Keystone logo

Avrupa'da Eğitim

14 Şub 2014
Education in Europe

Avrupa'daki uluslararası öğrenciler için gereksinimler ülkeden ülkeye değişir ve nereden geldiğinize bağlı olabilir. Öğrencilerin Avrupa'daki eğitimle ilgili sorularını yanıtlamaya yardımcı olmak için, Avrupa'daki ülkeler için bir dizi Eğitim Rehberi hazırladık.

Avrupa'da program aramaya hazır mısınız? Şimdi başlayabilirsiniz:

Daha fazlasını okumak ister misiniz? Bir kılavuzu okumak için aşağıdaki listeden ülkeyi seçin:


Avusturya

Avusturya, uluslararası alanda güçlü bir üne kavuşmuş, son teknoloji araştırmalarla uzun bir yüksek öğrenim geleneğine sahiptir. Ayrıca, Avusturya'nın sosyal güvenliği, ekonomik istikrarı yüksektir ve Avusturyalılar çok misafirperverdir. Avusturya'da okumak ister misiniz?


Belçika

Avrupa Birliği'nin resmi merkezi olarak tanınan Belçika, uzun zamandır Batı Avrupa'nın kalbi olarak kabul ediliyor. Güzellik ve kültür açısından zengin olan bu küçük ulusun mirası, Avrupa'nın sunduğu en güzel peri masalı ortamlarından bazılarında kendini gösteriyor.


Bulgaristan

Bulgaristan, Doğu'nun Batı ile buluştuğu bir yerdir. Şu anda sadece Bulgaristan'da değil, Ukrayna, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Romanya, Yunanistan ve Türkiye'de de konuşulan ilk yazılı Slav diline ev sahipliği yapıyor. Aşağıda Bulgaristan'da eğitim hakkında daha fazla bilgi edinin.


Hırvatistan

Hırvatistan kuzeybatıda Alplerin doğu kenarlarından doğuda Pannonian Ovalarına ve Tuna kıyılarına kadar uzanır. Güzel çevrenin yanı sıra zengin bir tarihi ve kültürel mirasın tadını çıkarmak için buraya gelin!


Kıbrıs

Yılda 300 günden fazla güneş ışığı ve Mayıs'tan Ekim'e kadar uzanan bir yaz ile, Kıbrıs'ın Akdeniz iklimi onu okumak için hoş bir yer yapar. Kıbrıs'ta eğitim almak ister misiniz?


Çek Cumhuriyeti

Yurtdışında benzersiz bir Avrupa eğitimi deneyimi arıyorsanız, Çek Cumhuriyeti'nden başkasını aramayın. Çek Cumhuriyeti'ndeki yurtdışındaki popüler eğitim şehirleri, başkent Prag'ın yanı sıra Liberec, Brno ve Olomouc'u içerir. Çek Cumhuriyeti'nde eğitim almak ister misiniz?


Danimarka

Danimarka'da eski dünyanın İskandinav cazibesi ilerici bir toplumla buluşuyor - ülke düzenli olarak dünyadaki en yaşanabilir, en güvenli ve en mutlu yerler listelerinde yer alıyor. Danimarka'da eğitim almak, sizi sosyal olarak gelişmiş bu ütopyanın tam merkezine yerleştirir.


Estonya

Dünyanın ilk tamamen dijitalleşmiş toplumlarından biri olarak, Estonya'nın elde ettiği teknolojik ilerlemeleri çok az ülke yakalayabilir. Estonya'da eğitim alan öğrencilere yarının dünyasına bir bakış verilir. Estonya'da okumak ister misiniz?


Finlandiya

Eşsiz bir İskandinav deneyimi mi arıyorsunuz? Finlandiya bugün Avrupa'nın en iyi üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor ve 2019'da bir kez daha dünyanın en mutlu ülkesi seçildi! Finlandiya'da eğitim görme hayali mi?


Fransa

Fransa'da eğitim, ülkenin sofistike kültürünün tadını çıkarma, dinamik şehirlerini keşfetme ve pitoresk kırsalını geçme şansı sunuyor. Fransa'da yurtdışında eğitim alarak görkemli mimariyi, enfes yemekleri ve birinci sınıf sanat ve kültür ortamını neden kendiniz denemiyorsunuz?


