Keystone logo

İtalya'da Eğitim: Dil ve Kültür

14 Kas 2014

İtalya'da Dil

Güçlü bölgesel vatanseverlik geçmişi nedeniyle, İtalyanca İtalya'daki resmi dil iken, ülke genelinde, özellikle de ülkenin güney kesimlerinde, güçlü bir bölgesel lehçe varlığı varlığını sürdürmektedir. Ayrıca, İtalya'nın kuzey sınır bölgelerinde Almanca, Fransızca, Slovence ve Ladino gibi azınlık dilleri de konuşulmaktadır.

İtalya'daki yurtdışında eğitim deneyiminizin bir kısmı, yerel gelenekleri anlamanın, yeni insanlarla tanışmanın ve İtalya'daki kültürü mümkün olan en özgün ve sürükleyici şekilde keşfetmenin harika bir yolu olan İtalyanca dilini öğrenmek olabilir. Yeni bir dil öğrenmenin önemli ve önemli faydaları vardır ve bazı araştırmalara göre Alzheimer hastalığına yakalanma şansınızı bile azaltabilir!

Üniversitenizin Uluslararası Ofisindeki kişiler ve İtalya'daki birçok genç öğrenci akıcı bir şekilde İngilizce bilmektedir, ancak İngilizcenin İtalya'da, özellikle yaşlılar arasında yaygın olarak konuşulması gerekmediğini unutmayın. Yerel dili öğrenmek, ilk elden İtalyanca hakkında yeni bilgiler edinmenin en iyi yoludur ve İtalyanlar, kendi dillerinin bazı temellerini bile almak için gösterdiğiniz çabayı takdir edeceklerdir. İtalya'daki ana şehir merkezlerinin dışındaki İtalya'da okuyor veya seyahat ediyorsanız, dilsel İtalyanca kaslarınızı esnetmeye hazır olun!

Bir program bul

İtalya'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

İtalya'da Kültür

Genel olarak, İtalyan kültürü, ülkenin dünyaca ünlü mutfağı kadar parlak bir aromaya sahiptir.

İtalya'nın zengin ve karmaşık tarihi göz önüne alındığında, İtalyan kültürü çok çeşitli sanat, mimari, din, moda, aile ve tabii ki yemeklerden oluşur!

Michelangelo, Leonardo Da Vinci, Galileo, Thomas Aquinas ve daha birçok İtalyan, Orta ve Güney Avrupa'dan yayılan çeşitli felsefe, güzel sanatlar ve edebiyat dalgalarında merkezi bir rol oynamıştır. Kolezyum, eğik Pisa kulesi ve Vatikan'daki Sistine Şapeli gibi İtalya'nın en ünlü yerlerinden bazıları, İtalya'nın Katolik Kilisesi ile iç içe geçmiş tarihini temsil ediyor. Ayrıca, bazı insanlar operanın köklerini İtalya'ya kadar takip ediyor ve Aida ve La Traviata gibi ünlü operalar bugün hala dünya çapında oynanıyor!

Aile geleneksel olarak İtalyan sosyal yapısının merkezinde yer almaktadır ve geniş aile toplantıları hem şehirlerde hem de kırsal alanlarda yaygın bir olaydır. Yemek yemek, bir araya gelmek ve aile ile vakit geçirmek için tekrarlanan toplantılar, İtalyan ailelerin çocuklar yuvadan ayrıldıktan sonra çok sıkı sıkıya bağlı olma eğiliminde oldukları anlamına gelir. İtalyanların yemek takıntısı her İtalyan için geçerli değildir, ancak söylentiler doğrudur ve İtalya'yı yaşamak, otantik İtalyan yemeklerinin gerçekte ne anlama geldiğine dair yepyeni bir anlayış kazanmak anlamına gelecektir.

Gucci, Prada ve Versace gibi moda dünyasının en ünlü markalarının çoğu İtalya'da bulunabilir. İster Milano'da moda eğitimi almak ister doğru görünümü bulma meraklısı olun, İtalya'nın moda mirası kesinlikle dolabınız için bir ilham kaynağı olacaktır.

Biraz temel İtalyanca öğrendikten sonra, İtalya'da iletişim söz konusu olduğunda, oyunun adının el hareketi olduğunu öğreneceksiniz! Etkili iletişim, kaç İtalyan'ın amacını eve götürdüğüdür ve İtalyanca dilini alırken aynı anda İtalyanca el hareketlerinin dilini de öğreneceksiniz!

İtalya'ya Genel Bakış

30.000'den fazla uluslararası öğrenci her yıl yurtdışında eğitim hedefi olarak İtalya'yı seçiyor. Nedenini öğrenmek için buraya tıklayın.

Eğitim sistemi

İtalya'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? İtalya, çeşitli programları, yüksek kaliteli eğitimi, kültürü ve tarihi ile çeşitli uluslararası öğrenciler için popüler bir destinasyondur. İtalya'daki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Öğrenci Vizeleri

Okumak için İtalya'ya girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? AB vatandaşı olup olmamanıza bağlı olarak, öğrenci vizesi süreci ve ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Yurtdışında okumak için İtalya'da kalmanız için neye ihtiyacınız olduğunu keşfedin!

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede okuyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, İtalya'da uluslararası bir öğrenci olarak ne ödeyeceğinizi daha iyi anlayabilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

İtalya'daki lisans programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Hem uluslararası hem de yerli öğrencilerin İtalya'da öğrenim ücreti ödemeleri bekleniyor. Maliyetlerin geri kalanını karşılamak için birçok burs fırsatı mevcuttur.

Başvuru süreci

Tüm ülkelerde öğrencilerin bir üniversiteye kabul edilmeleri için belirli kabul koşulları vardır. İtalya'daki programlara giriş ve çıkışlar ve vatandaşlığınıza bağlı olarak nelere başvurmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

programlar

İtalya'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün İtalya'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!