Keystone logo

Kuzey İrlanda'da Yaşam Maliyetleri

2 Eki 2020
Living Costs in Northern Ireland

Yurtdışında eğitim alacakları yeri seçerken öğrenim ücretleri genellikle öğrencilerin akıllarında yer alırken, yurtdışında eğitiminizi hayallerinize dönüştürmek için gerekli mali kaynakları bulurken akılda tutulması gereken başka maliyetler de vardır.

Bu yüzden, Kuzey İrlanda'daki bazı tipik harcamalar için ortalama fiyatların bir listesini derledik. Bu öğelerden bazıları için öğrenci indirimlerinin kullanılabilirliğini yine de hesaba katmalısınız:

Yemek

20 GBP

Kahve

2,67 TL

bira

4,20 GBP

Sinema Bileti

7,00 GBP

Aylık kira

GBP £ 550

Aylık Taşıma

59 TL

Yüksek öğrenim seçeneklerine bakıyorsanız, düşündüğünüz şehir veya kasabalarda yaşam maliyetlerinin nasıl karşılaştırıldığını görmek için bu kullanışlı hesap makinesini kullanın!

Kuzey İrlanda'da eğitim hakkında daha fazla bilgi edinin:

Kuzey İrlanda Dili ve Kültürü

Kuzey İrlanda, zengin bir mirasa sahip bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Kuzey İrlanda'da Öğrenim Ücretleri

Kuzey İrlanda'daki yüksek öğretim programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Pek çok uluslararası ve yerli öğrenci, nereden geldiklerine bağlı olarak farklı öğrenim ücretleri öder. Bu bölümde, bunun Kuzey İrlanda'da nasıl çalıştığına dair tüm bilgileri bulacaksınız.

Kuzey İrlanda'daki Yüksek Öğretim Sistemi

Kuzey İrlanda'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Tarihi ve büyüleyici kültürü göz önüne alındığında, yurtdışında popüler bir çalışma destinasyonu. Kuzey İrlanda'daki eğitim sistemi hakkında daha fazla bilgi edinin!

İngiltere Üniversiteleri için Giriş Koşulları

Birleşik Krallık'ın ulusal başvuru portalı ve Kuzey İrlanda'da nasıl uygulandığı hakkında daha fazla bilgi edinin. Bu bölüm, lisans ve lisansüstü olarak başvururken yapmanız gerekenleri kapsar.

Burslar

Uluslararası öğrenci harç ücretlerinin sizi Kuzey İrlanda'da yurtdışında okumaktan alıkoymasına izin vermeyin. Uluslararası öğrencilere sunulan burslardan bazıları hakkında buradan daha fazla bilgi edinin!

Birleşik Krallık Öğrenci Vizeleri

Okumak için Kuzey İrlanda'ya girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Vatandaşlığınıza bağlı olarak öğrenci vizesi süreci ve ülkeye girmeniz gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinin. Merak etmeyin! Bunun gerçekleşmesi için ihtiyaç duyacağınız bilgileri bir araya getirdik.

Kuzey İrlanda Programları

Kuzey İrlanda'daki yüksek öğrenim kurslarına göz atmaya hazır mısınız? Bugün Kuzey İrlanda'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!

Waterfront, Belfast, Kuzey İrlanda fotoğrafı - K. Mitch Hodge on Unsplash.