Keystone logo

MBA Eğitimi Alın: MBA Rehberi

12 Nis 2021
MBA guide

Bu Kılavuzda:

MBA'e Genel Bakış

MBA nedir?

MBA Almak Ne Kadar Sürer?

MBA Gereksinimleri

MBA İle Neler Yapabilirsiniz?

Bir MBA'den Ne Alabilirsiniz?

MBA Mezunu İçin Ortalama Maaş

MBA Maliyeti

Çevrimiçi MBA

MBA Uzmanlıkları

MBA'e Genel Bakış

“MBA” terimini her zaman duyarsınız, ama gerçekten MBA nedir? İşletme Yüksek Lisansı (MBA) için eğitim almayı seçmek, hevesli küresel yöneticiler ve yöneticiler için büyük bir karardır. Bir işletme okulunda MBA programına devam etmenin zaman ve para yatırımına değip değmeyeceğini kendinize sormanız gerekecek. Bugün rekabetçi iş dünyasına girmeye hazırsanız, MBA derecesi için eğitim almaya değer. İşletme Yüksek Lisans derecesinin sizin için birçok faydası vardır, özellikle de dünyanın en iyi işletme okullarından birinden geliyorsa. Bu makale, MBA derecesinin bazı faydalarını netleştirmeye çalışmaktadır.

Bir yönetim pozisyonunun ağır sorumluluklarının üstesinden gelebilecek, hiç bitmeyen öğrenme döngüsünde kalabilecek, kendinizi zorlu ve karmaşık kurslarda çalışmaya zorlayabilecek ve kalıpların dışında düşünen biri olmanız gerekecek. Bu size benziyorsa, MBA muhtemelen sizin için mükemmel bir seçimdir.

Ayrıca muhtemelen bazı sorularınız olacak. MBA nedir? MBA'in size ve işinize faydaları ve etkileri nelerdir? MBA kursundan sonra size hangi iş fırsatları açılıyor? Bu kılavuz bu soruları cevaplayacaktır.

MBA'lerin Gerçekleri ve Rakamları

 • 10 mezundan 9'undan fazlası, MBA almanın kişisel ve profesyonel olarak ödüllendirici olduğunu söylüyor.
 • İşletme sahiplerinin %84'ü 2020'de MBA mezunlarını işe almakla ilgilendi .
 • İşletme okullarının %67'sinin uygulamalarda artış görmesiyle birlikte MBA'lere olan talep artıyor .

Aşağıdaki makalede belirtilen kaynaklardan alınan istatistikler.

MBA nedir?

Essex Üniversitesi'nden Elizabeth Kelan'a göre, “MBA, genellikle yönetici süitine bir bilet olarak müjdelendi”. MBA dereceleri, öğrencilerin eğitim süresince geliştirdikleri ayırt edici yetenekler nedeniyle, yönetimde bireysel rekabet avantajının bir göstergesi olarak uluslararası düzeyde kabul görmüştür. Ayrıca, dünya çapında en popüler ve önemli profesyonel derecelerden biri haline geldi.Birçok çalışma, MBA sahibi olmanın mezunların gelecekteki istihdam, gelir ve terfi beklentilerini hem kısa hem de uzun vadede olumlu etkilediğini bildirdi.

Bir MBA'de, gerçek iş zorluklarına dayalı deneyimsel öğrenme fırsatlarına katılmayı ve liderlik ve yönetim becerilerini öğrenmeyi bekleyebilirsiniz. Öğrenciler, işverenlerin aradığı nicel becerilerin yanı sıra sorunları ve yönetim zorluklarını çözmek için yönetim bilgisini kullanır.

Graduate Management Admission Council (GMAC) tarafından yapılan Uygulama Eğilimleri Anketine göre, işletme okullarının %67'si 2020'de MBA talebini izleyen başvurularda bir artış gördü. Küresel işletme okullarına yapılan toplam başvuru hacmi %2,4 arttı.

Bir MBA bulun

700'den fazla MBA programını aramak için ücretsiz çevrimiçi arama motorumuzu kullanın. MBA yolculuğunuza bugün başlayın!

