Keystone logo

TOEFL iBT® Testi ile Amerika Birleşik Devletleri'ni keşfedin

1 Ara 2021
study in usa

Amerika Birleşik Devletleri, Atlantik'ten Pasifik'e uzanan kıta büyüklüğünde bir ülkedir. Bu genişlik içinde, her şehre benzersiz bir his veren çok sayıda benzersiz alt kültür vardır. Uluslararası bir öğrenci olarak, kendi kültürünüzle özdeşleşen ve sizin dilinizi konuşan topluluklar da bulmanız muhtemeldir ve bu da sizi daha çok evinizde hissettirir. Çok kültürlü toplumu ve her eyaletteki çok çeşitli manzaralar ve aktivitelerle, Amerika Birleşik Devletleri'nin dünyanın en popüler yurtdışı eğitim destinasyonlarından biri olmasına şaşmamak gerek.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yurtdışında okumaya başlamaya hazır mısınız?

TOEFL iBT ® sınavı hakkında bugün daha fazla bilgi edinin

UCLA'dan Harvard'a, Arizona State'ten Boston College'a kadar çoğu Amerikan okulunun kabul sürecinin bir parçası olarak İngilizce becerilerinizin kanıtını görmek isteyeceğini göreceksiniz. Dil veya edebiyattan uzak bir alanda eğitim almayı planlıyor olsanız bile, Amerikan üniversiteleri geleneksel olarak tüm öğrencilerin Genel Eğitim dersleri almasını şart koşar. Bu kurslar muhtemelen yüksek düzeyde akademik İngilizce ile yoğun okuma ve yazma gerektirir. Amerika'ya kısa süreli bir yurtdışında eğitim kaçamağı yapmayı planlıyorsanız, İngilizce becerileriniz yine de çok önemli olacaktır.

TOEFL iBT sınavı sayesinde, Amerikan üniversitelerine İngilizceyi sınıfta kullanıldığı şekliyle konuştuğunuzu kanıtlayabilirsiniz. Test, hangi ülkede yaşıyor olursanız olun kolayca erişebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Çevrimiçi versiyonlarını dünyanın her yerindeki test merkezlerinde bulabilir veya hatta evinizde almayı seçebilirsiniz. Hazırlanmak için fazladan yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, çevrimiçi olarak ücretsiz deneme testleri de mevcuttur. TOEFL iBT sınavı sadece başarılı olma yeteneğinizi göstermekle kalmaz, aynı zamanda sınava hazırlanırken çalışma becerilerinizi de güçlendirir. Kısa sürede İngilizce becerilerinize güvenmeye başlayacaksınız.

Amerika Birleşik Devletleri'nde eğitim almak için gerekenleri bulmak kafa karıştırıcı olabilir. Yine de, TOEFL iBT sınavının aslında 10 Amerikan üniversitesinden 9'u tarafından tercih edildiğini bilerek içiniz rahat olabilir. Amerika Birleşik Devletleri'nde yurt dışında eğitim almayı planlıyorsanız, TOEFL iBT sınavı, fırsatlar diyarında geleceğinizin kapılarını açmanın anahtarıdır.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Eğitim - Genel Bakış

ABD, yurtdışında eğitim almak için sürekli olarak ilk 10 yer arasında üst sıralarda yer almaktadır. Nedenini öğrenmek için buraya tıklayın.

Eğitim sistemi

Amerika Birleşik Devletleri'nde yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? ABD, çeşitli programları, dost canlısı vatandaşları ve kültürü ve tarihi göz önüne alındığında, dünyanın dört bir yanındaki öğrenciler için popüler bir destinasyondur. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinin!

Öğrenci Vizeleri

Okumak için Amerika Birleşik Devletleri'ne girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlık durumunuza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Ayrıca ülkeye giriş yapabilmek için havalimanındaki pasaport kontrolüne giderken yanınızda bazı belgeleri getirmeniz gerekecektir.

Barınma ve Yaşam Maliyetleri

Nerede eğitim aldığınıza bağlı olarak, Amerika Birleşik Devletleri yurtdışında eğitim gören diğer popüler destinasyonlara kıyasla çok uygun fiyatlı bir ülke olabilir. Amerika Birleşik Devletleri'nde bir öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Amerikan programları için öğrenim ücretleri, okul ve derece programına göre büyük ölçüde değişir. Uluslararası öğrenciler genellikle ABD vatandaşlarından farklı bir ücret öderler. Bununla birlikte, özellikle uluslararası öğrenciler için çok sayıda burs mevcuttur.

Dil ve Kültür

Amerikan kültürü dünya çapında popüler hale geldi! Ünlü filmlerden ve TV şovlarından uluslararası düzeyde başarılı şirketlere ve markalara kadar Amerika Birleşik Devletleri'nin sunabileceği çok şey var. Ülkenin dil, kültür, mutfak ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Başvuru süreci

Tüm ülkelerin, öğrencilerin üniversitelerine girmeleri için özel kabul koşulları vardır. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki programlara kabul edilmenin ayrıntıları ve başvuru yapmanız gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Programlar

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!