Keystone logo

Avustralya'da Eğitim: Barınma ve Yaşam Maliyetleri

18 Şub 2014

Bir öğrenci olarak, üniversitenizden kabul mektubunu aldıktan sonra, eğitiminize başlamadan önce bir finansal plan yapabilmek çok önemlidir. Avustralya'da yaşam maliyeti, eğitiminizin yeri, kira için vermek istediğiniz bütçe, işe gidip gelme seçenekleriniz, yemek tercihleriniz ve genel yaşam tarzınız gibi birçok faktöre bağlıdır.

Öğrenci konutları söz konusu olduğunda, bütçenize ve tercihlerinize bağlı olarak aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler vardır. Eğitiminizin konumuna ve konaklama türüne bağlı olarak, Avustralya'da yaşam maliyeti önemli ölçüde değişebilir. Uluslararası öğrenciler arasında çok popüler bir seçenek, arkadaşlarınız veya sınıf arkadaşlarınızla bir mülk kiralamak veya kiralamaktır. Bu tür bir konut size haftada 95-215 AUD'ye mal olacak.

Bir program bul

Avustralya'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Bu durumda, önceden bir depozito veya aylık kira ödemeniz gerekecektir. Depozito Konut Kiracılığı Kurumu tarafından tutulmakta ve mülkte meydana gelebilecek hasarlarda bir tür teminat olarak kullanılmaktadır. Bu depozito veya "senet", kiralama sözleşmeniz sona erdiğinde size iade edilecektir. Daha fazla bilgi için, eğitiminiz alanında bulunan ilgili Adil Ticaret devlet kurumunun resmi web sitelerinde gezinebilirsiniz.

Avustralya'da yaşam maliyetinizi düşürmenin harika bir yolu, amaca yönelik inşa edilmiş öğrenci konaklamasını veya kısa süreli konaklamayı seçmektir. İlki, özellikle öğrenciler için tasarlanmış yurtları ifade eder ve ortak kullanım alanları ve spor salonları gibi olanaklara sahip stüdyo daireler veya ortak odalar içerir.

Bu yurtlar üniversitelerin kampüslerine aittir ve seçtiğiniz odaya bağlı olarak haftada yaklaşık 110-280 AUD harcamanız beklenir. Genellikle merkezi bir konumdadırlar ve bir öğrenci olarak üniversiteye gidip gelmeniz için uygundurlar ve genellikle elektrik, su, ısınma ve internet gibi tüm faturaları içerirler.

İkincisi ise henüz kalacak yer bulamamış ve kalacakları şehri tanımak için kısa süreli konaklama imkanlarından yararlanabilecek öğrenciler tarafından seçilir. üniversite. Pansiyonlar size haftada 90-150 AUD civarında mal olacak. Amaca yönelik ve kısa süreli öğrenci konaklaması hakkında daha fazla bilgi için üniversitenizle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite tarafından yönetilen konaklama tamamen üniversite tarafından işletilmektedir ve tamamen mobilyalı ve tüm faturaları dahil öğrenci yurtları sunmaktadır. Bu konaklama çok rağbet görmektedir, bu nedenle üniversitenizle iletişime geçmeniz ve mümkün olan en kısa sürede konut başvurusunda bulunmanız gerekir.

Son olarak, Avustralya kültürüne dalmak ve daha kolay uyum sağlamak istiyorsanız, neden aile yanında kalmayı düşünmüyorsunuz? Avustralya'daki yaşam maliyetinizi dengelemenize ve konaklama için çok fazla harcama yapmanıza izin vermeyecektir. Size arkadaş canlısı ve güvenli bir ortam sağlayabilecek, taramadan geçirilmiş Avustralyalı bir ailenin yanında yaşayacaksınız. Maliyet öğrenci dostudur ve haftalık 235-325 AUD civarındadır.

