Keystone logo

Japonya'da Eğitim: Öğrenim Ücretleri ve Burslar

16 Nis 2021

ABD veya Birleşik Krallık gibi diğer popüler eğitim merkezleriyle karşılaştırıldığında, Japonya'daki eğitim Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerine başvuran uluslararası öğrenciler için oldukça makul. Lisans eğitimleri için, Japonya'da öğrenim ücreti akademik yıl başına 20-23.000 USD, Yüksek Lisans için yaklaşık 12.000 USD ve Doktora çalışmaları için yaklaşık 5.000 USD arasında değişmektedir.

Bir program bul

Japonya'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Buna ek olarak, her üniversite başvurusunun programa ve üniversiteye göre değişen bir başvuru ücreti ile birlikte olduğunu unutmayın. Tıpta ve eczacılıkta lisans, yüksek lisans ve doktora çalışmaları, öğrenim süresi önemli ölçüde daha uzun olduğu için çok daha maliyetlidir.

Japonya'da okuyan her uluslararası öğrenci için ek bir maliyet, Ulusal Sağlık Sigortasına (NHI) kaydolmaktır. Ulusal Sağlık Sigortası, yaralanma durumunda tıbbi masrafları azalttığı için önemlidir. Vize/oturma izninizi aldıktan sonra, Japonya'daki en yakın yerel belediye ofisinde sigorta için kayıt yaptırabilirsiniz.

Japon Bursları

Gittikçe daha fazla hırslı öğrenciyi Japonya'da okumak ve sonunda çalışmak için çekmek amacıyla uluslararası öğrencilere çeşitli Japon bursları sunulmaktadır. Buna rağmen, bu burslar tüm üniversite öğrenim ücretlerini ve yaşam giderlerini tam olarak değil, bir kısmını karşılamaktadır. Sonuç olarak, kişisel bir bütçe ile hazırlanmanız ve daha gelmeden eğitiminiz için bir finansal plan oluşturmanız çok önemlidir.

Burs başvuru sürecinizde önemli bir yardım, Japon Eğitim, Kültür, Spor, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı'nın yetkisi altındaki bir kuruluş olan Japonya Öğrenci Hizmetleri Organizasyonu'dur (JASSO).

JASSO, öğrenci hizmetleri sağlar ve uluslararası öğrencilere yönelik burslardan, öğrenim kredilerinden ve destekten sorumludur. Gerekli tüm bilgilerle birlikte, sahip olabileceğiniz tüm soruların yanıtlarını bulabileceğiniz platformlarında gezinin.

Sunulan Japon burslarından bazıları şunlardır:

Japonya'da eğitim hakkında daha fazla bilgi edinin:

Japonya'da Eğitim - Genel Bakış

300.000'den fazla uluslararası öğrenci, her yıl yurtdışında eğitim hedefi olarak Japonya'yı seçiyor. Nedenini öğrenmek için buraya tıklayın.

Öğrenci Vizeleri

Japonya'ya okumak için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlık durumunuza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Ayrıca, bizim de kapsadığımız havalimanında pasaport kontrolüne giderken bazı belgeleri yanınızda getirmeniz istenecektir.

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede okuyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Japonya'da bir öğrenci olarak ne ödeyeceğinizi daha iyi anlamanız için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Eğitim sistemi

Japonya'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Japonya, çeşitli programları, uygun fiyatlı eğitimi, kültürü ve tarihi göz önüne alındığında, öğrenciler için en iyi eğitim destinasyonları arasındadır. Japonya'daki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Dil ve Kültür

Japonya tarih ve kültür açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Başvuru süreci

Tüm ülkelerde öğrencilerin bir üniversiteye kabul edilmeleri için belirli kabul koşulları vardır. Japonya'daki programlara giriş ve çıkışlar ve vatandaşlığınıza bağlı olarak nelere başvurmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

programlar

Japonya'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Japonya'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!