Keystone logo

Polonya'da Konut ve Yaşam Maliyetleri

12 Şub 2014

Polonya'da sadece yüksek kaliteli eğitim ve güvenlik değil, aynı zamanda düşük yaşam maliyeti de ülkeyi Avrupalı ve uluslararası öğrenciler için oldukça çekici kılıyor. Polonya'nın devam eden ekonomik kalkınma süreci nedeniyle, yaşam maliyeti diğer Avrupa ülkelerine kıyasla önemli ölçüde düşüktür.

Genel olarak, konaklama, yemek ve ulaşım masraflarınız için ayda yaklaşık 500 USD'ye (yaklaşık 1.800 PLN) ihtiyacınız olacak. Dışarıda yemek ve içmek çok ucuz, aylık ulaşım kartı için öğrenci indirimi ile sadece 15-17 USD ödemeniz yeterli.

Gdansk

Öğrenci konaklamasına gelince, iyi haberlerimiz var! Polonya'da öğrenci konaklaması, öğrenci yurtlarında paylaşımlı oda için aylık 70-90 USD ve tek kişilik oda için 120-180 USD'den başlayan fiyatlarla süper öğrenci dostudur. Her üniversite farklı tarzda yurtlar ve seçenekler sunar, bu nedenle daha fazla bilgi için kabul ettiğiniz üniversiteyle iletişime geçin.

Öğrenci olarak özel konaklama seçeneğiniz de vardır. Yaşam maliyeti şehre göre değişir. Varşova veya Krakow gibi daha büyük şehirlerde, bir daire kiralamanın aylık maliyeti daha yüksektir ve 400 USD'ye kadar çıkmaktadır. Gdansk, Poznan veya Wroclaw gibi daha küçük öğrenci şehirlerinde maliyet daha düşüktür. Yeni insanlarla tanışmanın ve Polonya'da yaşamanın maliyetini en aza indirmenin çok güzel bir yolu, yerlilerle bir daire paylaşmaktır. Bu şekilde ayda sadece 180-240 USD civarında ödeme yapmanız gerekecek.

Polonya'da yaşamanın maliyetine ilişkin bazı örnekler:

Yemek

120,00 Zlotisi

Kahve

9.00 Zloti

Bira

8.00 Zlotisi

Sinema Bileti

25.00 Zloti

Aylık kira

1.700'den 4.000 Zlotiye

Aylık Taşıma

100,00 Zloti

Bir program bul

Polonya'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Polonya'daki faydalı konut siteleri:

Student Room Flat, uluslararası öğrenciler ve stajyerler için orta ve uzun vadeli kiralama çözümleri sunan bir rezervasyon platformudur. Tüm Ev Sahipleri ve Mülkler, kiracılarına güvenli bir konaklama sağlamak için ekipleri tarafından doğrulanır. Binlerce uluslararası öğrenciyi Krakow'daki apartman dairelerinde ve Ortak yaşam alanlarında ağırladılar. Amaçları, uluslararası öğrencilerin kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlamak ve geniş kiracı topluluklarının bir parçası olmak!


Prime Real Estate & Investments, Polonya'nın ana şehirlerinde çok sayıda kiralama hizmeti sunmaktadır. Emlak piyasası hakkında geniş bilgiye sahipler ve ihtiyaçlarınıza tam olarak uyan mükemmel öğrenci dairesini bulmanıza yardımcı olabilirler. Açık koşullar - ek ücret yok. Sözleşmeyi imzaladıktan sonra ücret alıyorlar.


Polonya'da eğitim hakkında daha fazla bilgi edinin:

Polonya'da Eğitim - Genel Bakış

45.000'den fazla uluslararası öğrenci, her yıl yurtdışında eğitim hedefi olarak Polonya'yı seçmektedir. Nedenini öğrenmek için buraya tıklayın.

Eğitim sistemi

Polonya'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Hem kamu hem de özel üniversiteler, Bologna sürecinin belirlediği hedefleri ve standartları takip eder.

Öğrenci Vizeleri

Polonya'ya okumak için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlık durumunuza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Polonya'daki lisans programları için öğrenim ücretleri değişiklik gösterir, ancak uluslararası öğrenciler için eğitim hala diğer birçok Avrupa ülkesinden çok daha düşüktür.

Dil ve Kültür

Polonya, tarih ve kültür açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Başvuru süreci

Polonya'daki giriş koşulları üniversiteden üniversiteye değişir. Burada hem AB hem de AB üyesi olmayan vatandaşlar için başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

programlar

Polonya'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Polonya'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!