MBA öğrencileri genellikle aldıktan sonra okula gitmeyi bırakırlar. Bununla birlikte, iş araştırması yapmakla ilgilenenler, işletme veya yönetim alanında doktora yapmayı seçebilirler; bu, DBA olarak bilinen bir Doktora veya İşletme Doktoru derecesine devam edebilecekleri anlamına gelir.

studying

MBA Almak Ne Kadar Sürer?

MBA programlarının uzunluğu değişir mi? Çok çeşitli program formatları ve sunum seçenekleri mevcut olduğundan, bir MBA derecesinin uzunluğu programdan programa ve kişiden kişiye değişir. MBA derecesi türleri genellikle aşağıdaki kategorilere ayrılır:

 • Geleneksel bir MBA
 • Hızlandırılmış MBA
 • Yarı zamanlı MBA
 • Yönetici MBA (EMBA)
 • Çift MBA

Geleneksel MBA'ler

Tam zamanlı bir MBA programı genellikle dört yarıyıl boyunca iki yıl sürer. Pek çok program, sektördeki liderlerden öğrenirken yeni becerilerinizi uygulamaya koyabileceğiniz ve özgeçmişinizi geliştirebileceğiniz bir staj da içerir.

 • Tam zamanlı MBA
 • İki yıllık program, dört yarıyıl
 • Genellikle çevrimiçi veya yüz yüze
 • Genellikle 3-5 yıllık iş tecrübesi gerektirir.
 • Genellikle staj için 3-4 aylık bir alan içerir

Hızlandırılmış MBA

Bir yıllık, tam zamanlı MBA programları çevrimiçi veya şahsen tamamlanabilir. Hızlandırılmış MBA programları genellikle 11 ila 16 ayda tamamlanır. Çoğu bir yıllık MBA programlarında genellikle uzatılmış yarıyıl tatilleri olmadığından, staj fırsatları sınırlı olabilir. Yoğun doğasıyla bile, bir yıllık programlar, mevcut sektörünüzde veya iş işlevinizde kariyerinizi ilerletmek için mükemmel bir seçenek sunar.

Hedefinize, geçmişinize ve müsaitlik durumunuza bağlı olarak - bir yıllık MBA programı uygun olabilir. Matematik de kolaydır, bir yıllık tam zamanlı MBA programında okumak size daha az maliyetlidir ve iki yıllık programdan daha az zaman gerektirir, ancak bu programların hızı, öğrencilerin ağır bir akademik iş yükü taşıması gerektiği anlamına gelir. Unutmayın, sonunda doğru ya da yanlış seçim yoktur. Her şey sizin için doğru uyumla ilgili.

 • Tam zamanlı MBA
 • Bir yıllık program: 11-16 ay
 • Genellikle 3-5 yıllık iş tecrübesi gerektirir.
 • Staj olanakları sınırlı olabilir

Yarı zamanlı MBA programları

Yarı zamanlı MBA programlarını seçen birçok aday için esneklik çok önemli bir faktördür. Öğrenciler, MBA derecelerini sürdürmek için çoğunlukla akşamları ve hafta sonları ders alırlar. Yarı zamanlı bir MBA programı genellikle dört ila altı yıl içinde tamamlanır. Yarı zamanlı MBA programlarındaki esneklik, onları bir işin yanında takip etmeye uygun hale getirir. Bazen yarı zamanlı bir MBA, onu iş ve eğitim ile dengeleyebileceğinizi belirtmek için PMBA veya Profesyonel MBA olarak adlandırılır. Yarı zamanlı MBA'in bir dezavantajı, muhtemelen okul aracılığıyla bir staja katılma fırsatınız olmayacak olmasıdır.

