Keystone logo

Galler'de Öğrenim Ücretleri

3 Eki 2020
Tuition Fees in Wales

Galler'deki üniversitelerdeki öğrenim ücretleri, Birleşik Krallık'taki diğer üniversitelerden daha düşük olabilir!

Uluslararası öğrenciler (AB öğrencileri dahil), kursa ve üniversiteye bağlı olarak bir lisans kursu için yılda £12,000 - £22,000 arasında ödeme yaparlar. Tıp, diş hekimliği ve veterinerlik programları oldukça fazladır ve bu konularla ilgilenen öğrencilerin daha fazlasını öğrenmek için üniversitelerine danışmaları gerekir.

Yüksek lisans ve lisansüstü uluslararası ücretler, kursa ve üniversiteye bağlı olarak yılda 12.500 £ - 29.000 £ arasındadır.

Ücretler pahalı gibi görünse de, Galler'deki üniversitelerde lisans derecelerinin sadece üç yıl ve yüksek lisans derecelerinin sadece bir yıl olduğunu hatırlamakta fayda var!

Galler'de eğitim almayı mı düşünüyorsunuz?

Galler'deki binlerce uluslararası programa göz atın!

Uyruğunuza ve Birleşik Krallık'ta ne kadar süredir bulunduğunuza bağlı olarak, Student Finance Wales'ten yardım almaya hak kazanabilirsiniz. Galler Öğrenci Finansmanı, eğitim ücretlerinizin bir kısmını veya tamamını karşılamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, Galler'de okurken barınma ve yaşam masraflarınızı karşılamanıza yardımcı olacak krediler ve hibeler de sağlayabilirler. Yılda en az 19.895 £ veya lisansüstü bir kredi ise en az 21.000 £ kazanana kadar bu krediyi geri ödemeye başlamazsınız.


Galler'de eğitim hakkında daha fazla bilgi edinin:

genel bakış

Yurtdışı eğitim hedefiniz olarak Galler'i seçmek, en kaliteli eğitimden daha fazlasını ifade eder. Galler'e ve neden orada yurtdışında eğitim almanız gerektiğine dair bir genel bakış edinin.

Gal Dili ve Kültürü

Galler, mirasla dolu bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Galler'de Barınma ve Yaşam Maliyetleri

Yurt dışında nerede eğitim alıyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Galler'de bir öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Galler Üniversitelerine Giriş Koşulları

Galler üniversiteleri için ulusal başvuru portalı hakkında daha fazla bilgi edinin. Bu bölüm, bir lisans ve lisansüstü olarak başvururken yapmanız gerekenleri kapsar.

burslar

Uluslararası öğrenci öğrenim ücretlerinin sizi Galler'de yurtdışında okumaktan alıkoymasına izin vermeyin. Uluslararası öğrencilere sunulan bazı burslar hakkında daha fazlasını buradan öğrenin!

İngiltere için Öğrenci Vizeleri

Okumak için Galler'e girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlığınıza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Merak etme! Bunu gerçekleştirmek için ihtiyaç duyacağınız bilgileri bir araya getirdik.

Galler'de Öğrenci Hayatı

Galler'de yurtdışında eğitim almanın nasıl bir şey olduğunu merak mı ediyorsunuz? Öğrenci yaşamının sınıf dışında nasıl göründüğünü keşfedin.

Galler'deki Programlar

Galler'deki yüksek öğrenim kurslarına göz atmaya hazır mısınız? Bugün Galler'deki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!