Keystone logo

Lüksemburg'da Eğitim: Öğrenim Ücretleri ve Burslar

30 Mar 2021

Lüksemburglular, akademik yıl başına öğrenim ücreti olarak genellikle 1200 € 'dan (1850 ABD Doları) fazla ödeme yapmazlar. AB, AEA ve İsviçre vatandaşları da bu oranlardan yararlanma hakkına sahiptir. Aslında, programınız Fransızca, Almanca veya Lüksemburgca öğretiliyorsa, o zaman tamamen ücretsizdir.

Bir program bulun

Lüksemburg'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Okullar, AB alanı dışındaki öğrenciler için kendi öğrenim ücretlerini belirlemekte özgürdür. Bu nedenle, bunlar büyük ölçüde değişebilir. Örneğin, Lüksemburg Üniversitesi dönem başına 200 € 'dan (235 ABD Doları) fazla ücret almazken, bir Amerikan okulunun bir kolu olan Sacred Heart Üniversitesi önemli ölçüde daha fazla ücret alır.

Öğrenim ücretleri, nerede çalışacağınıza dair nihai kararınızı etkileyecekse, başvurmadan önce biraz araştırma yapmak için biraz zaman ayırın.

Burslara gelince, bu kadar küçük bir ülke için şaşırtıcı sayıda mevcut.

valley luxembourg

Bazıları bireysel okullar tarafından sunulmaktadır. Bazıları Lüksemburg hükümeti tarafından sunulmaktadır. Bazıları AB tarafından bloğun hem içinde hem de dışında bulunanlara sunulurken, bazıları diğer uluslararası organlar ve kuruluşlar tarafından sunulmaktadır. Belirli konularda okuyanlara da burs verilebilir.

Aldığınız bursdan bursa değişir. Bazıları tam yolculuktur, bazıları öğrenim ücretlerinin ve ilgili masrafların% 75'ine kadarını karşılarken, diğerleri Lüksemburg'daki zamanınızı finanse etmenize yardımcı olmak için size düşük faizli kredilere erişim sağlar.

Ne yazık ki, Lüksemburg'da burslar için tek bir anahtar kaynak yok. Herhangi bir teklifin sizin için geçerli olup olmadığını görmek için gereksinimleri araştırmak ve kontrol etmek için biraz zaman harcamanız gerekecek.

Lüksemburg'da eğitim

Lüksemburg'a genel bir bakış ister misiniz? Büyük Dükalık hakkında biraz daha bilgi edinmek ister misin? Bu bölüm, bilmeniz gereken her şeyi size gözden geçirmenizi sağlar.

Lüksemburg'da Eğitim

Lüksemburg'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Lüksemburg, iyi programları, düşük ücretleri ve dilleri göz önüne alındığında, çeşitli öğrenciler için iyi bir destinasyondur. Lüksemburg'daki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Öğrenci Vizeleri

Okumak için Lüksemburg'a girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Vatandaşlığınıza bağlı olarak öğrenci vizesi süreci ve ülkeye girmeniz gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede öğrenim görüyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Lüksemburg'da öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Dil ve Kültür

Lüksemburg, siyasi önemi ve kültürü açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin diller, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin! Bu bölümde Lüksemburg'daki güvenlik hakkında da konuşuyoruz.

Başvuru süreci

Bu bölümde Lüksemburg okullarına nasıl başvuracağınız ve bunu yapmanız için gereken belgeler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Programlar

Lüksemburg'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Lüksemburg'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!