 • Yarı zamanlı MBA
 • 4-6 yıllık program
 • Çevrimiçi, yüz yüze veya genellikle karışık
 • Genellikle 3-5 yıllık iş tecrübesi gerektirir.
 • Genellikle bir staj içermez

Yönetici MBA programları

EMBA olarak da bilinen Executive MBA programları, genellikle 18 ila 24 ay süren çevrimiçi olarak, şahsen veya ikisinin bir kombinasyonu ile tamamlanabilir. MBA ve EMBA arasındaki fark, EMBA programlarının, kariyerlerini, liderlik becerilerini, ekip çalışmasını, strateji becerilerini, mesleki gelişimlerini artırmak ve yeteneklerini genişletmek isteyen, en az beş yıl olmak üzere iyi bir deneyime sahip çalışan profesyoneller için mükemmel olmasıdır. ağlar. Yarı zamanlı MBA'ler gibi, EMBA'lar da çalışırken üstlendiğinizde PMBA veya Profesyonel MBA olarak sınıflandırılabilir. EMBA'lar liderler için tasarlanmıştır. Bu kurstaki çoğu öğrencinin zaten sahip olacağı önceden var olan deneyim nedeniyle stajların çoğu EMBA programının parçası olmadığını belirtmek önemlidir.

Executive MBA programlarını iki yıl içinde tamamlamak mümkündür. İşletme sahipleri, tam zamanlı çalışırken bir EMBA programı izleyebilirler.

EMBA ile geleneksel MBA arasındaki temel fark, EMBA'nın bir yönetici derecesi olmasıdır. Her iki derece de mezuniyette eşit değere sahiptir. Onları farklı kılan, iki farklı deneyime yol açan amaçları ve teslim biçimidir.

 • Yarı zamanlı MBA
 • Tipik olarak 18-24 ay
 • Çevrimiçi, yüz yüze veya genellikle karışık
 • Genellikle 5-10 yıllık iş tecrübesi gerektirir
 • Genellikle staj içermez

Çift MBA programları

Çift MBA programları, öğrencilerin başka bir ilgili dereceye doğru çalışırken MBA kazanmalarına olanak tanır. Esasen çift derece, iki ayrı derece programında iki alan üzerinde çalıştığınız zamandır. Sonuç olarak, takip etmek istediğiniz belirli kariyer alanında daha fazla seçeneğe sahip olma şansınız daha yüksektir. Çoğu ortak veya ikili MBA programının tam zamanlı bir öğrenci olarak tamamlanması üç ila dört yıl sürer. Bir lisans derecesi ile aynı uzunluktadır.

 • Tam zamanlı MBA
 • 3-4 yıllık program
 • Öğrencinin ilgili bir Yüksek Lisans programına devam ederken MBA yapmasına izin verir.
 • Genellikle bir staj içerir

MBA Gereksinimleri

Bir MBA programında yer almak için, bir lisans derecesi, akademik transkript, ilgili iş deneyimi, bir kabul yazısı ve tavsiye mektuplarının kanıtını sağlamanız gerekir. Bazı işletme okulları test puanları gerektirebilirken bazıları gerekmeyebilir. Educations.com'da, MBA programlarının kabaca %20'si test sonuçları gerektirir ve daha rekabetçi programların onları göndermenizi teşvik etmesi veya gerektirmesi daha olasıdır. Test puanları kabul edilirse, işletme okullarının gerektirebileceği iki ana lisansüstü seviye testi olan GRE ve GMAT'tan alınan test puanlarının tercihini ve kabulünü de araştırmak isteyeceksiniz.

MBA okulları bazen sizi yüz yüze görüşmeye davet eder. Bazen, kişiliğinizi paylaşma ve okul ve program için neden uygun olduğunuzu ifade etme fırsatına sahip olacağınız video denemeleri göndermenizi de isterler.

Bir MBA programına kabul için üç aşama olduğunu bilmek güzel: başvuru öncesi, başvuru ve başvuru sonrası. Tüm bu aşamalar sırasında enerjinizi, zamanınızı ve uygulamanıza odaklanmanız gerekir.

Ön başvuru, MBA sıralaması, kabul oranı, program incelemeleri vb. hakkında bilgi edinerek sizin için en iyi MBA programını bulmaya çalıştığınız zamandır. Hazırlığa erken başlamanın asla kötü bir fikir olmadığını unutmayın - özellikle herhangi bir test için. sıkı çalışma, özveri ve çok fazla pratiğe ihtiyacınız olan hazırlık. Matematik, dil bilgisi ve muhtemelen bir süre önce çalışmış olduğunuz diğer konuları tazelemeniz gerekecek.

