Keystone logo

Galler'de Eğitim: Burslar

19 Oca 2022

Galler'de okuyan uluslararası öğrenciler, burslar, hibeler ve hibeler dahil olmak üzere mali destek almaya hak kazanabilirler. Öğrenciler, mevcut burslar için her zaman üniversiteleri kontrol etmelidir.

Alternatif olarak, bu burslardan bazılarına da hak kazanabilirsiniz:

Chevening Bursları

Bu burslar, bir yıllık Yüksek Lisans derecesine fon sağlamak isteyen seçkin öğrencilere sunulmaktadır. Kurumunuzun ve eğitim programınızın Chevening ortakları olduğundan emin olmak için Chevening kurs bulucuyu kullanın. Bu ödüle hak kazanabilmek için öğrencilerin iş, medya, siyaset ve akademi dahil olmak üzere çeşitli alanlarda liderlik ve karar verme becerileri göstermesi gerekir.

Commonwealth Bursları ve Bursları

Bu finansman fırsatları Birleşik Krallık İngiliz Milletler Topluluğu Burs Komisyonu tarafından sunulmaktadır. Commonwealth ülkelerinden Galler'de okuyan öğrenciler için lisansüstü eğitimlerini finanse etmelerine yardımcı olmak için her yıl 900'ün üzerinde burs ve burs sağlanmaktadır.

Amerikalı Öğrenciler için Marshall Bursları

Bu burslar ABD'den 40 mezuna verilmektedir. Öğrencilerin başvuruda bulunabilmeleri için en az 3.7 genel not ortalamasına sahip olmaları ve derecelerinin son üç yıl içinde verilmiş olması gerekir. Bu kaynak, üniversite ücretlerini, geçim masraflarını, seyahat masraflarını (uçuşlar ve günlük işe gidip gelme) içerir ve bakmakla yükümlü olunan bir eşin desteğine yönelik bir katkı gerektirir.

Galler'de daha fazla burs keşfetmek ister misiniz?

Ücretsiz burs rehberimize erişin!

ABD, Vietnam, Hindistan veya Avrupa Birliği'nden iseniz, Galler'deki üniversiteler için bazı özel burslar mevcuttur:

Gilman-Küresel Galler Ödülleri

Gilman-Global Galler Ödülleri, sınırlı mali imkanlara sahip seçkin Amerikalı öğrencilerin lisans eğitimlerinin bir parçası olarak bir akademik yıla kadar denizaşırı ülkelerde eğitim görmelerine olanak tanıyan Benjamin A Gilman Uluslararası Burs Programının bir parçasıdır. Akredite edilmiş ABD yüksek öğretim kurumlarındaki başvuru sahiplerine açıktır ve öğrencilerin Galler'deki üniversitelerde okurken akademik kredi kazanmalarını sağlar. Ödül sahipleri, yurtdışında geçirdikleri yıl için eğitim, barınma, seyahat ve ilgili masraflar için kullanılmak üzere 5.000 ABD Dolarına kadar bir eğitim bursu alırlar.

İlgilenen öğrenciler, kampüsün yurtdışında eğitim ofisi ile iletişime geçebilir veya Gilman Bursu web sitesini ziyaret edebilirler.

Küresel Galler Chevening Bursu

Bu burslar, Vietnam ve Hindistan'dan gelen öğrencilere açıktır ve herhangi bir Galler üniversitesinde tamamen finanse edilen lisansüstü eğitim şansı sunar. Chevening Scholars, Galler'de hayatlarının deneyiminin tadını çıkarırken akademik hedeflerine ulaşmaya odaklanabilirler.

Başvurular Ağustos ve Kasım ayları arasında yapılabilir ve tüm burs başvurularının ülke sayfanız üzerinden doğrudan Chevening'e yapılması gerekecektir.

Küresel Galler British Council Hindistan Bursu

Küresel Galler British Council Hindistan Burs programı, Galler'deki üniversitelerde okumak isteyen Telanganalı öğrencilere her biri 5000 £ değerinde 16 burs sunmaktadır. Burs, Galler'deki bir yıllık yüksek lisans programına yönelik öğrenim ücreti indirimi olarak kullanılacaktır.

Başvurular doğrudan seçtiğiniz üniversite aracılığıyla yapılmalıdır.

Küresel Galler Yüksek Lisans Bursu

Küresel Galler Lisansüstü Burs programı, Galler'de okumak isteyenler için tam zamanlı bir yüksek lisans programı okumak için 10.000 £'a kadar burs sunmaktadır. Burslar Vietnam, Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği'nden gelen öğrencilere açıktır. Bu prestijli program, Galler'de türünün ilk bursudur ve Küresel Galler Programı tarafından finanse edilmektedir. Eylül ayı başvuruları her baharda açılır.

Fulbright Küresel Galler Ödülü

Küresel Galler, iki Fulbright ödülüne sponsor olur:

Fulbright Lisansüstü Ödülü:

Bu, Galler'deki katılımcı üniversitelerden birinde herhangi bir alanda okumak için verilen bir Yüksek Lisans derecesi bursudur. Başvuru sahibi, başvururken seçilen üniversiteyi, çalışma konusunu ve önerilen danışmanı belirtmelidir.

Fulbright Misafir Araştırmacı Öğrenci Ödülü:

Bu, misafir öğrenci için kısa süreli (üç ila dokuz aylık) bir araştırma bursudur. Şu anda doktora için okuyan en iyi akademisyenler. ABD'de başvurabilirsiniz. Bursiyerler, Galler'deki herhangi bir üniversitede eğitim görebilirler. Ne okumak istediğinizi ve nerede okumak istediğinizi söylemeyi unutmayın.


Galler'de eğitim hakkında daha fazla bilgi edinin:

genel bakış

Yurtdışı eğitim hedefiniz olarak Galler'i seçmek, en kaliteli eğitimden daha fazlasını ifade eder. Galler'e ve neden orada yurtdışında eğitim almanız gerektiğine dair bir genel bakış edinin.

Gal Dili ve Kültürü

Galler, mirasla dolu bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Galler'de Öğrenim Ücretleri

Galler'deki yüksek öğrenim programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Birçok uluslararası ve yerli öğrenci, geldikleri yere bağlı olarak farklı öğrenim ücretleri öderler. Bu bölümde, bunun Galler'de nasıl çalıştığına dair tüm bilgileri bulacaksınız.

Galler'de Barınma ve Yaşam Maliyetleri

Yurt dışında nerede eğitim alıyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Galler'de bir öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Galler Üniversitelerine Giriş Koşulları

Galler üniversiteleri için ulusal başvuru portalı hakkında daha fazla bilgi edinin. Bu bölüm, bir lisans ve lisansüstü olarak başvururken yapmanız gerekenleri kapsar.

İngiltere için Öğrenci Vizeleri

Okumak için Galler'e girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlığınıza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Merak etme! Bunu gerçekleştirmek için ihtiyaç duyacağınız bilgileri bir araya getirdik.

Galler'de Öğrenci Hayatı

Galler'de yurtdışında eğitim almanın nasıl bir şey olduğunu merak mı ediyorsunuz? Öğrenci yaşamının sınıf dışında nasıl göründüğünü keşfedin.

Galler'deki Programlar

Galler'deki yüksek öğrenim kurslarına göz atmaya hazır mısınız? Bugün Galler'deki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!