Keystone logo

Birleşik Arap Emirlikleri'nde Eğitim: Uluslararası Öğrenciler İçin Bir Kılavuz

9 Ara 2019

Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) okumak, dünya görüşlerinize meydan okuyacak ve macera duygunuzu ateşleyecek, ekonomik ve akademik olarak gelişen bir ülkede, benzeri olmayan bir kültürel deneyim yaşama şansıdır.

Arap Yarımadası'ndaki küçük bir ülke olan BAE, Suudi Arabistan, Umman ve Basra Körfezi ile sınırlanmıştır ve yedi emirlikten oluşur - Abu Dabi (başkent), Dubai, Sharjah, Ajman, Ras al-Khaimah, Fujairah ve Umm al -Quwain.

Hepsi bu ülkenin kültürel ve doğal zenginliğini oluşturmada önemli bir rol oynamaktadır, ancak ülkenin yüksek öğretim kurumlarının çoğu, ülkenin daha yüksek seviyelere çıkma isteklerinin ön saflarında yer alan en büyük iki emirliği olan Abu Dabi ve Dubai'de bulunmaktadır. bugün sahip oldukları dünya standartlarında eğitim.

Bir program bul

BAE'de okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Abu Dabi, başkente ev sahipliği yapar ve ülke topraklarının dörtte üçünü oluşturan ve aynı zamanda BAE'nin petrol endüstrisinin merkezinde yer alan ve GSYİH'sının üçte birinden sorumlu olan emirliklerin en büyüğüdür. Dubai sırayla BAE'nin en kalabalık şehri ve uluslararası öğrencilerin kendilerini profesyonel olarak geliştirmek için bol fırsatlar bulabilecekleri bölgenin en hayati ticari ve finans merkezidir.

Burj Khalifa (dünyanın en yüksek binası!) ve Dubai'deki yapay Palmiye adaları gibi çeşitli modern cazibe merkezlerini ve ayrıca Abu Dabi'deki Şeyh Zayed Ulu Camii gibi dini yapıları keşfetme şansına sahip olacaksınız. Basra Körfezi'nde derin deniz dalışı veya çölde kum tepeleri gibi ülkenin doğal çevresi tarafından sağlanan tüm olası maceralı aktivitelere ek olarak.

Ülkenin köklü İslami kültürü ve geleneği, inovasyon ve moderniteye yönelik güçlü dürtüleriyle birleştiğinde, BAE'yi dünyanın her yerindeki öğrenciler için türünün tek örneği bir yer haline getirdi. Bize inanmıyor musun? Kendin için gör! BAE Rehberindeki Yurtdışı Eğitimimizi okuyun ve bugün size en uygun programı aramaya başlayın!

Birleşik Arap Emirlikleri - Hızlı gerçekler ve rakamlar

Başkent

Abu Dabi

Dil

Arapça

nüfus

9,4 milyon

Alan Boyutu

83.600 km²

Uluslararası öğrenciler

65.447

Akademik yıl

Eylül - Haziran

Para birimi

Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi (AED)

Arama Kodu

+971

Saat dilimi

GMT +4

Student in the UAE

BAE'de yurtdışında eğitim hakkında daha fazla bilgi

BAE'nin yüksek öğretim sistemi, batı yüksek öğretim sistemlerinden etkileniyor ve Körfez bölgesindeki en iyi üniversitelerden bazılarına sahip olmaktan gurur duyuyor.

BAE'de giderek artan sayıda kurum olmasına rağmen, şu anda devlet tarafından finanse edilen üç üniversite ve 50'den fazla özel kurum bulunmaktadır. Devlet kurumları uluslararası öğrenciler için oldukça rekabetçiyken, özel üniversiteler ve kolejler herkese açıktır.

Ayrıca, uluslararası bir eğitim ve akreditasyon arayan öğrenciler tarafından çok aranan özel uluslararası kurumların veya küresel ortaklıkların artan bir varlığı vardır.

Arapça öğrenmek BAE'de okumak için gerekli değildir, çünkü kurumların çoğunda İngilizce programları mevcuttur. Öğrenim ücretleri genellikle yüksek kabul edilse de, uluslararası öğrenciler için bol miktarda burs imkanı ve öğrenci vizesi tutarken yarı zamanlı bir iş bulma olasılığı vardır.

Bu size ilginç geliyorsa, BAE'de hayatınızın macerasına katılın!

Eğitim sistemi

BAE'de yüksek öğrenimin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Yüksek kaliteli eğitimi ve büyüleyici kültürel çeşitliliği ile uluslararası öğrenciler için popüler bir yer olan BAE'nin yüksek öğrenim sistemine dalmak için bir dakikanızı ayırın!

Öğrenci Vizeleri

BAE'de okumak için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve ülkeye girmek için ihtiyacınız olan kesin belgeleri öğrenin.

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede okuyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, BAE'de öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

BAE'deki derece programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Yerli öğrenciler ücretsiz olarak eğitim görebilirken, uluslararası öğrencilerin BAE'de öğrenim ücreti ödemeleri beklenir, ancak yurtdışında eğitim yolculuğunuzu finanse etmenize yardımcı olacak birçok burs fırsatı vardır.

Dil ve Kültür

BAE tarih, din ve kültürel çeşitlilik açısından zengindir. Ülkenin uluslararası öğrencilere dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin!

Başvuru süreci

Tüm ülkelerde, öğrencilerin bir yükseköğretim kurumuna kabul edilmeleri için belirli kabul koşulları vardır. BAE'deki programlara giriş ve çıkışlar ve seçtiğiniz kuruma başvurmanız gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinin.

programlar

BAE'de eğitim programları aramaya hazır mısınız? Bugün BAE'deki en iyi üniversitelerin programlarını bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!