Keystone logo

Arjantin'de Eğitim: Uluslararası Öğrenciler için Bir Kılavuz

17 Ara 2020

Arjantin, Güney Amerika'da bulunan bir ülkedir. İnanılmaz bir manzara, vahşi yaşam ve Ushuaia liman şehri sayesinde Arjantin, Antarktika'ya - buz kıtasına açılan kapı olarak bile hizmet veriyor. Ülkenin merkezindeki üzüm bağlarından kuzeydoğudaki And dağlarına, renkli, hareketli başkent Buenos Aires'e, Arjantin'in yurtdışında eğitim için sunabileceği çok şey var.

Arjantin - Kısa Bilgiler ve Rakamlar

Başkent

Buenos Aires

Dil

İspanyol

Nüfus

44,9 milyon

Alan Boyutu

2.780.000km²

Uluslararası öğrenciler

90.000

Akademik yıl

Mart - Aralık

Para birimi

Arjantin Pesosu (ARS)

Arama Kodu

+54

Saat dilimi

GMT-3

Arjantin harika bir şarap üreticisi ve bununla tüm dünyada tanınıyor. Ancak Arjantin'de lezzetli pinot grigioları ve merlotlardan çok daha fazlası var. Ülke aynı zamanda gaz ve petrol ve ağır çelik ve araba imalatı gibi zengin doğal kaynaklardan da yararlanıyor. Bu, Arjantin'i bir STEM konusunu incelemek için özellikle çekici bir yer yapar.

Arjantin, İspanyolca'nın ulusal dili olması sayesinde dil becerilerinizi geliştirmek için de harika bir yerdir. Bununla birlikte, İspanyolca dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olmasına rağmen, birçok Arjantinli okul İngilizce öğretilen programlar sunmaktadır.

argentinian llamas

Ancak muhtemelen uluslararası alanda en iyi bilindiği yer olan Arjantin'in canlı ve canlı kültürüdür. Latin dansı, renkli kostümler, Ölüler Günü kutlamaları ve bulaşıcı dans salonu müziği hayal gücümüzü büyülüyor. Arjantin'de keşfedilmeyi bekleyen çok şey var.

Arjantin'de Eğitim

Arjantin'de yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Arjantin, iyi programları, makul ücretleri, kültürü ve tarihi göz önüne alındığında, çeşitli öğrenciler için her zamankinden daha popüler bir yer. Arjantin'deki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Öğrenci Vizeleri

Okumak için Arjantin'e girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Vatandaşlığınıza bağlı olarak öğrenci vizesi süreci ve ülkeye girmeniz gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinin. Merak etmeyin! Arjantin bunu kristal netliğinde işlemesini sağlıyor.

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede öğrenim görüyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Arjantin'de öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Arjantin'deki lisans programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Hem uluslararası hem de yerli öğrencilerin Arjantin'de öğrenim ücreti ödemeleri beklenir, ancak bu ücretler çok değişebilir. Bu bölümde bunun nasıl çalıştığı ve burslarla ilgili bilgileri bir araya getirdik.

Dil ve Kültür

Arjantin, tarih ve kültür açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin! Bu bölümde Arjantin'de nasıl güvende kalacağımız hakkında da konuşacağız.

Başvuru süreci

Arjantin'in başvuru süreciyle nasıl başvurulacağı ve lisansüstü başvurulara daha geçici yaklaşım hakkında daha fazla bilgi edinin.

Programlar

Arjantin'de eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Arjantin'deki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!