Keystone logo

Slovakya'da Eğitim: Öğrenci Vizeleri ve İzinleri

27 May 2021

AB, AEA ve İsviçre vatandaşları Slovakya'ya serbestçe hareket edebilir ve istedikleri kadar kalabilirler. Bu ülkelerden birinde değilseniz, muhtemelen Slovakya'ya girmek için vizeye ihtiyacınız olacaktır.

Bir program bulun

Slovakya'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Slovakya, AB'nin sınır kontrolü olmayan bölgesi olan Schengen'in bir parçasıdır, yani Slovakya'ya gittiğinizde turist olarak dolaşmakta özgürsünüz.

Slovak öğrenci vizesi, Uzun vadeli D Vizesi almak için genellikle aşağıdakilere ihtiyacınız olacak:

  • Pasaport
  • Seyahat boyutunda iki fotoğraf
  • Okulunuzdan kabul mektubu
  • Banka ekstreleri şeklinde finansal kendi kendine yeterliliğin kanıtı
  • Çalışmalarınız sonrası için dönüş bileti
  • Barınma belgesi - okulunuz size bu konuda yardımcı olabilir
  • Sağlık Sigortası
  • Vize ücreti ödemesi. Bu 33 € (40 ABD Doları).
valley slovakia

Bu belgeleri en yakın elçiliğe veya konsolosluğa göndermeniz gerekir. Noter tasdikli bir tercümesiyle ibraz edilmeleri gerekecek.

Slovakya'ya geldiğinizde, geçici oturma iznine ihtiyacınız olacak. Bu 4,50 € 'dur. Burada bulunan başvuru formunun yanı sıra yukarıdaki belgeleri tekrar göndermeniz gerekecek. İzninizi aldıktan sonra, sorunsuz bir şekilde ülkeye serbestçe girebilir ve çıkabilirsiniz. İzninizin işleme alınması birkaç hafta sürebilir.

Slovakya'da eğitim

Bu bölüm size Slovakya'da yurt dışında eğitim almanın nasıl bir şey olduğuna dair genel bir bakış sunar. Slovakya'daki yaşam tarzı ve fırsatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın.

Slovakya'da Eğitim

Slovakya'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Slovakya, uluslararası öğrenciler için gizli bir mücevherdir. Slovakya'daki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede öğrenim görüyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Slovakya'da öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Slovakya'daki lisans programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Ücretler hala oldukça düşük. Burslarla ilgili bilgilerin yanı sıra bu bölümde bununla ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Dil ve Kültür

Slovakya, doğasıyla ünlüdür. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin! Ayrıca bu bölümde Slovakya'da nasıl güvende olunacağından da bahsedeceğiz.

Başvuru süreci

Bu bölümde Slovakya'daki okullara nasıl başvurulacağı hakkında daha fazla bilgi edinin. Bu bölüm aynı zamanda motivasyon mektubunuzun önemini de kapsar.

Programlar

Slovakya'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Slovakya'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!