Keystone logo

Avustralya'da Eğitim: Başvuru Süreci

18 Şub 2014

Avustralya üniversitelerine nasıl başvuracağınız konusunda sorularınız mı var? Sorun değil! Başvuru sürecini kolayca ve hiçbir engel olmadan yaşamanıza yardımcı olmak için buradayız. Prosedür hiç talep etmiyor. Gerekli belgeleri mümkün olan en kısa sürede toplamanız yeterlidir. Yapılandırılmış bir bütçeniz ve çalışma planınız olsun ve en çok ilgilendiğiniz programları ve üniversiteleri ekleyin. Ek sorularınız için en yakın Avustralya Büyükelçiliği veya Konsolosluğu ve ayrıca üniversitelerle önceden iletişime geçin.

Bir program bul

Avustralya'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

1. Uzmanlık kazanmak istediğiniz programı seçin

Kendinize sormanız gereken ilk soru budur. Hayalinizdeki meslek nedir veya bundan 5-10 yıl sonra kendinizi nerede hayal ediyorsunuz? Avustralya tam anlamıyla isteyebileceğiniz tüm dereceleri sunar: tıp ve hukuktan BT yönetimine, işletme yönetimine, muhasebeye, yaratıcı sanatlar ve tasarıma veya eğitim ve çevre bilimine kadar. Akıllıca seçim!

2. Kabul koşullarını kontrol edin

Okumak üzere olduğunuz üniversiteye, disipline ve yeterlilik düzeyine bağlı olarak farklı kabul koşulları geçerli olabilir. Önce kapsamlı bir çevrimiçi araştırma yapın, bir plan oluşturun ve daha sonra daha fazla bilgi edinmek için seçtiğiniz üniversitelerle e-posta veya telefon yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin. Ayrıca ülkenizdeki Avustralya Büyükelçiliği'ne de sorabilirsiniz; size ilgili tüm bilgileri vermekten mutluluk duyacaklardır.

3. Gerekli belgeleri hazırlayın

Bu oldukça zaman alıcı bir adımdır, bu yüzden mümkün olan en kısa sürede başladığınızdan emin olun. Ana dilinizden İngilizce'ye çeviri işlemlerini ihmal etmeyin, bu da zaman alabilir. Seçtiğiniz programa göre başvurunuz için ne göndermeniz gerektiğini bildiğinizden emin olun.

Çoğu zaman, aşağıdaki belgeleri göndermeniz gerekecektir:

  • Önceki eğitiminizin transkriptleri, pasaportunuzun veya kimliğinizin son fotoğraflarıyla birlikte kopyaları.
  • Tarafınızdan imzalanmış başvuru formu.
  • İngilizce dil yeterliliğinin kanıtı.
  • Başvuru ücreti (gerekirse).
  • Kayıt Onayı (CoE) belgesi.
  • Yurtdışı Öğrenci Sağlık Sigortanız (OSHC).
  • Çalışmalarınızı desteklemek için mali fonlarınızı kanıtlayan beyan.
  • Orijinal Geçici Giriş belgesi (GTE) gibi tavsiye mektupları veya motivasyon mektupları.
  • Polis yetkilileri tarafından imzalanmış temiz adli sicil kaydı.

4. Başvurunuzu gönderin

Tüm evraklar hazır olduğunda, tercüme edildiğinde ve imzalandığında, nihayet başvurunuzu gönderme zamanı gelmiştir. Resmi bir dış temsilci aracılığıyla veya ImmiAccount başvuru sistemi aracılığıyla kendi başınıza başvurabilirsiniz. Bir hesap oluşturun, talimatları izleyin ve gönder'e basın! Daha fazla bilgi ve yönlendirme için veya herhangi bir zorluk yaşamanız durumunda üniversite hizmetleri departmanınızla iletişime geçebilirsiniz.

5. Avustralya öğrenci vizesine başvurun

Tebrikler! Avustralya'da resmi olarak uluslararası bir öğrenci olarak kayıtlısınız. Üniversiteden kabul mektubunuzu aldıktan sonra, Avustralya öğrenci vizeniz veya Subclass 500 öğrenci vizeniz için başvurabilirsiniz. İşlem zaman alabileceğinden, kabul mektubunuzu alır almaz bu sürece başlamanız iyi olur. Vize başvurunuz için göz önünde bulundurmanız gereken tüm gerekli belgeler ve kriterler ile ilgili olarak yukarıdaki vize bölümünü ziyaret edin.

6. Avustralya'ya varış

Görmek? Hiç de zor değildi! Başardın ve şimdi içinde hemen hemen her şeyle bavul hazırlamaya hazırsın: çalışma yerine bağlı olarak kışlık ceketlerden yazlık giysilere. Kısa süreli bile olsa kalacak yer aramaya başlayın, uçak bileti ayırtın ve Avustralya'ya gelin. Unutulmaz bir çalışma deneyimi başlamak üzere!

Avustralya'da Eğitim - Genel Bakış

700.000'den fazla uluslararası öğrenci, her yıl yurtdışında eğitim hedefi olarak Avustralya'yı seçiyor. Nedenini öğrenmek için buraya tıklayın.

Eğitim sistemi

Avustralya'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Avustralya, çeşitli programları, uygun fiyatlı eğitimi, kültürü ve tarihi göz önüne alındığında, çeşitli öğrenciler için popüler bir destinasyondur. Avustralya'daki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Öğrenci Vizeleri

Eğitim için Avustralya'ya girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlık durumunuza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Ayrıca, bizim de kapsadığımız havalimanında pasaport kontrolüne giderken bazı belgeleri yanınızda getirmeniz istenecektir.

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede okuyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Avustralya'da öğrenci olarak ne ödeyeceğinizi daha iyi anlamanız için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Avustralya'daki lisans programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Hem uluslararası hem de yerli öğrencilerin Avustralya'da öğrenim ücreti ödemeleri bekleniyor. Masrafların geri kalanını karşılamak için çok sayıda burs fırsatı mevcuttur.

Dil ve Kültür

Avustralya güzel ve çeşitli bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

programlar

Avustralya'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Avustralya'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!