Keystone logo

İrlanda'da Eğitim: İrlanda'da Eğitim

21 Eyl 2020

İrlanda, 1922'de bağımsızlığını kazandığında yüksek öğretim sistemini İngiltere'den devraldı. O zamandan beri İrlanda, sistemde yalnızca küçük değişiklikler yaptı. Bugün İrlanda'da yedi üniversite var. Lisans derecelerinin tamamlanması normalde üç veya dört yıl sürer. Lisansüstü dereceler normalde bir yıl sürer ve doktora çalışmaları, araştırma yaparken öğretip öğretmediğinize bağlı olarak normalde üç ila beş yıl sürer. Ayrıca, özellikle İrlanda'nın en eski ve en prestijli üniversitesi olan Trinity College Dublin'de, doktora sonrası çalışmalar için birçok fırsat bulunmaktadır.

Bir program bul

İrlanda'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

İrlanda üniversitelerinin ayrıca dünyadaki diğer üniversitelerle mükemmel araştırma bağlantıları ve bağlantıları vardır. Bu size eğitiminiz sırasında gerçekten uluslararası bir ağ kurma fırsatı verir.

İrlanda'nın not sistemi de sıra dışı. Sadece İrlanda ve İngiltere'de kullanılmaktadır. Genel olarak, bir öğrencinin geçmek için ortalama %40'ı, dereceleriyle onur ödülü almak için %50'sini ve en yüksek notu 1:1, elde etmek için %70'ini elde etmesi gerekir. Ancak sadece %60'ı elde etmek çok zor. Bu nedenle, eğitiminiz boyunca ödevlerinizde %95'in üzerinde bir başarı elde etmeyi beklemeyin.

ireland coast

Puanlama sistemi şu şekilde çalışır:

%70+

1:1


%60 - %69

2:1


%50 - %59

2:2


%40 - %49

Geçmek


%39<

Başarısız


Özellikle İrlanda dilini öğrenmiyorsanız, çoğu derece kursu tamamen İngilizce olarak verilmektedir. Nasıl çalıştığınıza gelince, bu, sınıfların ve bağımsız çalışmanın bir karışımıdır.

İşletme çalışmalarıyla ilgileniyorsanız, İrlanda'da bir MBA, yalnızca İrlanda'da değil, aynı zamanda küresel olarak kişisel ve kariyer gelişimi için uygun fiyatlı öğrenim ücretleri ve sayısız kariyer fırsatlarına eşittir.

İrlanda'da Eğitim

İrlanda'ya genel bir bakış ister misiniz? Bu bölüm size Zümrüt Ada'da yaşamın nasıl olduğu ve İrlanda'nın tarihi ve dünyaca ünlü kültürü hakkında hızlı bir fikir verir.

Öğrenci Vizeleri

İrlanda'da okumak için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlığınıza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Merak etme! İrlanda süreci kristal berraklığında yapar.

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede okuyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, İrlanda'da bir öğrenci olarak ne ödeyeceğinizi daha iyi anlamanız için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

İrlanda'daki lisans programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Hem uluslararası hem de yerli öğrencilerin İrlanda'da öğrenim ücreti ödemeleri beklenir, ancak bu ücretler çok farklı olabilir. Bunun nasıl çalıştığı ve burslar hakkında bilgileri bu bölümde bir araya getirdik.

Dil ve Kültür

İrlanda tarih ve kültür açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin! Bu bölümde ayrıca İrlanda'da nasıl güvende kalınacağı hakkında da konuşuyoruz.

Başvuru süreci

İrlanda'nın ulusal başvuru portalı aracılığıyla nasıl başvurulacağı ve lisansüstü başvurulara yönelik daha özel bir yaklaşım hakkında daha fazla bilgi edinin.

programlar

İrlanda'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün İrlanda'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!