Keystone logo

İtalya'da Eğitim: Öğrenim Ücretleri ve Burslar

5 Şub 2014

İtalya'da Öğrenim Ücretleri

İtalya'daki öğrenim ücretleri, Avrupa'daki diğer ülkelere göre önemli ölçüde düşüktür. İtalya'daki yüksek öğretim kurumları kendi öğrenim ücretlerini belirler, ancak üniversite eğitimi söz konusu olduğunda, kayıt için yasal bir minimum maliyet ve devlet finansmanının %20'sini geçemeyen öğrenci katkıları için maksimum bir maliyet vardır.

İtalya'da " master universitari " ve diğer uzmanlık derecesi kurslarına giriş, özellikle özel kurumlarda çok daha yüksek öğrenim ücretlerine sahip olabilir. Üniversite bursu alan doktora öğrencileri öğrenim ücreti ödemezler, ancak hibe almayanların üniversiteleri için geçerli öğrenim ücretlerini ödemeleri gerekir.

Bir program bul

İtalya'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

AB öğrencileri, AB üyesi olmayan öğrencilerden farklı bir ücret yapısına tabi olabilir, bu nedenle hangi öğrenim ücretlerini ödemekle sorumlu olacağınızı öğrenmek için İtalyan kurumunuzla iletişime geçin. İtalya'daki öğrenim ücretleri, nereden geldiğinize, öğrenim seviyenize, öğrenim gördüğünüz bölgeye ve kurum türüne göre büyük ölçüde değişebilir - kamu veya özel. Sizin için mükemmel eşleşmeyi bulmak için İtalya'daki çok çeşitli programları keşfedin!

Devlet Üniversiteleri

İtalya'da bir devlet yüksek öğrenimi için ortalama öğrenim ücretleri, AB'den olup olmamanıza, belirli kuruma ve ayrıca programınız ve eğitim seviyenize bağlı olarak, yılda 900 ila 4,000 € arasında değişebilir.

Özel Üniversiteler

İtalya'daki özel üniversiteler, yıllık 6.000 ila 20.000 € arasında değişen ücretlerle, kamudaki meslektaşlarından önemli ölçüde daha pahalıdır. Çoğu özel üniversite, hem AB hem de AB üyesi olmayan öğrenciler için benzer öğrenim ücretleri almaktadır.

Finansman ve Burslar

Öğrenim ücretleri, yurtdışında eğitim almanın kaçınılmaz bir gerçeğidir, ancak sayılarda boğuluyorsunuz, yurtdışında eğitim hayallerinizin gerçekleşmesine yardımcı olabilecek dış fonları unutmayın! Ülkeniz ne olursa olsun, İtalya'da eğitim alan öğrencilerin başvurabilecekleri birçok finansman ve burs imkanı vardır. Bazı burslar, öğrenim ücretlerinin yanı sıra yaşam masraflarını da kapsar. Burslar ve finansman genellikle sınırlıdır ve öğrencilere önceki çalışmalardan aldıkları notların değerlendirilmesinden sonra liyakat temelinde verilir.

Burs Bul

Ücretsiz Rehberimizi İndirin

Burs bulma konusunda yardıma mı ihtiyacınız var?

Educations.com tarafından size sunulan bu kapsamlı Burs Kılavuzu, şu anda İtalya'da ve dünyadaki diğer ülkelerde mevcut olan en iyi bursları özetlemektedir.

Listelere göz atın ve uygulamalarınızı şimdi başlatın!


  • Yabancı ve IRE öğrencileri için İtalyan hükümeti Bursları : Bunlar, İtalya'da okuyan yabancı vatandaşlara ve yurtdışında okuyan İtalyan vatandaşlarına sunulmaktadır ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli programlara giren öğrenciler için mevcuttur:
    • yüksek lisans dereceleri,
    • AFAM kursları,
    • doktora programları,
    • Araştırma çabaları.

Güncellenen bilgiler ve son tarihler için web sitesini düzenli olarak kontrol edin!

İtalya'ya Genel Bakış

30.000'den fazla uluslararası öğrenci her yıl yurtdışında eğitim hedefi olarak İtalya'yı seçiyor. Nedenini öğrenmek için buraya tıklayın.

Eğitim sistemi

İtalya'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? İtalya, çeşitli programları, yüksek kaliteli eğitimi, kültürü ve tarihi ile çeşitli uluslararası öğrenciler için popüler bir destinasyondur. İtalya'daki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Öğrenci Vizeleri

Okumak için İtalya'ya girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? AB vatandaşı olup olmamanıza bağlı olarak, öğrenci vizesi süreci ve ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Yurtdışında okumak için İtalya'da kalmanız için neye ihtiyacınız olduğunu keşfedin!

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede okuyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, İtalya'da uluslararası bir öğrenci olarak ne ödeyeceğinizi daha iyi anlayabilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Dil ve Kültür

İtalya, tarih ve kültür açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Başvuru süreci

Tüm ülkelerde öğrencilerin bir üniversiteye kabul edilmeleri için belirli kabul koşulları vardır. İtalya'daki programlara giriş ve çıkışlar ve vatandaşlığınıza bağlı olarak nelere başvurmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

programlar

İtalya'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün İtalya'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!