Keystone logo

TOEFL iBT® Testiyle Fransa'ya Kapınızı Açın

17 May 2021

Görkemli silueti ve dünyaca ünlü mutfağı ile Fransa, yurtdışında eğitim için popüler bir destinasyondur. Fransa aynı zamanda Avrupa'nın kalbinde yer alır ve bu da onu gerçekten uluslararası bir eğitim almak için mükemmel bir yer yapar. Fransa'daki okullar artık İngilizce olarak öğretilen daha fazla kurs sunuyor - ve kabul görevlilerine göre TOEFL® sınavı, İngilizce dil becerilerinin tercih edilen kanıtıdır.

Fransa'da yurtdışında okumaya başlamaya hazır mısınız?

Bugün TOEFL iBT ® sınavı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Fransa'da ideal kursunuz için hangi sınava gireceğinizi bilmek zor olabilir. Neyse ki TOEFL® sınavı, ücretsiz deneme sınavlarından dünya genelindeki sınav yerlerinin listelerine kadar size yardımcı olacak kaynaklara sahiptir. Her kimsen, nereli olursan ol, bu sınav sana açık.

TOEFL® sınavı, başka bir İngilizce sınavı değildir. Oturmaya hazırlanırken çalışma ve akademik becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olur. Ayrıca, akademik hayatın zorluğuna daha hazırlıklı ve hazır olmanızı sağlar.

TOEFL® sınavı, Fransa'nın en iyi okullarının tümü tarafından kabul edilmektedir, yani bu sizin Fransa'ya açılan kapınız olabilir. Aslında, Fransa'daki kabul memurlarına göre, birçok Fransız okulu tarafından TOEFL® sınav puanları diğer İngilizce dil sınavlarına göre daha fazla tercih edilmektedir. Bu test aynı zamanda öğrencilerin uygulama aşamasında öne çıkmalarına yardımcı olur.

TOEFL® sınavına giren her on öğrenciden dokuzu ya birinci ya da ikinci okul tercihine giriyor.

TOEFL® sınavı ile yurtdışında eğitim hayalinizi Fransa'da yaşamaya başlayabilirsiniz.

Fransa'da Eğitim - Genel Bakış

Her yıl 300.000'den fazla uluslararası öğrenci yurtdışında eğitim hedefi olarak Fransa'yı seçmektedir. Nedenini öğrenmek için buraya tıklayın.

Eğitim sistemi

Fransa'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Fransa, çeşitli programları, uygun fiyatlı eğitimi ve kültürü ve tarihi göz önüne alındığında, çeşitli öğrenciler için popüler bir destinasyondur. Fransa'daki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Öğrenci Vizeleri

Okumak için Fransa'ya girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlık durumunuza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Ayrıca havalimanındaki pasaport kontrolüne giderken yanınızda bazı belgeleri getirmeniz istenecektir ki bu da bizim tarafımızdan karşılanmaktadır.

Barınma ve Yaşam Maliyetleri

Yurt dışında nerede eğitim alıyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Fransa'da bir öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Fransa'daki derece programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Hem Avrupalı hem de uluslararası öğrencilerin Fransa'da öğrenim ücreti ödemeleri bekleniyor. Masrafların geri kalanını karşılamak için birçok burs fırsatı mevcuttur.

Dil ve Kültür

Fransa, tarih ve kültür açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Başvuru süreci

Tüm ülkelerde, öğrencilerin bir üniversiteye kabul edilmeleri için özel kabul koşulları vardır. Fransa'daki programlara kabulün ayrıntıları ve vatandaşlığınıza bağlı olarak nelere başvurmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Programlar

Fransa'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Fransa'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!