Keystone logo

İspanya'da Eğitim: Uluslararası Öğrenciler için Bir Kılavuz

14 Şub 2014

Gösterişli plajlar, rahat yaşam tarzı ve lezzetli yemekler, İspanya'yı her yerden öğrenciler için yurtdışında popüler bir eğitim destinasyonu haline getiriyor. 2019 yılında, eğitimler.com'un Avrupa'da En İyi 10 Yurtdışı Eğitim Ülkesi listesinde İspanya birinci sırada yer aldı! Unutulmaz bir kültürel deneyimi yurt dışında okumakla birleştirmekten daha iyi ne olabilir ki!

AB'deki pek çok ülke gibi İspanya da 2007 yılında büyük bir atılım yaparak eğitim sisteminde reform yaptı. Bologna Süreci'ni benimseyen İspanya, üniversitelerindeki tek eski şeyin binalar olmasını sağladı.

Her yıl 60.000 uluslararası öğrencinin neden İspanya'da eğitim almayı tercih ettiğini ve neden onlara katılmanız gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin!

Bir program bul

İspanya'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

1218'e kadar uzanan üniversitelerle (tarihi bir şatoda derslere katılmaya nasıl karşı koyabilirsiniz?), İspanya'da okumak nefes kesici çalışma yerlerini ve uluslararası kabul görmüş dereceleri yaşamı değiştiren tek bir yurt dışı eğitim paketinde tamamlar.

İspanyol üniversiteleri çok açık ve misafirperverdir ve yıl boyunca çok sayıda öğrenci etkinliği düzenleyerek şehri keşfetme, kültürle ilgilenme ve dünyanın her köşesinden uluslararası öğrencilerle bağlantı kurma fırsatları sunar.

Çoğunluğu Avrupa veya Amerika'dan olmasına rağmen, İspanya'da okumaya karar veren uluslararası öğrenciler dünyanın her yerinden gelmektedir. Bu, bir dizi kültürel geçmişe sahip insanlarla kolayca ömür boyu arkadaşlıklar kurabileceğiniz anlamına gelir.

İspanya'da yurtdışında eğitim almanın neden bir Akdeniz masalını yaşama fırsatı olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

İspanya - Gerçekler ve Rakamlar

Başkent

Madrid

Dil

İspanyol

nüfus

46.423.064

Alan Boyutu

505.990 km²

öğrenciler

1.800.000 (60.000 uluslararası)

Akademik yıl

Ekim - Haziran

Para birimi

Euro (€)

Arama Kodu

+34

Saat dilimi

CET (UTC+1)

study-abroad-spain

İspanya hakkında daha fazla bilgi

Güneybatı Avrupa'da yer alan İspanya, Kastilya, Katalonya, Bask, Roma ve Arap kültürlerinden etkilenen uzun bir geçmişi olan taş kaleler, geniş anıtlar ve modern şehirler ülkesidir.

İber Yarımadası'nda bulunan İspanya, sınırını bir başka popüler yurt dışı destinasyonu olan Portekiz ile paylaşıyor. Batıda Atlantik Okyanusu ve doğuda Akdeniz Okyanusu ile çevrili İspanya, sınavlardan sonra sahilde dinlenmek isteyen herkes için bir öğrenci cenneti!

Seyahat böceği tarafından ısırılan bir öğrenciyseniz, İspanya ideal bir yurtdışında eğitim destinasyonudur! Kuzey Afrika, Cebelitarık Boğazı'nın hemen üzerinde, Kanarya Adaları kısa bir uçuş mesafesinde ve Avrupa'nın geri kalanı kuzeydoğudayken, neden Fransa'ya atlamıyoruz ya da yolculukta diğer seyahat noktalarını kontrol etmiyorsunuz. İspanya'nın coğrafi konumu, yurtdışında okurken seyahat etmekten en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, onu ideal bir yer haline getiriyor.

Yerel kültürle daha çok ilgileniyorsanız ve kısa gezileri tercih ediyorsanız, İspanya keşfedilmeye değer renkli bölgesel farklılıklarla doludur. İspanya'da yurtdışında eğitim alarak, kısa sürede İspanyol ruhuna dalacaksınız.

İspanya'da yurtdışında eğitim almayı seçmeniz için sayısız neden var, ancak sizin için birkaç önemli nedeni derledik:

  • Akdeniz yaşam tarzı. Taze meyve, sebze ve balıkla dolu dengeli bir diyetle, bir kadeh kırmızı şarapla; İspanya size nasıl yavaşlayacağınızı ve yurtdışında eğitim deneyiminizin tadını sonuna kadar çıkaracağınızı öğretecek.
  • Yurtdışında geçirdiğiniz süre boyunca İspanya'da kalmak, dünyada en çok konuşulan ikinci dil olan İspanyolca'yı öğrenmek için de mükemmel bir fırsattır. Sadece en iyi eğitimi almakla kalmayacak, aynı zamanda dünyayı anlamanın ve kendinizi ifade etmenin yeni bir yolunu da kazanacaksınız.
  • Ayrıca İspanya'da hem hava hem de insanlar sıcak ve misafirperver. Yılda 30 gün kadar az yağış alan yerler ve ülke çapında dostluk kültürü ile İspanya'da eğitim zamanınız iyi yemek, iyi arkadaşlar ve bol güneş ışığı ile dolu olacak!
  • Son olarak (ama kesinlikle en az değil!), İspanya'daki üniversiteler için öğrenim ücretleri, Avrupa'daki en düşük ücretlerden bazılarıdır ve yaşam maliyetleri diğer Avrupa ülkelerine kıyasla oldukça uygundur. Bu, özellikle kumbaranızı tamamen bozmadan yurtdışında eğitim almak istiyorsanız önemlidir!

Hala İspanya'da yurtdışında eğitim görmeyi merak ediyor musunuz? Yurtdışında okumak, sizi iş piyasasında daha çekici hale getirecek ve üniversiteden sonra kariyer beklentilerinizi geliştirmek için gereken yumuşak becerileri size öğretecektir. Bu arada İspanya size tadını çıkarabileceğiniz harika bir iklim, kendinizi kaptırabileceğiniz canlı bir kültür ve tapas ve fiestalar ülkesinde keşfedilecek heyecan verici yerler sunuyor!

Eğitim sistemi

İspanya'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? İspanya, rahat yaşam tarzı, yüksek kaliteli eğitimi ve canlı kültürü ve tarihi ile uluslararası öğrenciler için yurtdışında popüler bir eğitim destinasyonudur. İspanya'daki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Öğrenci Vizeleri

Eğitim almak için İspanya'ya girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? AB vatandaşı olup olmamanıza bağlı olarak, öğrenci vizesi süreci ve ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Yurtdışında okumak için İspanya'da kalmanız için neye ihtiyacınız olduğunu keşfedin!

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede okuyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, İspanya'da uluslararası bir öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

İspanya'daki lisans programları için öğrenim ücretleri değişebilir, ancak Avrupa'daki en düşük ücretler arasındadır. Maliyetlerin geri kalanını karşılamak için birçok burs fırsatı mevcuttur.

Dil ve Kültür

İspanya zengin bir tarihe ve kültüre sahiptir. İspanya'nın ünlü canlılığı hakkında daha fazlasını öğrenin!

Başvuru süreci

Tüm ülkelerde öğrencilerin bir üniversiteye kabul edilmeleri için belirli kabul koşulları vardır. İspanya'daki programlara kabulün artıları ve eksileri ve vatandaşlığınıza bağlı olarak nelere başvurmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

programlar

İspanya'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün İspanya'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!