Almanya

Endüstri ve teknolojide küresel bir öncü olan Almanya, mükemmel bir yaşam standardına ve bir sosyal piyasa ekonomisine sahip oldukça gelişmiş bir ülkedir. Almanya, hem eski dünya hem de à la mode olan Avrupa'nın bir köşesini deneyimlemek için nihai fırsatı sunuyor.


Gürcistan

Avrupa'nın Orta Doğu ile buluştuğu Kafkasya'da yer alan Gürcistan, tarih ve kültür açısından zengin küçük bir ülkedir ve dünyanın en ilginç dillerinden biri olan Gürcüce'nin ana vatanıdır. Okurken Gürcistan'ı keşfedin.


Yunanistan

Yunanistan'da vakit geçirmek size sadece Akdeniz'in güzel ada dünyasını ziyaret etmek için değil, aynı zamanda Atina'nın antik sokaklarında yürümek için de bir şans verecektir. Zamanın ve stresin alışık olduğunuz kadar önemli olmadığı çok samimi bir kültür yaşayacaksınız.


Macaristan

Macaristan, özellikle tıpta, yurtdışında giderek daha popüler bir eğitim destinasyonu haline geliyor. Macaristan, yüksek kaliteli eğitimin ötesinde, canlı ve misafirperver bir kültür, büyüleyici bir tarih ve güzel şehirler de sunuyor. Okurken Macaristan'ın tadını çıkarın!


İzlanda

İzlanda eğitim sistemi, ilericiliği ile ünlüdür. İzlanda'da eğitim görenler, tüm yapının, kişinin geçmişi ne olursa olsun, herkes için eşit bir fırsat olduğunu açıkça savunduğunu keşfedeceklerdir.


İrlanda

Renkli bir şekilde Zümrüt Ada olarak bilinen İrlanda, özellikle Dublin ve Cork'ta tarihi, kültürü ve hareketli gece hayatıyla tanınır. İrlanda'nın engebeli kıyı şeridi, inişli çıkışlı tepeleri ve vadileri ve makul yaşam maliyeti, onu hem turistler hem de uluslararası öğrenciler için popüler bir destinasyon haline getirmektedir.


İtalya

İtalya, çeşitli güzellik, kültür ve tarihe sahip bir ülkedir. İtalya'da eğitim, uluslararası öğrencilerin sıcak bir şekilde karşılandığı ülkeye yayılmış çok çeşitli mükemmel akademik kurumlarla büyük saygı görmektedir. Kendinizi İtalyan kültürüne bırakın ve yurtdışında eğitim alın!


Letonya

Letonya, Baltık ülkeleri, Estonya ve Litvanya ile Belarus ve Rusya ile sınırlarını paylaşıyor. Konumu nedeniyle komşu ülkelerin farklı geleneklerinden etkilenerek öğrencilere çok kültürlü bir deneyim sunmaktadır.


Litvanya

Litvanya (veya Lietuva) bir Kuzey Avrupa ülkesi ve üç Baltık devletinden biridir. Litvanya, bölgedeki diğer birçok ülkeye göre daha düşük öğrenim oranları ve daha düşük yaşam maliyeti sunarak, öğrencilerin Avrupa'da daha düşük bir maliyetle yurtdışında eğitim görmeleri için mükemmel bir yer olmasını sağlar.


Lüksemburg

Lüksemburg yarım milyondan fazla insana ev sahipliği yapmaktadır ve kompakt olmasına rağmen tüm öğrencilere unutulmaz bir eğitim deneyimi sunacak bir Avrupa eritme potası olarak tanınmaktadır. Aşağıda Lüksemburg hakkında daha fazlasını keşfedin.


Malta

Güney Akdeniz'de, Avrupa ve Kuzey Afrika arasında yer alan Malta; Malta, Gozo ve Comino olmak üzere çok sayıda adadan oluşur. Blue Lagoon'dan Valletta'nın antik binalarına kadar, görülecek ve yapılacak çok şey var. böyle küçük bir ülkede - tüm bunları parlak güneş ışığının tadını çıkarırken görebilir ve yapabilirsiniz.


Norveç

İskandinav kültürü, çarpıcı manzaralar ve konuksever yerlilerle dolu çevre dostu şehirlerle ilgileniyor musunuz? Eğitiminizi yurtdışında İskandinavya'nın en zengin ve tartışmasız en güzel ülkelerinden biri olan Norveç'e götürmeyi düşünün.


