Keystone logo

Rusya'da Eğitim: Uluslararası Öğrenciler İçin Bir Kılavuz

14 Şub 2014

Rusya'da Uluslararası Öğrenci?

İşte Rusya'ya yönelik uluslararası yaptırımların çalışmalarınız için ne anlama geldiği.

Moskova'daki Kızıl Meydan ve St. Basil Katedrali ve St. Petersburg'daki Kış Sarayı, uluslararası öğrencilerin Rusya'yı yurtdışında bir eğitim yeri olarak düşündüklerinde akla gelen yerlerden sadece birkaçı. Bununla birlikte, Rusya'da yurtdışında okumak, sizi ünlü turistik yerlerin çok ötesine götürecek bir deneyimdir.

Zengin ve çeşitli tarihi ile Rus kültürü bugün gelenek ve yeniliğin karmaşık bir karışımıdır. Dostoyevski'den Çaykovski'ye, Tolstoy'dan Plisetskaya'ya ve sayısız diğerlerine dünyanın en ünlü kültürel figürlerinden bazılarına ev sahipliği yapan Rusya, bale, klasik müzik, edebiyat ve güzel sanatlar gibi sanat biçimlerine ilişkin küresel bakış açısının gelişmesinde büyük rol oynamıştır.

Bir program bul

Rusya'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Rusya'nın en büyük iki şehri Moskova ve St. Petersburg'dur. Her ikisi de ülkenin batı yakasında yer alan Moskova, ülkenin zıtlıklarla dolu hareketli başkenti, genellikle müzeye benzetilen metro sistemiyle ünlü ve Rusya'nın en eski üniversitesi olan Moskova Devlet Üniversitesi'ne ev sahipliği yapıyor. 1755. St. Petersburg, küresel bir kültür başkenti olarak bilinir ve tarihi şehir merkezi, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndedir. 100'den fazla müzeye sahip olan St. Petersburg'da yurtdışında okumak, uluslararası öğrencilere ülke tarihi boyunca gelişen Rus kültürünün çeşitliliğini keşfetmeleri için sonsuz fırsatlar sunar.

Rusya'nın en büyük iki şehri, Rusya'da eğitim görmeyi umut eden uluslararası öğrenciler için heyecan verici cazibe merkezleri olsa da, öğrencilere yurtdışında gerçek bir Rus eğitimi deneyimi sunan Rusya'daki diğer şehir merkezlerini ve kasabaları gözden kaçırmak bir hata olur. Nizhny Novgorod, Chelyabinsk ve Tambov gibi destinasyonlar sizi Rusya'nın en batı bölgelerinden çıkaracak ve geniş coğrafi bölgesinde Rus kültürünün çeşitliliğini ve yüksek öğrenim fırsatlarını gösterecek.

Önemli bir farkla dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya, Avrupa'dan Asya'ya 17 milyon kilometrekareden fazla bir alana yayılıyor ve 776 üniversite uluslararası öğrencilere açılıyor!

Ülke, tahmini 100 benzersiz dil konuşan yaklaşık 200 etnik gruba ev sahipliği yaptığından, muazzam büyüklüğü ile son derece heterojen bir nüfus geliyor. Eğitiminize başlamadan önce Rusça becerilerinizi tazelemek istiyorsanız, Rusya dışında Rusça öğrenmek için birçok seçenek var. Rusya, ağzına kadar farklı gelenekler ve kültürlerle ve her şekil ve büyüklükteki yüksek öğretim kurumlarıyla dolu, olağanüstü çeşitliliğe sahip bir ülkedir. Rusya'da yüksek öğrenim, özellikle bilimsel araştırmalardaki başarılarıyla ünlüdür.

Bu muhteşem ülkede yurtdışında okumak ister misiniz? Aşağıdaki bölümler, Rusya'da yurtdışında eğitim hakkında bilmeniz gereken her şeye geniş bir genel bakış sunmaktadır. İster Rusya'nın sizin için bir hedef olduğunu biliyor olun, ister yurtdışında eğitim almayı yeni düşünmeye başlıyorsanız, araştırmanıza başlamak için asla erken değildir!

Rusya - Hızlı gerçekler ve rakamlar

Başkent

Moskova

Dilim

Rusça

Nüfus

144.4 milyon

Alan Boyutu

17,1 milyon km²

Uluslararası öğrenciler

250.000

Akademik yıl

Eylül - Haziran

Para birimi

Rus Rublesi (RUB)

Arama Kodu

+7

Saat dilimi

Birkaç (GMT+2 ila +12)

Students in Russia

Rusya hakkında daha fazla bilgi

Rusya, bilimlerde yüksek öğrenimiyle ünlüdür, ancak beşeri bilimler ve sosyal bilimlerde geride bırakılamaz. Eğitiminizi Rusya'da sürdürmeyi seçmek, dünyanın en üretken sanatçı ve yazarlarından bazılarının doğduğu yerde okumak anlamına gelir.

Farklı kültürünün yanı sıra Rusya'da eğitim görmek, ülkenin 26 UNESCO Dünya Mirası Alanına ev sahipliği yapması ve milyonlarca turisti ve Rusları çekmesi ile daha da heyecan verici hale geliyor. Rusya'da üniversitelerin Kızıl Meydan, Kremlin ve Altay'ın Altın Dağları gibi önemli yerlere öğrenci gezileri düzenlemesi yaygın bir uygulamadır ve Rusya'yı keşfetmek isteyen öğrenciler için mükemmel bir yer haline getirir.

Rusya'da son yirmi yılda yaşanan hızlı gelişme, onu, anne babanızın aşina olduğu Rusya'dan inanılmaz derecede farklı bir yer haline getirdi. Uluslararası öğrenciler için fırsatlarını sürekli olarak genişleten Rusya, bazıları için yurtdışında eğitim için 'gidilmiş' bir yer olabilir ve sizin için daha da ilginç olabilir! Rusya'da sizi bekleyen benzersiz ve canlı yurtdışı eğitim deneyimi hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Eğitim sistemi

Rusya'daki yüksek öğretim, birkaç temel farklılık dışında, yapı olarak merkezi Avrupa sistemine benzer. Rus üniversite sistemi hakkında bilmeniz gereken her şey.

Öğrenci Vizeleri

Rusya'da okumak için vizeye ihtiyacınız var mı? Rusya'daki öğrenci vizeleri çoğu yabancı ülkeden gelen öğrenciler için gereklidir. Öğrenci vizesi süreci ve ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Rusya'daki uluslararası öğrenciler için öğrenci konaklama ve yaşam maliyetleri, kaldığınız yere bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Farklı öğrenci konaklama seçenekleri ve her şeyin ne kadara mal olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Bazı öğrenciler için, Rus üniversite eğitimi, kendi ülkelerinden çok daha ucuz görünebilir. Rusya'daki öğrenim ücretlerinin aralığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Dil ve Kültür

Rusya'nın büyüklüğünü düşündüğünüzde, ülkenin çok çeşitli dillere ve kültürlere sahip olması şaşırtıcı değil. Bir göz at.

Başvuru süreci

Tüm ülkelerde öğrencilerin bir üniversiteye kabul edilmeleri için belirli kabul koşulları vardır. Rusya'daki programlara kabulün artıları ve eksileri ve başvurmanız gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinin.

programlar

Rusya'daki programlara bakmaya hazır mısınız? Bugün Rusya'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!