Kira sözleşmesine gaz ve elektrik dahil değilse üzülmeyin! Size haftada sadece 10-20 AUD'ye ve cep telefonu ve internet hizmetlerinize haftada 15 ila 30 AUD'ye mal olacak. Aylık ulaşım kartı için oldukça pahalı olan 150 AUD ödemeniz gerekecek, ancak bu karta yalnızca konaklamanızın kampüsten uzak olması durumunda ihtiyacınız olacak.

Aksi takdirde, üniversite tarafından sağlanan konaklama biriminde yaşıyorsanız, yürüyebilir veya bisiklet kullanabilirsiniz! Genel olarak, uluslararası bir öğrencinin ayda ortalama 1500 ile 2500 AUD arasında ihtiyacı vardır. Sidney ve Melbourne gibi büyük şehirlerde yaşam, Brisbane veya Adelaide gibi şehirlerden daha pahalıdır.

Avustralya'da Ortalama Yaşam Maliyetleri:

Yemek

20 A$

Kahve

4 TL

Bira

9 TL

Sinema Bileti

18 TL

Aylık kira

1.600-2.600 A$

Aylık Taşıma

150 A$

Faydalı öğrenci konaklama ve konaklama siteleri:

UniLodge, dünyanın her yerinden yerli ve yabancı öğrenciler için güvenli ve güvenli öğrenci konaklaması sağlar. UniLodge, Sidney, Melbourne, Canberra, Brisbane, Adelaide ve Perth dahil olmak üzere Avustralya'nın en prestijli üniversitelerinden bazılarında kampüs içinde veya yakınında üniversite konutları sağlamak için birçok üniversiteyle ortaklık yapmaktadır. Tesislerimizden herhangi biri için çevrimiçi olarak başvurabilir ve bir sonraki iş günü bir teklif mektubu alabilirsiniz.


Student.com logo

Student.com, Avustralya'da ve dünyanın diğer ülkelerinde 1 milyondan fazla yatak sunmaktadır. Web sitelerinin kullanımı ücretsizdir ve uzman konaklama danışmanlarından oluşan özel bir ekip ve fiyat karşılaştırmaları sunar. Ayrıca, sizin için ek bir güvenlik katmanı sağlamak için sitelerindeki her ev sahibiyle resmi sözleşme ilişkileri vardır!


AmberStudent, öğrencilere ücretsiz yardım sağlayan lider bir tek tıkla öğrenci konaklama platformudur. Dünya çapında 2000'den fazla özel mülkle ortak olan öğrenciler, 600'den fazla üniversitede 150.000'den fazla oda arasından seçim yapabilir. Avustralya'da Melbourne, Sidney, Brisbane, Perth ve Adelaide şehirlerinde konaklama hizmeti veriyorlar.


Avustralya'da Eğitim - Genel Bakış

700.000'den fazla uluslararası öğrenci, her yıl yurtdışında eğitim hedefi olarak Avustralya'yı seçiyor. Nedenini öğrenmek için buraya tıklayın.

Eğitim sistemi

Avustralya'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Avustralya, çeşitli programları, uygun fiyatlı eğitimi, kültürü ve tarihi göz önüne alındığında, çeşitli öğrenciler için popüler bir destinasyondur. Avustralya'daki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Öğrenci Vizeleri

Eğitim için Avustralya'ya girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlık durumunuza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Ayrıca, bizim de kapsadığımız havalimanında pasaport kontrolüne giderken bazı belgeleri yanınızda getirmeniz istenecektir.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Avustralya'daki lisans programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Hem uluslararası hem de yerli öğrencilerin Avustralya'da öğrenim ücreti ödemeleri bekleniyor. Masrafların geri kalanını karşılamak için çok sayıda burs fırsatı mevcuttur.

Dil ve Kültür

Avustralya güzel ve çeşitli bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Başvuru süreci

Tüm ülkelerde öğrencilerin bir üniversiteye kabul edilmeleri için belirli kabul koşulları vardır. Avustralya'daki programlara kabulün artıları ve eksileri ve vatandaşlığınıza bağlı olarak nelere başvurmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

programlar

Avustralya'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Avustralya'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!