Keystone logo

Lüksemburg'da Eğitim: Lüksemburg'da Eğitim

29 Mar 2021

Lüksemburg'da yüksek öğretim normalde çok dillidir ve farklı sınıflar üç ulusal dilden birinde öğretilir. Bununla birlikte, tamamen İngilizce olarak öğretilen çok sayıda ve artan sayıda program var.

Bir program bulun

Lüksemburg'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Yüksek öğrenim, sömestr başına 200 € (240 ABD $) ile 400 € (475 ABD $) arasında değişen öğrenim ücretleri ile büyük ölçüde devlet tarafından sübvanse edilmektedir. Yelpazenin hangi ucunda ücretlerinizin düşeceğine gelince, bu, eğitim dilinden ziyade eğitim programınıza bağlı olacaktır. Tıp veya mühendislik gibi daha pratik programlar, 400 € 'luk sona doğru düşecek.

Lüksemburg, AB'nin Bologna Süreci'ne kayıtlıdır, bu da tüm Lüksemburg okullarının yüksek, sıkı uluslararası standartları karşıladığı ve hatta aştığı anlamına gelir. Bu, ister büyük bir kurumda ister küçük bir kolejde okuyor olun, eğitiminizin uluslararası alanda tanınacağından emin olabileceğiniz anlamına gelir.

luxembourg valley

Lüksemburg okulları, hem eğitimlerinin kalitesi hem de araştırmaları açısından uluslararası düzeyde üst sıralarda yer alma eğilimindedir. Ülkenin en iyi okulları Lüksemburg Üniversitesi, Lunex Üniversitesi ve Sacred Heart Üniversitesi'dir. Lüksemburg okullarının sadece Bologna Süreci'nin bir parçası olanlarla değil, dünyanın her yerinden okullarla bilgi alışverişi ve bilgi programları vardır.

Lisans derecelerinin tamamlanması, konuya bağlı olarak normalde üç yıl, bazen dört yıl sürer. Yüksek lisans dereceleri normalde bir veya iki yıl sürerken, doktora dereceleri beş yıla kadar sürebilir - ve tamamlanması en az üç yıl sürer. Lüksemburgca derecelerinin hem lisans hem de lisansüstü düzeylerde staj veya araştırma deneyimi gibi pratik unsurları içermesi de bir normdur.

Lüksemburg'da eğitim

Lüksemburg'a genel bir bakış ister misiniz? Büyük Dükalık hakkında biraz daha bilgi edinmek ister misin? Bu bölüm, bilmeniz gereken her şeyi size gözden geçirmenizi sağlar.

Öğrenci Vizeleri

Okumak için Lüksemburg'a girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Vatandaşlığınıza bağlı olarak öğrenci vizesi süreci ve ülkeye girmeniz gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede öğrenim görüyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Lüksemburg'da öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Lüksemburg'daki lisans programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Hem uluslararası hem de yerli öğrencilerin Lüksemburg'da öğrenim ücreti ödemeleri beklenir, ancak bu ücretler normalde oldukça düşüktür. Bu bölümde bunun nasıl çalıştığına ve burslara ilişkin bilgileri bir araya getirdik.

Dil ve Kültür

Lüksemburg, siyasi önemi ve kültürü açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin diller, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin! Bu bölümde Lüksemburg'daki güvenlik hakkında da konuşuyoruz.

Başvuru süreci

Bu bölümde Lüksemburg okullarına nasıl başvuracağınız ve bunu yapmanız için gereken belgeler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Programlar

Lüksemburg'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Lüksemburg'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!