Keystone logo

İngiltere'de Eğitim: Burslar

5 Nis 2017

Çoğu kurum, hatta en prestijli olanlar bile genellikle aynı öğrenim ücretlerini alır. Uluslararası bir öğrenci olarak ortalama 20.000 £ ödemeyi bekleyebilirsiniz. Klinik dereceler gibi daha fazla ekipman ve temas süresi gerektiren programlar, bu miktarın neredeyse iki katına mal olur.

Uluslararası öğrencilerin Birleşik Krallık'ta öğrenim görmeleri için özel olarak üç burs mevcuttur:

Chevening Bursları

Bu burslar, seçkin öğrencilere bir yıllık yüksek lisans derecesini finanse etmek için verilmektedir. Kurumunuzun ve eğitim programınızın Chevening ortakları olduğundan emin olmak için Chevening kurs bulucusunu kullanın. Bu ödüle hak kazanabilmek için öğrencilerin iş dünyası, medya, siyaset ve akademi dahil olmak üzere çeşitli alanlarda liderlik ve karar verme becerileri sergilemeleri gerekmektedir.

Bir program bul

İngiltere'de okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Commonwealth Bursları ve Bursları

Bu finansman fırsatları, İngiltere Commonwealth Burs Komisyonu tarafından sunulmaktadır. Commonwealth ülkelerindeki öğrencilerin lisansüstü eğitimlerini finanse etmelerine yardımcı olmak için her yıl 900'den fazla burs ve burs mevcuttur.

Amerikalı Öğrenciler için Marshall Bursları

Bu burslar ABD'den 40 mezuna sunulmaktadır. Başvuru yapabilmek için öğrencilerin genel not ortalamasının en az 3.7 olması ve derecelerinin son üç yıl içinde verilmiş olması gerekir. Bu kaynak, üniversite ücretlerini, geçim masraflarını, seyahat masraflarını (uçak ve günlük işe gidip gelme) içerir ve bağımlı bir eşin desteğine katkı sağlar.

Liste burada bitmiyor!

Birçok Birleşik Krallık kurumu kendi burs ve finansman planlarını sunar. Kullanabileceğiniz finansman seçeneklerini öğrenmek için üniversitenizle iletişime geçin. Ayrıca, menşe ülkenize ve çalışma programınıza bağlı olarak ülkeye ve alana özel finansman planları mevcuttur.

Burs Bul

Ücretsiz Rehberimizi İndirin

Burs bulma konusunda yardıma mı ihtiyacınız var?

Educations.com tarafından size sunulan bu kapsamlı Burs Kılavuzu, şu anda Birleşik Krallık'ta ve dünyadaki diğer ülkelerde mevcut olan en iyi bursları özetlemektedir.

Listelere göz atın ve uygulamalarınızı şimdi başlatın!


Birleşik Krallık'ta eğitim hakkında daha fazla bilgi edinin:

genel bakış

İngiltere'yi yurtdışında eğitim hedefiniz olarak seçmek, en kaliteli eğitimden daha fazlasını ifade eder. Birleşik Krallık'ın ne olduğu ve neden orada yurtdışında eğitim almanız gerektiğine dair bir genel bakış edinin.

İngiltere için Öğrenci Vizeleri

Uluslararası öğrencilerin İngiltere'de yurtdışında okumak için ne tür bir çalışma vizesine ihtiyaçları vardır? İngiltere öğrenci vizeleri, belirli bilgi ve belgelerin sunulmasıyla elde edilen puan bazlı bir sistem üzerinden verilir.

Birleşik Krallık'ta konut

Birleşik Krallık üniversitelerinin çoğu, öğrencilere kiraladıkları ve genellikle 'salonlar' olarak adlandırılan konaklama yerlerine sahiptir. Ancak üniversite yurtları size uygun değilse, başka birçok konaklama seçeneği de mevcuttur.

İngilizce Gereksinimlerini Karşılayın

İngiltere'de yurtdışında eğitim görmeye hazır olduğunuzdan emin olun. BK okulları normalde İngilizce dil becerilerinizin kanıtını görmek isteyecektir. TOEFL® sınavı, Russell Group ® ve Oxford ve Cambridge dahil olmak üzere Birleşik Krallık okullarının %100'ü tarafından kabul edilmektedir. TOEFL® sınavı ve size nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

ETS , TOEFL ve TOEFL iBT , ETS'nin tescilli ticari markalarıdır.

İngilizce Üniversiteleri için Giriş Koşulları

Birleşik Krallık'ta lisans kabulü için tesis The Universities and Colleges Admissions Service (UCAS)'dir. Her yıl iki tur başvuru vardır. Burada daha fazlasını öğrenin.

programlar

İngiltere'de yurtdışında eğitim görmeye hazır mısınız? Bugün İngiltere'deki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!