Keystone logo

Malta'da Eğitim: Başvuru Süreci

20 Nis 2021

Malta'nın merkezi bir başvuru portalı yoktur. Bunun yerine, bireysel okullara başvurursunuz. Gereksinimler okuldan okula ve programdan programa değişir.

Bir program bul

Malta'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Malta okullarına başvurmak için genellikle ihtiyacınız olan şey budur:

  • Pasaportun
  • İngilizce seviyenizin kanıtı - bu, bir TOEFL iBT sınavıyla kanıtlanabilir
  • Geçmiş eğitiminizin transkriptleri
  • Doldurulmuş bir başvuru formu - bu formu okulun web sitesinde bulabilirsiniz.
gozo

Belgeleriniz İngilizce değilse, orijinallerini noter onaylı tercümeleriyle birlikte göndermeniz gerekir. Lisansüstü eğitim için başvuruyorsanız, profesyonel bir özgeçmiş de göndermeniz gerekir. Doktora için başvuruyorsanız. akademik özgeçmiş göndermeniz de gerekebilir.

Başvurunuzun makbuzunu ve kabul mektubunuzu sakladığınızdan emin olun. Vizeniz için başvurduğunuzda kabul mektubuna ihtiyacınız olacak.

Malta'da Eğitim

Malta'ya genel bir bakış ister misiniz? Bu ada ülkesi hakkında biraz daha bilgi edinmek ister misiniz? Bu bölüm size bilmeniz gereken her şeyi gözden geçirmenizi sağlar.

Malta'da Eğitim

Malta'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Malta, iyi programları, düşük ücretleri ve İngilizcenizi geliştirme yeteneği göz önüne alındığında, çeşitli öğrenciler için iyi bir destinasyondur. Malta'daki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Öğrenci Vizeleri

Eğitim için Malta'ya girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlığınıza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede okuyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Malta'da öğrenci olarak ne ödeyeceğinizi daha iyi anlamanız için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Malta'daki derece programları için öğrenim ücretleri genellikle belirlenir. Uluslararası öğrencilerin Malta'da öğrenim ücreti ödemeleri beklenir, ancak bu ücretler normalde oldukça düşüktür. Bunun nasıl çalıştığı ve burslar hakkında bilgileri bu bölümde bir araya getirdik.

Dil ve Kültür

Malta, tarih ve kültür açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin dil, tarih ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin! Bu bölümde ayrıca Malta'daki güvenlik hakkında da konuşuyoruz.

programlar

Malta'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Malta'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!