Keystone logo

Galler'de Yaşam Maliyetleri

3 Eki 2020
Living Costs In Wales

Galler'de okumak, genellikle İngiltere'deki bazı yerlerden 4 kat daha düşük olan yaşam maliyetleri ile uygun fiyatlı bir macera olarak görülüyor!

Galler'deki yaşam maliyetleri, Birleşik Krallık'ın geri kalanının çoğundan daha düşüktür. Galler'in başkenti Cardiff, Birleşik Krallık'taki tüm üniversite şehirleri arasında en düşük ikinci aylık kiraya sahiptir. Şehrin kendisi, 2021 NatWest Öğrenci Yaşam Endeksi'nde Birleşik Krallık üniversite şehirlerindeki aylık kira maliyetleri açısından dördüncü ve genel yaşam maliyetleri açısından on altıncı oldu.

Galler'deki diğer üniversiteler de uluslararası öğrenciler için başka teşvikler sunmaktadır; örneğin, Aberystwyth Üniversitesi uluslararası öğrenciler için öğrenimlerinin ilk yılında ücretsiz konaklama sunmaktadır!

Galler'de bir program bulun

Galler'de yurtdışında okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Konaklama

Birinci sınıf uluslararası öğrencilerin çoğu, üniversite tarafından yönetilen yurtlarda yaşamayı sever. Bunlar kampüs içi veya kampüsten kısa bir mesafedeki bir “öğrenci köyü” olabilir.

Çalıştığımız üniversitelerdeki tüm konaklama birimleri tek kişiliktir, bu nedenle başkasıyla paylaşmak zorunda kalmazsınız! Bazı odalar en-suite, diğerleri ise ortak banyoludur. Yine de, genellikle bir mutfağı yaklaşık 6-10 kişiyle paylaşıyorsunuz. Bazı konaklama bloklarında sosyal alanlar da bulabilirsiniz. Galler'deki çoğu üniversite mutfaklıdır, yani kendi yemeğinizi kendiniz pişirebilirsiniz. Ancak hala yiyecek içecek (yemek planları) sunan bazı üniversiteler var.

İlk yılınızdan sonra, üniversitede kaldığınız süre boyunca edindiğiniz arkadaşlarınızla yaşamak için kampüs dışına çıkma eğilimindesiniz. Bununla birlikte, eğitimlerinin ikinci ve üçüncü yılındaki öğrenciler için hala bazı üniversite konaklama yerleri mevcuttur.

Üniversite konaklama fiyatları haftalıktır. Bu sabit bir ücrettir ve şunları içerir:

  • Oda
  • İnternet
  • Araçlar

Aşağıdakiler arasında ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz:

  • Üniversite tarafından yönetilen konaklama için haftalık £75-190 (Aberystwyth konaklama bursu hariç)
  • Kampüs Dışı özel konaklama için haftalık 80-90 £.

Fiyatlar, konuma ve odanın ebeveyn banyolu veya stüdyo daire olmasına göre değişir.

Galler'de eğitim almanın diğer maliyetleri

Galler'de okuyan öğrenciler kendi ders kitaplarını satın alabilir veya ödünç verebilirler. Tüm temel ders kitapları üniversite kütüphanesinden temin edilebilecektir.

Birleşik Krallık'ta eğitim almak için vize başvurusunda bulunurken, eğitim yılı başına yaklaşık 470 £ olan bir sağlık ek ücreti ödemeniz gerekeceğini unutmamak önemlidir. Bu, kullanımı ücretsiz olan Ulusal Sağlık Hizmetine erişmenizi sağlar. Galler'de bu ücret ücretsiz reçeteleri de kapsar.

Hangisi? öğrenci bütçesi hesaplayıcısı, bir şeyin ne kadar tutacağını hesaplarken kullanışlı bir araçtır. Örneğin, Swansea'de eğitim almanın maliyeti ayda yaklaşık 820 £'dur (ücretler dahil değildir). Bu arada, Londra'da okumak size ayda 1200 sterlinden fazlaya mal olabilir.


Galler'de eğitim hakkında daha fazla bilgi edinin:

genel bakış

Yurtdışı eğitim hedefiniz olarak Galler'i seçmek, en kaliteli eğitimden daha fazlasını ifade eder. Galler'e ve neden orada yurtdışında eğitim almanız gerektiğine dair bir genel bakış edinin.

Gal Dili ve Kültürü

Galler, mirasla dolu bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Galler'de Öğrenim Ücretleri

Galler'deki yüksek öğrenim programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Birçok uluslararası ve yerli öğrenci, geldikleri yere bağlı olarak farklı öğrenim ücretleri öderler. Bu bölümde, bunun Galler'de nasıl çalıştığına dair tüm bilgileri bulacaksınız.

Galler Üniversitelerine Giriş Koşulları

Galler üniversiteleri için ulusal başvuru portalı hakkında daha fazla bilgi edinin. Bu bölüm, bir lisans ve lisansüstü olarak başvururken yapmanız gerekenleri kapsar.

burslar

Uluslararası öğrenci öğrenim ücretlerinin sizi Galler'de yurtdışında okumaktan alıkoymasına izin vermeyin. Uluslararası öğrencilere sunulan bazı burslar hakkında daha fazlasını buradan öğrenin!

İngiltere için Öğrenci Vizeleri

Okumak için Galler'e girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlığınıza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Merak etme! Bunu gerçekleştirmek için ihtiyaç duyacağınız bilgileri bir araya getirdik.

Galler'de Öğrenci Hayatı

Galler'de yurtdışında eğitim almanın nasıl bir şey olduğunu merak mı ediyorsunuz? Öğrenci yaşamının sınıf dışında nasıl göründüğünü keşfedin.

Galler'deki Programlar

Galler'deki yüksek öğrenim kurslarına göz atmaya hazır mısınız? Bugün Galler'deki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!