MBA programınızı seçtikten sonra en zorlu süreç olan başvuru aşamasına geçeceksiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, bu aşama tavsiyeler, denemeler, transkriptler, test puanları, iş deneyiminizi gösteren bir özgeçmiş ve tamamlanmış bir başvuru dahil olmak üzere çeşitli öğelerden oluşur. Unutmayın, eksik başvurular genellikle bir sonraki tura atılır veya reddedilir.

Bugün, US News'e göre, geleneksel bir MBA için ideal bir iş deneyimi miktarı üç ila beş yıldır. Başvurduğunuz okul size ne kadar deneyime ihtiyacınız olduğunu söyleyecektir. Bu, bu programlarda sizinle aynı fikirde, deneyimli adaylarla bağlantı kuracağınız anlamına gelir.

Son olarak, uygulama sonrası aşama var. Bu aşama sizi işletme okuluna hazırlar. Bazı işletme derslerine tazeleme olarak kaydolmayı düşünün. Unutmayın, kabul edildikten sonra işinizden ayrılmayın, bunu yalnızca sağlam bir teklif aldığınızda yapın.

businesswoman

MBA İle Neler Yapabilirsiniz?

Sorulması gereken soru şudur: Bir MBA programına devam etmek iyi bir seçim midir? Sonuç olarak, bir MBA derecesi buna değer mi? Sorulacak en iyi insanlar, bir tane bitirmiş olanlardır. Tam zamanlı MBA mezunlarına işletme okulunun değeri sorulduğunda, büyük çoğunluk derecelerini kişisel olarak (%95), profesyonel olarak (%91) ve finansal olarak (%79) ödüllendirici olarak değerlendirdi.

Bir MBA derecesi, mezun olduktan sonra size yüksek bir maaş sunacak, bir yönetim pozisyonu almanıza ve sağlam bir profesyonel ağ geliştirmenize yardımcı olacaktır. Stratejik düşünmeyi öğreneceksiniz. Meslektaşlarınızla, patronunuzla ve ekibinizle daha iyi bir iletişimci olacaksınız. Mali kriz gibi zor durumları yönetmede daha iyi olacaksınız. Kendi işinizin patronu bile olabilirsiniz, Bunlar yurtdışında MBA eğitimi almanın avantajlarından sadece birkaçı.

business meeting

Bir MBA'den Ne Alabilirsiniz?

Neden MBA almalısınız? MBA kariyer yolları tek başına yeterince zorlayıcıdır.

Daha İyi İş Pozisyonları

İş pozisyonunuz, MBA derecenizle mezun olmadan önce ve sonra, özellikle de iyi dereceli bir işletme okulundan olduğunda, temelde farklı olacaktır. Geçerli bir MBA derecesi elde etmek ve en önemlisi, kişisel ve profesyonel becerilerinizi geliştirmek, MBA kariyer yolunuzda başarılı olmanıza yardımcı olabilir. İyi bir iş arıyorsanız, MBA dereceniz nedeniyle daha iyi bir iş bulma şansınız olacak.

Günümüz iş piyasasında diploma sahiplerinin sayısı çok fazla ve her iş için çok sayıda aday var. Sizi aynı kategorideki diğer adaylardan ayıracak olan şey, yönetim ve liderlik yeteneklerinizdir. Bir MBA programından mezun olarak ve eğitiminiz sırasında bu beceri setini kazanarak, iş görüşmelerinde temel bir avantaj elde edebilirsiniz. Örneğin Fortune, işletme sahiplerinin %84'ünün, bir önceki yıl %10'dan 2020'de MBA mezunlarını işe almakla ilgilendiğini bildiriyor.

