelerek Arjantin'i, kozmopolit bir yaşam tarzının keyfini bir ayakkabı bağıyla çıkarabileceğiniz bir yurtdışında eğitim hedefi haline getiriyor.

Ancak akıcı bir İspanyolca konuşmadığınız sürece Arjantin'de iş bulmanın son derece zor olabileceğini unutmayın. Ülke aynı zamanda bürokrasisiyle de kötü bir şöhrete sahip, bu yüzden bu herhangi bir soruna yol açabilir. Kendinizi diğer kaynaklardan korumak için yeterli paraya ihtiyacınız olacak.

Arjantin nakit para kullanan bir ülke, ancak kartlar özellikle Buenos Aires'te daha yaygın hale geliyor. Ancak bazen çipli kartlar kabul edilmez, bu nedenle her zaman yanınızda yeterince nakit bulundurduğunuzdan emin olun.

building in buenos aires

Sağlık hizmeti hem vatandaşlar hem de bölge sakinleri için devletin nezaketinde ücretsizdir. Öğrenci vizeniz sizi geçici olarak ikamet eden biri olarak sayar ve eyaletin sağlık hizmetlerine erişiminizi sağlar. Bununla birlikte, Buenos Aires'in bazı bölgelerinde bile devlet sağlık hizmetleri son derece basittir. Hem Arjantinliler hem de yabancı ikamet edenler, Arjantin'e vardıklarında özel sağlık sigortası yaptırmayı seçiyorlar.

Arjantin'de eğitim

Arjantin'e genel bir bakış ister misiniz? Bu bölüm, bu olağanüstü ülkede yaşamın nasıl olduğu, Arjantin'in tarihi ve dünyaca ünlü kültürü hakkında size hızlı bir fikir verir.

Arjantin'de Eğitim

Arjantin'de yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Arjantin, iyi programları, makul ücretleri, kültürü ve tarihi göz önüne alındığında, çeşitli öğrenciler için her zamankinden daha popüler bir destinasyondur. Arjantin'deki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Öğrenci Vizeleri ve İzinleri

Okumak için Arjantin'e girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Vatandaşlığınıza bağlı olarak öğrenci vizesi süreci ve ülkeye girmeniz gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinin. Merak etmeyin! Arjantin, sürecini çok net hale getiriyor.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Arjantin'deki lisans programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Hem uluslararası hem de yerli öğrencilerin Arjantin'de öğrenim ücreti ödemeleri beklenir, ancak bu ücretler çok değişebilir. Bu bölümde bunun nasıl çalıştığı ve burslarla ilgili bilgileri bir araya getirdik.

Dil ve Kültür

Arjantin, tarih ve kültür açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin! Bu bölümde Arjantin'de nasıl güvende kalacağımızdan da bahsedeceğiz.

Başvuru süreci

Arjantin'in başvuru süreciyle nasıl başvurulacağı ve lisansüstü başvurulara daha geçici yaklaşım hakkında daha fazla bilgi edinin.

Programlar

Arjantin'de eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Arjantin'deki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!