Keystone logo

Lüksemburg'da Eğitim: Uluslararası Öğrenciler İçin Bir Kılavuz

19 Mar 2014

Lüksemburg Büyük Dükalığı dünyanın en küçük ülkeleri arasındadır. Batı Avrupa'nın Alçak Ülkeler olarak bilinen bir bölgesinde Fransa, Belçika ve Almanya arasında sıkışmış olan Lüksemburg, küçük boyutuna meydan okuyan bir enerjiye ve etkiye sahiptir.

Bir program bul

Lüksemburg'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

1839'da Fransa ve Almanya'dan oluşan Lüksemburg'un üç resmi dili vardır: Fransızca, Almanca ve Lüksemburgca. Lüksemburgca, Almanca ile yakından ilişkilidir, ancak bir lehçe olarak sınıflandırılacak kadar yakın değildir. Her üç dil de günlük yaşamda öğretilir ve kullanılır. Aslında, üçü de bir yasanın ülke parlamentosunda geçişinin çeşitli aşamalarında kullanılmaktadır. İngilizce ve Portekizce de yaygın olarak konuşulmaktadır. Bu, ortalama bir Lüksemburglunun normalde en az dört dilde akıcı olduğu anlamına gelir.

Lüksemburg - Kısa Bilgiler ve Rakamlar

Başkent

Lüksemburg Şehri

Diller

Fransızca, Almanca, Lüksemburgca

Nüfus

635.000

Alan Boyutu

2.586km²

Uluslararası öğrenciler

5.000

Akademik yıl

Eylül - Haziran

Para birimi

Euro (€)

Arama Kodu

+352

Saat dilimi

GMT+1

Büyüklüğüne rağmen Lüksemburg çok şey barındırır. Genel olarak iki bölgeye ayrılır: Oeslig ve Guttland. Oeslig (kuzey), ülkenin büyüklüğüne rağmen büyük ölçüde kırsaldır. Açık arazilere, tarlalara, küçük Germen tarzı köylere ve dönümlük doğa rezervlerinden sonra dönümlere ev sahipliği yapıyor.

Ülkenin güney üçte ikisi, nehirlerin şehirler, büyük kasabalar ve başkent Lüksemburg Şehri ile iç içe geçtiği Guttland bölgesine ev sahipliği yapıyor. Yurt içi ve yurt dışından çoğu öğrenci kendilerini Guttland'da bulur.

luxembourg city

Lüksemburglular, başka yerlerden gelenleri hoş karşılamalarıyla da tanınırlar. Nüfusun neredeyse yarısı orada doğmamıştı ve yaklaşık yedi kişiden biri Portekiz kökenliydi. Lüksemburglular size dillerden birini - özellikle Lüksemburgcayı - seve seve öğretecek ve ülkenin kültürü ve nüansları arasında gezinmenize yardımcı olacaktır.

Lüksemburg, tümü cep boyutunda macera ve fırsatlarla dolu bir ülkedir. Bu kılavuz size orada eğitim almanın nasıl bir şey olduğu ve oraya nasıl gidileceği hakkında bilmeniz gerekenleri anlatacaktır.

Lüksemburg'da Eğitim

Lüksemburg'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Lüksemburg, iyi programları, düşük ücretleri ve dilleri nedeniyle çeşitli öğrenciler için iyi bir destinasyondur. Lüksemburg'daki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Öğrenci Vizeleri

Eğitim için Lüksemburg'a girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlığınıza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede okuyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Lüksemburg'da öğrenci olarak ne ödeyeceğinizi daha iyi anlamanız için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Lüksemburg'daki lisans programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Hem uluslararası hem de yerli öğrencilerin Lüksemburg'da öğrenim ücreti ödemeleri beklenir, ancak bu ücretler normalde oldukça düşüktür. Bunun nasıl çalıştığı ve burslar hakkında bilgileri bu bölümde bir araya getirdik.

Dil ve Kültür

Lüksemburg, siyasi önem ve kültür açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin diller, kültürler ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazlasını öğrenin! Bu bölümde Lüksemburg'daki güvenlik hakkında da konuşuyoruz.

Başvuru süreci

Bu bölümde Lüksemburgca okullarına nasıl başvurulacağı ve bunun için gereken belgeler hakkında daha fazla bilgi edinin.

programlar

Lüksemburg'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Lüksemburg'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!