Keystone logo

Galler'de Eğitim: Uluslararası Öğrenciler için Bir Kılavuz

19 Oca 2022
Study in Wales

Galler, mil kare başına dünyanın herhangi bir yerinden daha fazla kaleye ev sahipliği yapan Birleşik Krallık'ın eşsiz bir köşesidir. Üzerinde kızıl ejder bulunan Galler bayrağını görmüş olabilirsiniz veya kendine özgü dili duymuş olabilirsiniz veya hevesli bir rugby hayranısınız! Bir ragbi maçı gününde Princeity Stadyumu'ndaki ilahiler söyleyen kalabalıktan altı UNESCO Dünya Mirası alanına kadar, Galler'de okuyan herkes için bir şeyler var.

Galler çok yönlü ve kozmopolit bir yerdir. Dünyanın her yerindeki uluslar ve bölgelerle uzun süredir devam eden eğitim, iş ve kültür bağları sayesinde güçlü bir uluslararası görünüme sahip bir ülke. Galler'de birçok ülkeden yerleşik göçmen toplulukları var ve en büyük grupları Hintli, İrlandalı ve Çinli oluşturuyor.

Galler'de eğitim almayı mı düşünüyorsunuz?

Galler'deki binlerce uluslararası programa göz atın!

Eşitlik ve çeşitlilik, Galler topluluğunun merkezinde yer alır, azınlık gruplarından gelenleri destekleyen bir geçmiş vardır. Cardiff'teki 'The Big Weekend'i merkeze alan ünlü “Pride Cymru” buna bir örnektir. Cardiff Kalesi'nden ve başkentin her yerinden gururla dalgalanan gökkuşağı bayrağıyla, müzik ve sokak geçit törenlerinin şatafatlı, baş döndürücü bir karışımı.

Galler, öğrenmeye değer verilen ve akademik standartların yüksek olduğu bir ülkedir. Birleşik Krallık yüksek öğretim sisteminin bir parçası olarak, sekiz üniversitenin tamamı dünya çapında akademisyenler ve işverenler tarafından saygı duyulan nitelikler sunmaktadır. Lisans eğitimlerimiz üç yılda, yüksek lisans eğitimlerimiz ise bir yılda tamamlanabilmektedir.

Galler üniversiteleri modern ve yenilikçidir, ancak tarihleri çok eskilere dayanmaktadır. Galler'de yüksek öğrenim 1822'de St David's College, Lampeter'in kapılarını açmasıyla başladı.


Galler - Kısa bilgiler ve rakamlar

Başkent

Cardiff

Dil

İngilizce ve Galce

Nüfus

3 milyon

Alan Büyüklüğü

20.800 km²

Uluslararası öğrenciler

23.000

Akademik yıl

Eylül - Haziran

Para birimi

İngiliz Sterlini (GBP)

Arama Kodu

+44

Saat dilimi

GMT (UTC+0)


Galler'de eğitim hakkında daha fazla bilgi edinin:

Gal Dili ve Kültürü

Galler, mirasla dolu bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Galler'de Öğrenim Ücretleri

Galler'deki yüksek öğrenim programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Birçok uluslararası ve yerli öğrenci, geldikleri yere bağlı olarak farklı öğrenim ücretleri öderler. Bu bölümde, bunun Galler'de nasıl çalıştığına dair tüm bilgileri bulacaksınız.

Galler'de Barınma ve Yaşam Maliyetleri

Yurt dışında nerede eğitim alıyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Galler'de bir öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Galler Üniversitelerine Giriş Koşulları

Galler üniversiteleri için ulusal başvuru portalı hakkında daha fazla bilgi edinin. Bu bölüm, bir lisans ve lisansüstü olarak başvururken yapmanız gerekenleri kapsar.

burslar

Uluslararası öğrenci öğrenim ücretlerinin sizi Galler'de yurtdışında okumaktan alıkoymasına izin vermeyin. Uluslararası öğrencilere sunulan bazı burslar hakkında daha fazlasını buradan öğrenin!

İngiltere için Öğrenci Vizeleri

Okumak için Galler'e girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlığınıza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Merak etme! Bunu gerçekleştirmek için ihtiyaç duyacağınız bilgileri bir araya getirdik.

Galler'de Öğrenci Hayatı

Galler'de yurtdışında eğitim almanın nasıl bir şey olduğunu merak mı ediyorsunuz? Öğrenci yaşamının sınıf dışında nasıl göründüğünü keşfedin.

Galler'deki Programlar

Galler'deki yüksek öğrenim kurslarına göz atmaya hazır mısınız? Bugün Galler'deki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!