Artık işlerinden memnun olmayan ve aralarından seçim yapabileceği daha çeşitli iş alanlarına sahip olmak isteyen birçok insan için MBA altın bir fırsat sunuyor. MBA mezunları çeşitli alanlarda ve rollerde çalışırlar. Örneğin, pazarlama alanında MBA eğitimi alarak bir kuruluşta pazarlama yöneticisi, marka yöneticisi, pazar araştırması analisti, satış yöneticisi veya medya yöneticisi ve hatta CEO olarak çalışabilirsiniz. MBA iş fırsatları ve çeşitli çalışma programları, herkesin kendi ilgi alanlarında beceri kazanmasını sağlayacaktır.

İş Piyasasına Daha Kapsamlı Bir Bakış

İnsanlar arasındaki yanılgılardan biri, eğer iyi bir mühendisseniz, doğal olarak bir mühendislik şirketini yönetebileceğinizdir. Bu yanılgı, sağlam teknolojiyle desteklenen yenilikçi ürünlere sahip olmasına rağmen birçok yeni işletmenin pazarda başarısız olmasına neden oluyor. Yönetim bilgidir ve son yıllarda iş piyasasının istikrarsız ve rekabetçi durumu, tüm işletme sahipleri için kapsamlı bir yönetim vizyonuna ihtiyaç olduğunu göstermektedir. Örnek olay incelemelerinden geçerek ve stratejik planlama, liderlik, yönetim, pazar bilgisi, planlama vb. gibi beceriler edinerek MBA derecesi almak, size işletmelerin nasıl işlediğine ve nasıl yürütüldüğüne dair daha kapsamlı bir anlayış sağlayabilir.

Sistemik düşünme ve stratejik planlama becerilerini geliştirmek ve MBA'in temel taşlarından biri olan bir iş planı hazırlamak, başarılı bir startup kurmak veya bir iş geliştirmek için gereklidir.

Daha Büyük Bir Profesyonel Ağ

Bazı işler, çoğunlukla yalnız çalıştıkları için programcılar veya tasarımcılar gibi diğer insanlarla fazla iletişim gerektirmez. Ancak MBA öğrencileri diğer öğrencilerle ekip çalışması, liderlik ve yönetim ruhuyla etkileşime girmeli ve proje tabanlı çalışmalarda onlarla işbirliği yapmalıdır.

Gelecekte başarılı girişimciler ve üst düzey yöneticiler olacak diğer bilgili insanlarla işbirliği yapma ve tanışma fırsatı size gelecekte harika iş fırsatları sağlayacaktır. Ayrıca profesörlerin deneyimlerinden faydalanmak ve üst düzey bir işletme okulunda okumak, sınıf arkadaşlarınızın fikir ve becerilerinden faydalanmak sizin için son derece faydalı olacaktır. İşletme okulu öğrencilerinizle bağlantı kurmaktan elde edeceğiniz şey, gelecekteki kariyeriniz için çok faydalı olabilir.

Bir MBA Derecesi Dünya Çapında Tanınır

Bir MBA programını başarıyla tamamladığınızda dereceniz verilecektir. Kariyerinizi dünyanın neresinde sürdürmek niyetinde olursanız olun, iş dünyasındaki güvenilirliğinizi kesinlikle artıracaktır. Bir MBA ile birçok kariyeri takip edebilir ve hızla yüksek ücretli işlere dönüşebilirsiniz.

Yüksek maaş

Yüksek dereceli bir işletme okulundan MBA derecesine sahip olmak, yalnızca daha yüksek ve daha iyi bir iş bulmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda size daha yüksek ücretli bir iş verir. Üst yönetime girmek veya kendi işinizi kurmak ve işletmek, yüksek bir maaşın kapısını aralayabilir. MBA mezunlarının ortalama geliri, normal yüksek lisans derecesine sahip bir çalışanın maaşından önemli ölçüde daha yüksektir.

MBA almak öğrenciler için oldukça maliyetli olsa da, ödenen daha yüksek maaş göz önüne alındığında, maliyetin üç yıldan daha kısa sürede mezunlara geri döneceği umulabilir.

"MBA sadece öğrendiğiniz konularla değil, tanıştığınız insanlarla ve oluşturduğunuz ağlarla da ilgilidir."

- Phil Kearney, AT Kearney Ortağı

canary wharf


MBA Mezunu İçin Ortalama Maaş

MBA maaşları söz konusu olduğunda, MBA'lerin ne kadar fark yarattığını merak ediyor olabilirsiniz.

