Keystone logo

Almanya'da Eğitim: Dil ve Kültür

21 Mar 2017
Rothenburg, Germany

Alman kültürünü benzersiz ve uluslararası öğrenciler için harika yapan şey insanlar, dil ve geleneklerdir. Almanya'da kışlar soğuk ve karlı, yazlar ise sıcak ve aydınlıktır. Bahar çiçekleri ve rengarenk gün batımları ile bu ülkede son derece güzeldir.

Bir program bul

Almanya'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Almanya, dünyanın en büyük ve en istikrarlı ekonomilerinden birine sahip. Bugün Almanya'da yaklaşık 83 milyon insan yaşıyor. Almanya, hem öğrenciler hem de turistler için benzersiz cazibe merkezlerine sahip farklı kültürlere ve festivallere sahip bir ülkedir. Almanya ayrıca birçok büyüleyici tarihi binaya ve anıta sahiptir. Kültürde, Alman sanatı, bugün bildiğimiz şekliyle sanatı şekillendirmede önemli bir rol oynadı ve Avrupa'da çok önemli. Alman halkı hayattan zevk almayı ve eğlenmeyi biliyor, bu nedenle ülkede birçok insanın katılmak için Almanya'ya seyahat ettiği büyüleyici festivaller ve kutlamalar var.

Almanya'da tüm dükkanların, süpermarketlerin ve hatta eczanelerin pazar günleri ve resmi tatillerde kapalı olduğunu unutmamalısınız. Böylece Almanya'ya taşınan öğrenciler, market alışverişlerini önceden yapmayı çabucak öğrenirler.

Almanya'da Almanca (Almanca) Öğrenmek

İngilizce eğitim fırsatları giderek yaygınlaşsa da, DAAD (Alman Akademik Değişim Servisi) veritabanında yalnızca 88 İngilizce öğretim programı bulunmaktadır. Her iki dilde de verilen, genellikle İngilizce ile başlayan ve Almanca'ya ilerleyen bazı kurslar vardır. Dil öğrenmeyi kendi elinize almak istiyorsanız, Almanya'da birçok dil okulu ve programı bulunmaktadır. Bunların en ünlüsü, Almanca ve Alman kültürü hakkında kurslar sunan 159 operasyonel kurumdan oluşan bir kültürel dernek olan Goethe Enstitüsü'dür.

Neden Almanca (Almanca) öğrenmelisiniz?

Almanca dilinin yaklaşık 100 milyon anadili ve yaklaşık 80 milyon anadili olmayan konuşmacı vardır. AB'de en çok konuşulan ilk dildir ve Almanya'nın iş dünyasındaki önemi, Avrupa'daki çoğu ticaretin operasyonel dili olduğu anlamına gelir. Ayrıca Almanca, Avrupa düşüncesini birçok yönden şekillendiren bir dildir ve bu nedenle kendinizi Almanca konuşulan dünyaya kaptırarak Batı ve Orta Avrupa'daki kültürün kalbini gerçekten deneyimleyeceksiniz.

Almanya'da Eğitim - Genel Bakış

400.000'den fazla uluslararası öğrenci, her yıl yurtdışında eğitim hedefi olarak Almanya'yı seçiyor. Nedenini öğrenmek için buraya tıklayın.

Eğitim sistemi

Almanya'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Almanya, çeşitli programları göz önüne alındığında, çeşitli öğrenciler için popüler yerlerden biridir. Almanya'daki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Öğrenci Vizeleri

Almanya'ya okumak için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlık durumunuza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Ayrıca, bizim de kapsadığımız havalimanında pasaport kontrolüne giderken bazı belgeleri yanınızda getirmeniz istenecektir.

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede okuyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Almanya'da bir öğrenci olarak ne ödeyeceğinizi daha iyi anlamanız için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Almanya'daki lisans programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Geri kalan masrafları karşılamak için bazı burs olanakları mevcuttur.

İngilizce Gereksinimlerini Karşılayın

Almanya'da yurtdışında eğitim görmeye hazır olduğunuzdan emin olun. Alman okulları normalde İngilizce dil becerilerinizin kanıtını görmek isteyecektir. TOEFL ® sınavı, Almanya genelinde önde gelen üç yüzden fazla okul tarafından kabul edilmektedir. TOEFL ® sınavı ve size nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

ETS , TOEFL ve TOEFL iBT , ETS'nin tescilli ticari markalarıdır.

Başvuru süreci

Tüm ülkelerde öğrencilerin bir üniversiteye kabul edilmeleri için belirli kabul koşulları vardır. Almanya'daki programlara kabulün artıları ve eksileri ve vatandaşlığınıza bağlı olarak nelere başvurmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

programlar

Almanya'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Almanya'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!