Keystone logo

Kuzey İrlanda'da Öğrenim Ücretleri

2 Eki 2020
Tuition Fees in Northern Ireland

AB öğrencilerinin (yerel) Kuzey İrlandalı öğrencilerle aynı ücreti ödemeleri gerekmektedir. Öğrenim ücretleri, kurumların% 76'sının tam tutarı talep etmesi ile yıllık 4,160 £ olarak sınırlandırılmıştır.

Uluslararası öğrenciler (AB / AEA vatandaşı olmayanlar) tüm Birleşik Krallık'ta aynı uluslararası ücretleri öderler. Bu ücretler yerel ve AB öğrencilerinden daha yüksektir.

Genel olarak, beşeri bilimler veya sosyal bilimlerde bir lisans derecesi 10.000 ila 17.000 TL arasında, bilim veya mühendislik derecesi 10.000 ila 20.000 TL arasında ve klinik dereceleri 38.000 TL'ye kadar değişebilir.

Ücretler daha da yüksek seviyelere çıkabilir ve yüksek lisans ve lisansüstü dereceler için öğrenim ücretleri de kurumunuza ve çalışma programınıza bağlı olarak değişir.

İngiltere öğrenim ücretleri dünyanın diğer yerlerinden daha yüksek olsa da, lisans programlarının genellikle üç yıl sürdüğünü (dört yerine) ve çoğu yüksek lisans programının bir yıl sürdüğünü (iki yerine) unutmayın.

Kuzey İrlanda'da eğitim hakkında daha fazla bilgi edinin:

Kuzey İrlanda Dili ve Kültürü

Kuzey İrlanda, zengin bir mirasa sahip bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Kuzey İrlanda'daki Yüksek Öğretim Sistemi

Kuzey İrlanda'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Tarihi ve büyüleyici kültürü göz önüne alındığında, yurtdışında popüler bir çalışma destinasyonu. Kuzey İrlanda'daki eğitim sistemi hakkında daha fazla bilgi edinin!

Kuzey İrlanda'da Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede öğrenim görüyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Kuzey İrlanda'da öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

İngiltere Üniversiteleri için Giriş Koşulları

Birleşik Krallık'ın ulusal başvuru portalı ve Kuzey İrlanda'da nasıl uygulandığı hakkında daha fazla bilgi edinin. Bu bölüm, lisans ve lisansüstü olarak başvururken yapmanız gerekenleri kapsar.

Burslar

Uluslararası öğrenci harç ücretlerinin Kuzey İrlanda'da yurtdışında eğitim almanızı engellemesine izin vermeyin. Uluslararası öğrencilere sunulan burslardan bazıları hakkında buradan daha fazla bilgi edinin!

Birleşik Krallık Öğrenci Vizeleri

Okumak için Kuzey İrlanda'ya girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Vatandaşlığınıza bağlı olarak öğrenci vizesi süreci ve ülkeye girmeniz gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinin. Merak etmeyin! Bunun gerçekleşmesi için ihtiyaç duyacağınız bilgileri bir araya getirdik.

Kuzey İrlanda Programları

Kuzey İrlanda'daki yüksek öğrenim kurslarına göz atmaya hazır mısınız? Bugün Kuzey İrlanda'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!

Queen Victoria at Belfast City Hall Belfast, Northern Ireland, UK - K. Mitch Hodge on Unsplash