MBA maaşları iş piyasasındaki en yüksek maaşlardan bazılarıdır ve MBA mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyor olmalısınız? Daha yüksek bir maaşa sahip olmak, MBA derecesinin faydaları arasındadır. Burada, fark açıkça ortaya çıkıyor. QS Jobs & Maaş Raporunu kullanarak, MBA'in maaşınızı ne kadar artıracağını tahmin edebilirsiniz. Bunlar dünyadaki ortalama MBA yıllık maaşlarından bazıları:

 1. İsviçre – 123.500 USD/yıl
 2. Amerika Birleşik Devletleri – 102.100 USD/yıl
 3. Kanada – 99.800 USD/yıl
 4. Fransa – $98.500 USD/yıl
 5. Avustralya – $98.400 USD/yıl
 6. Birleşik Krallık – $92.400 USD/yıl
 7. Almanya – 77.200 USD/yıl
businessman


MBA Maliyeti

Bunun iki yolu yok: MBA pahalı bir yatırımdır. Ancak maaş fırsatları göz önüne alındığında, sağlıklı getirisi olan bir yatırımdır. Ancak farklı ülkelerde bir MBA ne kadara mal olur? İşte dünya çapında yıllık ortalama öğrenim ücretlerinin listesi:

Ülke 1 yıllık eğitim (USD/yıl)
Almanya 10,050 – 27,830
Birleşik Krallık 15.070 – 34.800
Hollanda 15.125 – 24.080
Kanada 18.840 – 42.755
Fransa 19.360 – 38.115
Amerika Birleşik Devletleri 19.400 – 44.100
İtalya 21.780 – 42.350
Avustralya 22.450 – 44.000
İsviçre 28.000 – 45.650
strategy

Çevrimiçi MBA Buna Değer mi?

Çevrimiçi bir MBA'e katılmak, önemli bir finans, zaman ve enerji yatırımıdır ve deneyim, profesyonel ve kişisel yaşamınızı değiştirecektir. Çevrimiçi bir MBA, kampüs içi bir MBA ile aynı müfredatı takip eder. Öğretim görevlileri, çevrimiçi platformlar için kursları basitçe ayarlar. Uzaktan MBA, dünyanın dört bir yanındaki okullara yer değiştirme maliyeti ve zorluğu olmadan devam etmenizi sağlar ve ayrıca çalışma hızınızda size daha fazla esneklik sağlar. Uluslararası yer değiştirme maliyetlerinden daha fazla tasarruf edebilirsiniz. Bazı üniversiteler ayrıca çevrimiçi MBA programları için daha düşük öğrenim ücretleri sunar. Çevrimiçi bir MBA'de geliştirdiğiniz beş temel beceri hakkında daha fazla bilgi edinin.

İş için sık seyahat eden veya yoğun bir yönetici olduğunuzu varsayalım - bu durumda çevrimiçi MBA'in değerini küçümsememelisiniz. Wi-Fi'li bir uçak veya otel odası da dahil olmak üzere herhangi bir yerden sınıf çalışmalarınızı ve ödevlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Üç tür çevrimiçi MBA programı vardır; kendi hızınızda programlar, gerçek zamanlı programlar ve karma programlar:

 • Kendi hızınızda programlar : Kendi hızınızda bir çevrimiçi MBA, programınızı son tarihlerle kısıtlanmadan uyarlama esnekliği sağlar.
 • Gerçek zamanlı programlar: Sınıf dersleri gerçek zamanlı olarak çevrimiçi olarak görüntülenir. Aynı dersin daha sonraki bir saat veya tarihte kaydedilmiş bir sunumu olmaktan ziyade canlı olarak sunulurlar.
 • Hibrit programlar: Bir hibrit program, çevrimiçi eğitimin esnekliğini kampüs içi deneyimle birleştirir.
office

MBA Uzmanlıkları

Herhangi bir derecede olduğu gibi, bir MBA konusunda uzmanlaşabilirsiniz. Bir sektöre veya beceri setine ne kadar odaklanmak istediğinize bağlı olarak, uzman bir MBA belirli pozisyonlara ve alanlara daha doğrudan bir yol sunabilirken, genel bir MBA daha fazla seçeneği açık tutacaktır.

