Keystone logo

Galler'de Eğitim: Öğrenci Hayatı

19 Oca 2022
student life in wales

Hepsi iş değil. Üniversitelerimiz, kütüphane ve konferans salonları dışında sunulan tüm fırsatlardan ve deneyimlerden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Galler'de okurken nerede olursanız olun, görülecek ve yapılacak şeyler asla eksik olmayacak. Dağlar ve deniz arasında yer alan dost canlısı Bangor'dan sevimli sahil kenti Swansea'ya kadar, kasabalarımızın ve şehirlerimizin her birinin kendine özgü bir karakteri vardır.

Galler'deki öğrenci hayatını kendiniz deneyimlemeye hazır mısınız?

Galler'deki binlerce uluslararası programı keşfedin!

Galler'in başkenti Cardiff, kompakt, canlı ve çok kültürlü bir şehirdir. Düzenli olarak uluslararası spor etkinliklerine ve liste başı sanatçıların konserlerine ev sahipliği yapan mekanlarıyla alışveriş, yemek, eğlence, gece hayatı ve spor için önemli bir destinasyondur.

Galler'in manzarasının çoğu korunuyor ve güzelliğinin gelecek nesiller için korunmasını sağlıyor. Burada yaşıyorsanız, manzaramızın ihtişamına ve çeşitliliğine kendinizi kaptırabileceksiniz. Ülkenin yaklaşık dörtte biri ya üç Milli Parkı'ndan biri (Snowdonia, Brecon Beacons ve Pembrokeshire Sahili) ya da beş Olağanüstü Doğal Güzellik Bölgesi'nden (AONB'ler) biri: Llŷn Yarımadası, Clwydian Sıradağları ve Dee. Vadi, Gower Yarımadası, Anglesey ve Wye Vadisi.

Öğrenci Birliği

Sendika, öğrenci yaşamının merkezidir. Öğrenciler tarafından öğrenciler için yürütülür ve özel bir ücretli izin komitesi tarafından denetlenir. Otomatik olarak üye olursunuz ve ait olmak için ödeme yapmanız gerekmez.

Yiyecek satış yerleri, kırtasiye mağazaları, genel mağazalar, kafeler ve barlar gibi tesislerini günlük olarak kullanmanız muhtemeldir. Ayrıca yıl boyunca, sosyal etkinlikler ve kulüp gecelerinden ünlü grupların konserlerine kadar bir eğlence programı düzenlediler.

Kulüpler ve Topluluklar

İlgi alanlarınız ne olursa olsun, üniversitelerimizde sizinle aynı fikirde olan pek çok insan bulacaksınız - ve muhtemelen bir kulüp veya topluluk oluşturmuş olacaklardır. Toplumlar ders temelli (hukuk, matematik veya ekonomi toplulukları gibi), kültürel ve uluslararası (Malezya, Afrika-Karayip veya İskandinav toplumları) veya farklı gruplar için (LGBT+ toplumu) olabilir.

Sanat ve müzik toplulukları, hayır kurumları, bilinçlendirme kampanyaları ve oyun grupları gibi iyi temsil edilmektedir. Öğrenci medyasına dahil olabilirsiniz: Bangor'dan Seren ve Cardiff Üniversitesi'nden Gair Rhydd İngiltere'nin en tanınmış öğrenci yayınları arasındadır. Ve doğru toplumu bulamazsanız, her zaman kendi toplumunuzu kurabilirsiniz!

Spor aktiviteleri

Galler bir spor ülkesidir - bu durum en çok ulusal ragbi veya futbol takımı oynadığında ve herkes desteğini göstermek için bir araya geldiğinde kendini gösterir.

Evde yaptığınız sporlardan hangisi olursa olsun, onları Galler'deki üniversitede devam ettirebileceksiniz. Ve yeni bir mücadeleye hazırsanız, daha sıra dışı spor topluluklarından bazılarına göz atabilirsiniz. Nihai frizbi, kendo, korfbol veya quidditch'e ne dersiniz?

Hatta İngiltere'nin ve hatta dünyanın her yerindeki öğrenci yarışmalarında rekabet etme şansı ile üniversitenizi temsil edebilirsiniz.


Galler'de eğitim hakkında daha fazla bilgi edinin:

genel bakış

Yurtdışı eğitim hedefiniz olarak Galler'i seçmek, en kaliteli eğitimden daha fazlasını ifade eder. Galler'e ve neden orada yurtdışında eğitim almanız gerektiğine dair bir genel bakış edinin.

Gal Dili ve Kültürü

Galler, mirasla dolu bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Galler'de Öğrenim Ücretleri

Galler'deki yüksek öğrenim programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Birçok uluslararası ve yerli öğrenci, geldikleri yere bağlı olarak farklı öğrenim ücretleri öderler. Bu bölümde, bunun Galler'de nasıl çalıştığına dair tüm bilgileri bulacaksınız.

Galler'de Barınma ve Yaşam Maliyetleri

Yurt dışında nerede eğitim alıyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Galler'de bir öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Galler Üniversitelerine Giriş Koşulları

Galler üniversiteleri için ulusal başvuru portalı hakkında daha fazla bilgi edinin. Bu bölüm, bir lisans ve lisansüstü olarak başvururken yapmanız gerekenleri kapsar.

burslar

Uluslararası öğrenci öğrenim ücretlerinin sizi Galler'de yurtdışında okumaktan alıkoymasına izin vermeyin. Uluslararası öğrencilere sunulan bazı burslar hakkında daha fazlasını buradan öğrenin!

İngiltere için Öğrenci Vizeleri

Okumak için Galler'e girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlığınıza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Merak etme! Bunu gerçekleştirmek için ihtiyaç duyacağınız bilgileri bir araya getirdik.

Galler'deki Programlar

Galler'deki yüksek öğrenim kurslarına göz atmaya hazır mısınız? Bugün Galler'deki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!