Keystone logo

Singapur'da Eğitim: Konut ve Yaşam Maliyetleri

8 Şub 2019

Singapur genellikle yaşamak için dünyanın en pahalı ülkelerinden biri olarak sıralanır, bu nedenle Singapur'da yurtdışında eğitim almadan önce ne kadara mal olacağını öğrenmek önemlidir.

Neyse ki öğrenciler yemek, konaklama ve eğlence gibi konularda sunulan birçok öğrenci indiriminden yararlanabilirler. Yurtdışına eğitim için taşınmadan önce, aklınızda bir bütçenizin olması önemlidir. Öğrenci yurtlarında mı yaşayacaksınız, bir odayı mı paylaşacaksınız veya bir öğrenci izniyle çalışabilecek misiniz gibi şeyleri düşünmeniz gerekecek.

Bir program bul

Singapur'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Bazı ortalama yaşam maliyetleri (SEG ve USD cinsinden):

Aylık kira (1 yatak odalı daire): 2800 $ (2100 $) *

Kamu hizmetleri (aylık ortalama): 104$ (75$)

Aylık toplu taşıma kartı: 120$ (90$)

Yemek (ucuz restoran): 13 $ (9,50 $)

Kahve: 5 $ (3,75 $)

Süt (1 litre): 3,20 dolar (2,40 dolar)

Sebzeler (1kg): 3 Dolar (2,25 Dolar)

Yumurtalar (düzine): 3,20 dolar (2,40 dolar)

Su (1,5 litre): 1,60 Dolar (1,20 Dolar)

Tavuk (1kg): $10 (7.50)

Şarap (şişe): 30$ (22.50$)

Pirinç: 2,70$ (2$)

* Özel konaklama pahalıdır, pek çok öğrenci öğrenci yurtlarını paylaşır veya yaşar.

Herhangi bir ülkede olduğu gibi, konut maliyetleri ne tür bir konaklama yaşadığınıza, bunu biriyle paylaşıp paylaşmadığınıza ve şehir merkezine ne kadar yakın olduğunuza bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Bir öğrenci olarak, biraz para biriktirmenin en iyi yolu, bir oda arkadaşı bulmak ve ortak bir yerde yaşamak olacaktır. Ancak kendinize daha fazla alan istiyorsanız, başka birçok seçenek var.

singapore

Ortak banyo olanaklarına sahip bir apartman dairesi veya sadece ortak bir dairede bir oda, ayda yaklaşık 700 ABD Doları - 2000 ABD Doları tutarında olabilir. Kendi başınıza yaşamak istiyorsanız, stüdyolar ve tek yatak odalı daireler aylık 1.500 ABD Doları ile 4.500 ABD Doları arasında herhangi bir yere mal olacak. Neyse ki, şehir merkezinden uzakta yaşayarak biraz tasarruf edebilirsiniz ve verimli toplu taşıma sayesinde yine de sınıfa kolayca gidip gelebilirsiniz.

Bununla birlikte, en iyi seçenek, eğitim alacağınız okul aracılığıyla konaklama aramak olacaktır. Tipik öğrenci yurtlarında daire başına altı öğrenci bulunur. Odalar genellikle döşenmiştir ve genellikle bir şey bozulduğunda veya çalışmadığında yardımcı olacak bir öğrenci konut ofisi vardır. Ayrıca, öğrenci yurtları insanları tanımanın harika bir yoludur. Hem Singapur'dan hem de yurtdışından gelen öğrenciler birlikte yaşar ve bu da yurtdışında eğitim deneyiminize katkıda bulunabilir.

genel bakış

Singapur, Güneydoğu Asya'da bir teknoloji, bilim ve finans merkezidir. Bu bölüm size Singapur ve orada eğitim almanın nasıl bir şey olduğuna dair genel bir bakış sunar.

Singapur'da Eğitim

Singapur birinci sınıf eğitim sunmaktadır. Size uygun bir program bulmanıza yardımcı olacak üç farklı okul türü bile vardır. Bu bölümde eğitimin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öğrenci Vizeleri ve İzinleri

Eğitim almak için Singapur'a girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlık durumunuza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Ayrıca, bizim de kapsadığımız havalimanında pasaport kontrolüne giderken bazı belgeleri yanınızda getirmeniz istenecektir.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Singapur programları için öğrenim ücretleri, okula ve uyruğunuza göre değişir. Genellikle vatandaşlar, Singapurlu olmayan öğrencilerden farklı bir öğrenim ücretine sahip olacaktır. Ayrıca burslar da mevcuttur.

Dil ve Kültür

Singapur, tarih ve kültür açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür, mutfak ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Başvuru süreci

Tüm ülkelerde öğrencilerin üniversitelere girebilmeleri için belirli kabul koşulları vardır. Singapur'daki programlara giriş ve çıkışlar ve vatandaşlığınıza bağlı olarak başvurmak için yapmanız gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinin.

programlar

Singapur'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Singapur'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!