Keystone logo

İtalya'da Eğitim: Konut ve Yaşam Maliyetleri

5 Şub 2014

İtalya'daki öğrenci yurtları genellikle üniversitenizdeki uluslararası ofis tarafından yönetilir. Bu konaklama ofisleri, genellikle İtalya'daki özel pazarda konut bulma maliyetinden daha ucuz olan daire kiralama hakkında bilgi sağlar. Özel kiralama piyasasıyla uğraşmaktan daha erişilebilir olabileceğinden, uluslararası öğrenciler için sundukları konaklama garantilerini onaylamak için kurumunuzla iletişime geçin. Tipik olarak, konut garantileri yalnızca AB dışından gelen öğrenciler içindir.

Özel pazarda, öğrencilerin bir apartman dairesi yerine bir oda kiralayıp diğer öğrencilerle paylaşması yaygındır. İtalya'da öğrenci konutları büyük şehirlerde daha pahalıdır ve şehir merkezine ve kampüsten ne kadar uzakta olduğunuza bağlı olarak büyüklük ve konuma bağlı olarak ayda 300-600 € arasında değişebilir.

Bir ücret karşılığında emlak acenteleri ile konaklama bilgileri de bulunabilir. Emlakçı yardımı olmadan kendi konaklama düzenlemelerini yapmak isteyen öğrenciler online portalları kullanabilirler. İtalya'daki çoğu konaklama için minimum kiralama süresi bir yıldır, ancak mobilyalı odalarda öğrenci konaklaması genellikle daha kısa süreler için mevcuttur.

Aşağıdaki çevrimiçi konut portalları ile konaklama seçeneklerinizi keşfetmeye başlayın!

Bir program bul

İtalya'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Konut Portalları

HousingAnywhere, öğrencilerinin yurt dışında konaklama bulmasına yardımcı olmak için 65 ülkede 170'den fazla üniversiteyle ortaktır. Buna ek olarak, öğrencileri, odalarını ve dairelerini gelen öğrencilere uzaktayken kiralamaya teşvik ederler. Floransa, Pisa, Roma ve Torino'da uygun fiyatlı konaklama bulun.Uniplaces, çevrimiçi öğrenci konaklama rezervasyonu için yeni bir yaklaşım sunan bir konaklama portalıdır. Rezervasyon yapmak hızlıdır, ödemesi güvenlidir ve Bologna, Milano ve Roma dahil olmak üzere Avrupa'nın en iyi öğrenci şehirlerindeki binlerce güvenilir mülke göz atmanıza olanak tanır.


İtalya'da Yaşam Maliyetleri

Çoğu Avrupa ülkesinde olduğu gibi, İtalya'da yaşamanın maliyeti, eğitim aldığınız yere bağlıdır. Roma, Milano ve Floransa gibi şehir merkezleri daha yüksek maliyetler anlamına gelirken, Trento gibi daha küçük üniversite kasabaları kumbaranız için daha uygun olabilir.

İtalya'daki farklı şehirlerdeki yaşam maliyetlerini ayırt etmekte zorlanıyorsanız, bu kullanışlı karşılaştırma hesaplayıcısını kullanın!

Çok önemli öğrenci bütçesini planlamanıza yardımcı olmak için öğrencilerin günlük yaşamlarında maruz kaldıkları en yaygın maliyetlerin bazılarının ortalamasını aldık. Planlama anahtardır ve iyi planlanmış bir bütçeye sahip olarak, para meselelerini takip etme konusunda daha az bunalmış hissedeceksiniz.

Yemek

15 €

Kahve

1,35 €

Bira

5 €

Sinema Bileti

8 €

Aylık kira

455 € - 600 €

Aylık Taşıma

35 €

İtalya'ya Genel Bakış

30.000'den fazla uluslararası öğrenci her yıl yurtdışında eğitim hedefi olarak İtalya'yı seçiyor. Nedenini öğrenmek için buraya tıklayın.

Eğitim sistemi

İtalya'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? İtalya, çeşitli programları, yüksek kaliteli eğitimi, kültürü ve tarihi ile çeşitli uluslararası öğrenciler için popüler bir destinasyondur. İtalya'daki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Öğrenci Vizeleri

Okumak için İtalya'ya girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? AB vatandaşı olup olmamanıza bağlı olarak, öğrenci vizesi süreci ve ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Yurtdışında okumak için İtalya'da kalmanız için neye ihtiyacınız olduğunu keşfedin!

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

İtalya'daki lisans programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Hem uluslararası hem de yerli öğrencilerin İtalya'da öğrenim ücreti ödemeleri bekleniyor. Maliyetlerin geri kalanını karşılamak için birçok burs fırsatı mevcuttur.

Dil ve Kültür

İtalya, tarih ve kültür açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Başvuru süreci

Tüm ülkelerde öğrencilerin bir üniversiteye kabul edilmeleri için belirli kabul koşulları vardır. İtalya'daki programlara giriş ve çıkışlar ve vatandaşlığınıza bağlı olarak nelere başvurmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

programlar

İtalya'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün İtalya'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!