Keystone logo

Kuzey İrlanda Dili ve Kültürü

2 Eki 2020
Northern Ireland Language and Culture

İngilizce, Kuzey İrlanda'da en çok konuşulan dildir. Bununla birlikte, İrlanda dili ve Ulster İskoçları (yerel bir İskoç türü) bölgesel olarak konuşulmaktadır.

Milliyetçiler ve sendikacılar arasındaki uçurum Kuzey İrlanda yaşamını kesintiye uğratmaya devam ederken, genel kültür müziğe olan sevginin yanı sıra sohbeti kutlayan ve rugby, futbol ve boks gibi uluslararası sporlar etrafında dönen canlı bir sosyal yaşamla tanımlanır. Gal futbolu ve fırlatma gibi sporlar). Topluluk festivalleri de önemlidir - elbette St. Patrick Günü en ünlüsüdür.

Geleneksel yemekler arasında hem patates hem de sodalı ekmeğin varlığıyla tanımlanan klasik domuz pastırması, yumurta, sosis ve siyah muhallebi kahvaltısı olan Ulster Fry yer alır. Bununla birlikte, tatlı bir dişiniz varsa, Yellowman Candy'nin tadını çıkarabilirsiniz. Çekilmiş şekere benzer şekilde, bu Kuzey İrlanda versiyonu geleneksel olarak Antrim İlçesindeki Auld Lammas Fuarı'nda satılmaktadır, ancak günümüzde onu ülke çapındaki tatlı dükkanlarında bulabilirsiniz.

Bir program bulun

Kuzey İrlanda'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Kuzey İrlanda kültürünün önemli isimleri arasında yazar CS Lewis, aktörler Liam Neeson ve Kenneth Branagh, müzisyen Van Morrison ve Stiff Little Fingers ve Snow Patrol gibi rock grupları sayılabilir.

Kuzey İrlanda, HBO televizyon dizisi Game of Thrones'un çoğunun arka planını oluştururken, sitcom Derry Girls (resmi olarak bilindiği üzere) Londonderry ve Belfast içinde ve çevresinde çekildi.

Kuzey İrlanda'daki turistik yerler arasında Belfast'ın Titanic Quarter'ı, Giant's Causeway, Ulster Müzesi, Derry şehir duvarları, Old Bushmill's Distillery ve Gobbins Cliff Path sayılabilir.

Kuzey İrlanda ulusal bir hayvan ilan etmedi. Ancak Shamrock ulusal fabrikası olarak tanımlandığından, belki de ihtiyacı yoktur.

Kuzey İrlanda'da eğitim hakkında daha fazla bilgi edinin:

Kuzey İrlanda'daki Yüksek Öğretim Sistemi

Kuzey İrlanda'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Tarihi ve büyüleyici kültürü göz önüne alındığında, yurtdışında popüler bir çalışma destinasyonu. Kuzey İrlanda'daki eğitim sistemi hakkında daha fazla bilgi edinin!

Kuzey İrlanda'da Öğrenim Ücretleri

Kuzey İrlanda'daki yüksek öğretim programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Pek çok uluslararası ve yerli öğrenci, nereden geldiklerine bağlı olarak farklı öğrenim ücretleri öder. Bu bölümde, bunun Kuzey İrlanda'da nasıl çalıştığına dair tüm bilgileri bulacaksınız.

Kuzey İrlanda'da Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede öğrenim görüyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Kuzey İrlanda'da öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

İngiltere Üniversiteleri için Giriş Koşulları

Birleşik Krallık'ın ulusal başvuru portalı ve Kuzey İrlanda'da nasıl uygulandığı hakkında daha fazla bilgi edinin. Bu bölüm, lisans ve lisansüstü olarak başvururken yapmanız gerekenleri kapsar.

Burslar

Uluslararası öğrenci harç ücretlerinin Kuzey İrlanda'da yurtdışında eğitim almanızı engellemesine izin vermeyin. Uluslararası öğrencilere sunulan burslardan bazıları hakkında buradan daha fazla bilgi edinin!

Birleşik Krallık Öğrenci Vizeleri

Okumak için Kuzey İrlanda'ya girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Vatandaşlığınıza bağlı olarak öğrenci vizesi süreci ve ülkeye girmeniz gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinin. Merak etmeyin! Bunun gerçekleşmesi için ihtiyaç duyacağınız bilgileri bir araya getirdik.

Kuzey İrlanda Programları

Kuzey İrlanda'daki yüksek öğrenim kurslarına göz atmaya hazır mısınız? Bugün Kuzey İrlanda'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!

59 Arthur St, Belfast BT1 4GA, UK, Belfast, Birleşik Krallık fotoğrafı - Kaeli Hearn on Unsplash