Keystone logo

Galler'de Eğitim: Üniversiteler için Giriş Koşulları

19 Oca 2022
Entry Requirements in Wales

lisans kabulleri

Lisans kabulleri için birkaç seçeneğiniz vardır. Şuradan başvurabilirsiniz:

  • Üniversiteler ve Kolejler Kabul Hizmeti (UCAS)
    • Bu seçenek, İngiltere'deki en fazla beş üniversitede en fazla beş programa başvurmanıza olanak tanır. Bunu, 26 £ sabit ücretle tek bir başvuru formu aracılığıyla yaparsınız. Başvurunuzu Ocak ayının son Çarşamba gününe kadar göndermeyi hedeflemelisiniz, ancak bu son tarihe kadar alınan tüm başvurular eşit olarak kabul edilir. Birleşik Krallık'ta nerede okumak isterseniz isteyin, UCAS aracılığıyla başvurursunuz.
  • Ortak Uygulama
    • Galler'deki sekiz üniversitemizden dördü Ortak Uygulamadadır ve uygulamayı indirerek bunlara başvurabilirsiniz.
  • Doğrudan Başvuru
    • Galler'deki bazı üniversiteler, doğrudan onlara başvurmanıza izin verir. Yalnızca bir üniversiteye başvurmak istiyorsanız bu iyi bir seçenektir ve ücretsizdir.

Galler'de bir program bulun

Galler'de yurtdışında okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Yüksek lisans ve lisansüstü kabuller

Yüksek lisans ve lisansüstü kabuller için doğrudan üniversiteye başvurmanız gerekir. Minimum giriş gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olmak için kontrol etmelisiniz. Bu genellikle Birleşik Krallık'taki bir üniversiteden en az 2.2 derece (US GPA 2.6) veya üzeridir.

Ancak, başvurmadan önce her zaman üniversitenin web sitesindeki gereksinimleri iki kez kontrol ettiğinizden emin olmalısınız.

İngilizce dil yeteneği

İngilizce ana diliniz değilse, çoğu üniversite sizden İngilizce becerilerinizi kanıtlamanızı isteyecektir. Başvurduğunuz üniversitenin şartlarını kontrol etmelisiniz. Bazıları kendi İngilizce Dil sınavlarını sunacak ve diğerleri için bir TOEFL sınavına veya IELTS'e girmeniz gerekebilir.


Galler'de eğitim hakkında daha fazla bilgi edinin:

genel bakış

Yurtdışı eğitim hedefiniz olarak Galler'i seçmek, en kaliteli eğitimden daha fazlasını ifade eder. Galler'e ve neden orada yurtdışında eğitim almanız gerektiğine dair bir genel bakış edinin.

Gal Dili ve Kültürü

Galler, mirasla dolu bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Galler'de Öğrenim Ücretleri

Galler'deki yüksek öğrenim programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Birçok uluslararası ve yerli öğrenci, geldikleri yere bağlı olarak farklı öğrenim ücretleri öderler. Bu bölümde, bunun Galler'de nasıl çalıştığına dair tüm bilgileri bulacaksınız.

Galler'de Barınma ve Yaşam Maliyetleri

Yurt dışında nerede eğitim alıyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Galler'de bir öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

burslar

Uluslararası öğrenci öğrenim ücretlerinin sizi Galler'de yurtdışında okumaktan alıkoymasına izin vermeyin. Uluslararası öğrencilere sunulan bazı burslar hakkında daha fazlasını buradan öğrenin!

İngiltere için Öğrenci Vizeleri

Okumak için Galler'e girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlığınıza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Merak etme! Bunu gerçekleştirmek için ihtiyaç duyacağınız bilgileri bir araya getirdik.

Galler'de Öğrenci Hayatı

Galler'de yurtdışında eğitim almanın nasıl bir şey olduğunu merak mı ediyorsunuz? Öğrenci yaşamının sınıf dışında nasıl göründüğünü keşfedin.

Galler'deki Programlar

Galler'deki yüksek öğrenim kurslarına göz atmaya hazır mısınız? Bugün Galler'deki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!