Polonya

Uzun bir sınav döneminden sonra farklı doğayı, tarihle iç içe şehirleri ve lezzetli rahat yemekleri sever misiniz? Bu üç soruya evet cevabı verdiyseniz ve Avrupa'da bir yerde eğitim almak istiyorsanız - sizin için mükemmel bir çözüm var: Polonya'da eğitim!


Portekiz

Küçük Akdeniz ülkesi Portekiz, yurtdışında eğitim almayı seçmek için çeşitli ve heyecan verici bir yerdir. Portekiz, 125'ten fazla özel ve devlet yüksek öğretim kurumuna sahiptir. Portekiz'e giden uluslararası öğrenciler, ömürleri boyunca yurt dışında eğitim alma deneyimini dört gözle bekleyebilirler!


Romanya

Romanya'nın zengin bir duvar halısı vardır ve çarpıcı manastırlardan güzel dağlar ve orta çağ kasabalarıyla tamamlanmış doğal manzaralara kadar herkes için bir şeyler vardır. Romanya, AB'deki en düşük öğrenim ve yaşam maliyetlerinden bazılarını sunarak, onu yurtdışında bütçe dostu bir eğitim deneyimi haline getiriyor.


Rusya

Zengin ve çeşitli tarihi ile Rus kültürü bugün gelenek ve yeniliğin karmaşık bir karışımıdır. Moskova'daki Kızıl Meydan ve St. Basil Katedrali ve St. Petersburg'daki Kış Sarayı, uluslararası öğrencilerin Rusya denilince akla gelen yerlerinden sadece birkaçıdır.


Slovakya

Slovak Cumhuriyeti olarak da bilinen Slovakya, size doğal manzaralar, dağlar, mağaralar, ortaçağ kaleleri ve kasabaları, halk mimarisi, kaplıcalar ve kayak merkezlerini getiriyor. Bu, Slovakya'yı okurken keşfetmek için harika bir yer yapar.


ispanya

Gösterişli plajlar, rahat bir yaşam tarzı ve lezzetli yemekler, İspanya'yı her yerden öğrenciler için yurtdışında popüler bir eğitim destinasyonu haline getiriyor. Geçen yıl İspanya, trainings.com'un Avrupa'daki En İyi 10 Yurtdışı Eğitim Ülkesi listesinde ilk sırada yer aldı! Her yıl 60.000 uluslararası öğrencinin neden İspanya'da okumayı tercih ettiğini öğrenin!


İsveç

İsveç, uluslararası topluma açıklığıyla bilinir ve eğitim sistemi de bir istisna değildir. Dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrenciler, tamamen İngilizce olarak öğretilen 1.000'den fazla derece programının bulunduğu İsveç'te eğitim görmektedir.


İsviçre

İsviçre, 1460 yılına kadar uzanan yüksek öğrenim mükemmelliği konusunda köklü bir geçmişe sahip küçük bir ülkedir. Çok çeşitli yüksek öğretim kurumlarıyla İsviçre'de okumak, size doğrudan tutkularınız doğrultusunda keşfetme ve öğrenme fırsatı verecektir.


Hollanda

Hollanda, Batı Avrupa'da, Almanya ve Belçika sınırında yer almaktadır. Ülke, yenilikçi eğitim yöntemleri ile tanınır. İster lisans derecesi, diploma programı, yüksek lisans veya doktora arıyorsanız Hollanda'da her şey var.


Türkiye

Türkiye'de uluslararası bir öğrenci olarak, bölgenin en güvenli ve istikrarlı ülkelerinden birinde hem modernliği hem de geleneği yaşama fırsatına sahip olacaksınız. Yüksek eğitim kalitesi sizi dünyanın herhangi bir yerindeki bir geleceğe hazır olmaktan daha fazlasını yapacaktır.


Birleşik Krallık

150'den fazla yüksek öğretim kurumuna sahip - dünyanın en prestijli ve en üst sıradaki üniversitelerinden bazıları dahil - Birleşik Krallık (İngiltere), her dönem dünyanın her yerinden çok çeşitli uluslararası öğrencileri kendine çekmektedir. Birleşik Krallık'ın sunduğu dereceler hakkında daha fazla bilgi edinin!