Keystone logo

Singapur'da Eğitim: Dil ve Kültür

8 Şub 2019

Singapur'un dört resmi dili vardır: İngilizce, Malayca, Mandarin ve Tamil. Singapurlular genellikle çok dillidir. Bununla birlikte, uluslararası öğrencilerin başlangıçta yerel halkla iletişim kurması zor olabilir. Gerçekten de, İngilizce resmi ve yaygın olarak kullanılan dildir, ancak Singapurlular çoğunlukla Singapur İngilizcesi kullanır.

Bir program bul

Singapur'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Halk dilinde "Singlish" olarak anılır, İngiliz İngilizcesinden gelir, ancak Çince, Malayca ve Hindistan'da konuşulan bazı dillerden kelimeler alır. Ne de olsa Singlish hala İngilizce, lehçeye alıştıktan sonra kolaylıkla sohbet edebileceksiniz. Mandarin, İngilizceden sonra en çok kullanılan ikinci dildir. Bu size dünyanın en önemli dillerinden birini kavramanız için mükemmel bir fırsat verir.

Singapur ayrıca çevreyle ilgili katı yasalarıyla da tanınır. Buna çöp atmak, tükürmek veya kamusal alanlara zarar vermek dahildir. Bu yasaları çiğnerseniz, ağır para cezalarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Singapur'a gelmeden önce bu yasalara aşina olmanız önemlidir.

street in singapore

Uzun kültürler arası etkisi, sahil limanları ve göç geçmişi nedeniyle Singapur mutfağı, farklı tatların ve malzemelerin büyüleyici bir birleşimidir. Gıda, Singapur'daki ulusal kimlik için önemli hale geldi. Yemek bir sohbet konusu olursa veya arkadaşlarınız ve tanıdıklarınızla yemek paylaşmaya davet edilirseniz şaşırmayın. Birçok kültürün bir araya gelmesiyle Singapurlular diyet kısıtlamalarına da çok duyarlıdır. Yani, ister vejeteryan olun, ister dininize göre belirli yiyecekleri yemeyin, yine de size hitap edebilecek bir restoran bulabileceksiniz.

Singapur'da yurtdışında okurken denenecek en iyi yemekler arasında Hainanese Chicken Rice, Chili Crab, Laksa ve Hokkien Prawn Mee bulunur. Kızarmış erişte soya sosu, balık köftesi ve sosisle yapılan bir yemek olan Char Kauy Teow da çok yaygın ve en önemlisi lezzetli!

Singapur'daki uluslararası öğrenciler genellikle yakındaki diğer ülkelere geziler yapmayı severler. Malezya, Endonezya, Güney Kore ve Tayland hepsi popüler. Ancak bu ülkelerin hepsinin kendi vize gereksinimleri vardır. Singapur dışında herhangi bir macera planlamadan önce onlarla tanıştığınızdan emin olun.

genel bakış

Singapur, Güneydoğu Asya'da bir teknoloji, bilim ve finans merkezidir. Bu bölüm size Singapur ve orada eğitim almanın nasıl bir şey olduğuna dair genel bir bakış sunar.

Singapur'da Eğitim

Singapur birinci sınıf eğitim sunmaktadır. Hatta size uygun bir program bulmanıza yardımcı olacak üç farklı okul türü bile vardır. Bu bölümde eğitimin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öğrenci Vizeleri ve İzinleri

Eğitim almak için Singapur'a girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlık durumunuza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Ayrıca, bizim de kapsadığımız havalimanında pasaport kontrolüne giderken bazı belgeleri yanınızda getirmeniz istenecektir.

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Singapur, Asya'daki diğer ülkelere kıyasla oldukça pahalı olabilir. Ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık, böylece Singapur'da öğrenci olarak ne ödeyeceğinizi daha iyi anlayabilirsiniz.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Singapur programları için öğrenim ücretleri, okula ve uyruğunuza göre değişir. Genellikle vatandaşlar, Singapurlu olmayan öğrencilerden farklı bir öğrenim ücretine sahip olacaktır. Ayrıca burslar da mevcuttur.

Başvuru süreci

Tüm ülkelerde öğrencilerin üniversitelere girebilmeleri için belirli kabul koşulları vardır. Singapur'daki programlara giriş ve çıkışlar ve vatandaşlığınıza bağlı olarak başvurmak için yapmanız gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinin.

programlar

Singapur'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Singapur'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!