Popüler iş becerileri MBA'leri:

Popüler endüstride uzmanlaşmış MBA'ler

En iyi MBA uzmanlığı size özeldir. Amaçlanan kariyer yolunuza ve hedeflerinize bağlı olacaktır.


Popüler MBA'ler

online-learning

AB İşletme okulu - Uluslararası İşletmede MBA

Barselona, Cenevre, Montreaux ve Online'daki Uluslararası İşletme Yüksek Lisans Programı, sizi bu gerekli araçlarla ve uluslararası ticaretle ilgili çeşitli konuların eşlik ettiği kapsamlı vaka çalışması araştırması yoluyla küresel ekonomik oyun alanının geniş bir anlayışıyla donatır. : finans, hukuk, medya, iletişim ve yönetim.University of Birmingham

Birmingham Üniversitesi - Çevrimiçi MBA

En az üç yıllık yönetim tecrübesine sahip, kararlı, ileri görüşlü profesyoneller için tasarlanan University of Birmingham'ın AMBA onaylı %100 Online MBA programı, hem kaliteyi hem de esnekliği bir araya getirir.

%100 çevrimiçi olarak sunulan bu program, öğrencilerin çalışmalarının yanı sıra en son kritik iş becerilerini, operasyon ilkelerini ve yönetim tekniklerini öğrenme fırsatına sahip olmalarını ve daha fazla işyeri başarısı için öğrenmeyi gerçek zamanlı olarak test etmelerini sağlar.WHU

WHU - Otto Beisheim School of Management - MBA Programı (tam zamanlı)

WHU MBA programı, stratejik vizyonu, girişimci ruhu, operasyonel mükemmelliği ve kültürel farklılıkların farkındalığını teşvik eden yönetim kavramlarına odaklanır.

Öğrenciler, karmaşık karşılıklı bağımlılıkları belirlemeyi ve tüm şirketin avantajı için işlevsel uzman meslektaşların bilgisinden yararlanmayı öğreneceklerdir. Takım çalışması, WHU'nun öğretim yaklaşımının önemli bir unsurudur. Beş ila altı kişilik çalışma gruplarında, öğrenciler mevcut ders içeriğini tartışacak ve pratik odaklı projelerde kavram ve araçları uygulayacaklar.BBS

Bologna İşletme Okulu - Uluslararası Yönetici MBA

International Executive MBA, dijital dönüşüm ve uluslararası büyüme sürecinde şirketlere rehberlik etmek isteyen ve bu zorlukların yakın gelecekte rekabet avantajlarını belirleyeceğinin bilincinde olan yöneticilere, profesyonellere ve danışmanlara yöneliktir. Master, dijital yeniliği iş kararlarının merkezine ve markalar, hizmetler ve tüketiciler için değer yaratmaya, bilgiye bütünsel bir yaklaşım geliştirme, dijital becerileri yalnızca teknik ve uzman tartışma tablolarından bağımsız hale getirme ve bunun yerine bunları tüm kuruluşla ilişkilendirme merkezine getiriyor.Daha fazla MBA önerisi ister misiniz?

Tüm dünyada MBA programlarını aramak için ücretsiz çevrimiçi arama motorumuzu kullanın.


yazar hakkında

Golnaz Gharaee, Educations.com için bir Dijital İçerik Editörüdür. Bundan önce, İsveç'in Stockholm kentinde bir web tasarım ajansında Web Tasarımcısı ve Web Editörü olarak çalıştı. Golnaz, İran'ın Tahran kentinde doğup büyüdü. Yazmaya başlamadan önce İsveç'te okumak için yurt dışına taşındı ve Örebro Üniversitesi'nde Gazetecilik alanında yüksek lisans yaptı. Bundan sonra, ortalığı karıştırmak için Södertörn Üniversitesi'nde Medya ve İletişim alanında ikinci yüksek lisansı için çalışmaya gitti.

Golnaz