Keystone logo

Birleşik Krallık'ta Eğitim: Konut

14 Şub 2014
Big Ben in London

Bir öğrenci olarak, doğru konaklama türünü bulmak önemlidir. Bu, ne kadar seyahat etmeyi planladığınıza ve yarı zamanlı iş bulup bulamayacağınıza bağlı olarak değişecektir.

Neyse ki, öğrenciler (özellikle uluslararası olanlar) genellikle öğrenci konaklaması için uygundur ve öğrenci dostu bir şehir seçerseniz bir dizi öğrenci indiriminden yararlanabilirler.

Üniversite Konaklama

Birleşik Krallık'ta çoğu üniversitenin öğrencilere kiraladıkları 'öğrenci yurtları' veya 'yurtlar' olarak bilinen konaklama yerleri vardır. Birinci sınıf öğrencileri, kampüs yaşamına ve bağımsızlığa geçişlerini kolaylaştırmak için genellikle öğrenci yurtlarında yaşar.

Öğrenci salonları tipik olarak ortak mutfakları, oturma ve banyo alanları olan stüdyo boyutlu odalara benzer. Genellikle bir kantin ek ücret karşılığında yemek sağlayacaktır. Salonlardaki odalar biraz sade olabilir, ancak çalışma programınızın dışında diğer öğrencilerle sosyalleşmek için daha fazla fırsat sunarlar.

Self-catering daireler genellikle tam donanımlı mutfakları ve özel yaşam alanları/banyoları olan ayrı birimlerdir. Bunlar biraz daha pahalıdır ancak tercihiniz buysa daha fazla mahremiyet ve sakinlik sunar.

Bir program bul

İngiltere'de okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Üniversite konaklamalarının çoğu kampüste veya amfilere ve diğer tesislere yakındır, ancak bu değişkendir - biraz daha uzakta yaşayarak kiradan önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

Konut için her zaman rekabet vardır, bu nedenle mümkün olduğunca erken başvurmaya değer. Ancak, bazı üniversiteler uluslararası öğrencilere ilk yıllarında öğrenci yurtlarında garantili bir yer sunar.

Sundukları konaklama seçeneklerini öğrenmek için üniversitenizle iletişime geçin.

Özel Kiralama

Özel pazarda kiralamak istiyorsanız, bir emlakçı veya özel ev sahibi aracılığıyla bir daire bulabilirsiniz.

Kira bedeli, evin/dairenin konumuna ve standardına bağlı olarak büyük ölçüde dalgalanır, ancak oda arkadaşlarınızla paylaşmak bütçeniz üzerindeki baskıyı hafifletebilir ve birçoğu bir grup arkadaşıyla yaşamayı tercih eder.

Birçok öğrenci için bu, kendi başlarına yaşamanın ilk tadıdır ve her zaman heyecan verici bir deneyimdir! Bu harika öğrenci konaklama sitelerinden bazılarına göz atın:

Casita, dünyanın her yerinden üniversite öğrencilerine Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Okyanusya'daki 30'dan fazla ülkede en iyi evi bulmalarında yardımcı olur. Casita, Üniversite öğrencileri için inşa edilen ve yönetilen yüksek kaliteli ve güvenilir konaklama seçenekleri sunar. Size İngiltere'de öğrenci konaklaması bulun.


Uniplaces, çevrimiçi öğrenci konaklama rezervasyonu için yeni bir yaklaşım sunan bir konaklama portalıdır. Rezervasyon yapmak hızlı, ödemesi güvenli ve Londra, Manchester ve Nottingham dahil Avrupa'nın en iyi öğrenci şehirlerindeki binlerce güvenilir mülke göz atmanıza izin veriyor.


Student.com logo

Student.com, Birleşik Krallık'ta ve dünyanın diğer ülkelerinde 1 milyondan fazla yatak sunmaktadır. Web sitelerinin kullanımı ücretsizdir ve uzman konaklama danışmanlarından oluşan özel bir ekip ve fiyat karşılaştırmaları sunar. Ayrıca, sizin için ek bir güvenlik katmanı sağlamak için sitelerindeki her ev sahibiyle resmi sözleşme ilişkileri vardır!


İngiltere'de eğitim hakkında daha fazla bilgi edinin:

genel bakış

İngiltere'yi yurtdışında eğitim hedefiniz olarak seçmek, en kaliteli eğitimden daha fazlasını ifade eder. Birleşik Krallık'ın ne olduğu ve neden orada yurtdışında eğitim almanız gerektiğine dair bir genel bakış edinin.

İngiltere için Öğrenci Vizeleri

Uluslararası öğrencilerin İngiltere'de yurtdışında okumak için ne tür bir çalışma vizesine ihtiyaçları vardır? İngiltere öğrenci vizeleri, belirli bilgi ve belgelerin sunulmasıyla elde edilen puan bazlı bir sistem üzerinden verilmektedir.

Burslar

Birleşik Krallık için öğrenim ücretleri, nereden geldiğinize ve nerede eğitim gördüğünüze bağlı olarak değişir. Uluslararası öğrenciler için burs olanaklarının yanı sıra maliyetler hakkında daha fazla bilgi edinin.

İngilizce Gereksinimlerini Karşılayın

İngiltere'de yurtdışında eğitim görmeye hazır olduğunuzdan emin olun. İngiltere okulları normalde İngilizce dil becerilerinizin kanıtını görmek isteyecektir. TOEFL® sınavı, Russell Group ® ve Oxford ve Cambridge dahil olmak üzere Birleşik Krallık okullarının %100'ü tarafından kabul edilmektedir. TOEFL® sınavı ve size nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

ETS , TOEFL ve TOEFL iBT , ETS'nin tescilli ticari markalarıdır.

Birleşik Krallık üniversiteleri için Giriş Koşulları

Birleşik Krallık'ta lisans kabulü için tesis The Universities and Colleges Admissions Service (UCAS)'dir. Her yıl iki tur başvuru vardır. Burada daha fazlasını öğrenin.

programlar

İngiltere'de yurtdışında eğitim görmeye hazır mısınız? Bugün İngiltere'deki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!