Keystone logo

Japonya'da Eğitim: Konut ve Yaşam Maliyetleri

1 Haz 2017

Japonya'da eğitim almanın ana nedenlerinden biri güvenli ortamdır, çünkü Japonya, önemli ölçüde düşük suç oranlarıyla dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak kabul edilir. Japonya'daki yaşam maliyeti, özellikle başkent Tokyo'da yaşamayı seçerseniz, diğer eğitim destinasyonlarına kıyasla yüksektir. Ancak, hepsi yaşamayı seçtiğiniz alanlara ve takip ettiğiniz yaşam tarzına bağlıdır.

Japonya'daki en öğrenci dostu şehirler, tüm bütçe ihtiyaçlarınızı karşılayan Tokyo, Osaka, Kyoto, Fukuoka, Sapporo veya Yokohama'dır. Japonya'daki yaşam maliyetlerinizi azaltmak için uluslararası bir öğrenci olarak, bir üniversite yurdunda yaşamak harika bir seçenek.

Bir program bul

Japonya'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Devlet ve üniversiteler tarafından sağlanan öğrenci yurtlarının varlığına rağmen, sınırlı sayıda yurt odası bulunduğundan, uluslararası öğrencilerin çoğu özel konaklamalarda kalmaktadır. Üniversiteden kabul mektubunuzu aldığınız andan itibaren yurtlarda veya özel evlerde konaklama seçeneği aramayı unutmayın.

Japonya'da özel konaklama yaşam maliyetleri söz konusu olduğunda, eğitim hedefiniz olarak Tokyo'yu seçerseniz çok para harcamaya hazır olun. Biraz para biriktirmek için merkezde değil, banliyölerde yaşamayı düşünün. Daha küçük şehirlerde, metropol alanlara kıyasla maliyet azalır ve oldukça uygundur.

Tek odalı bir dairenin aylık ortalama kirası, şehir merkezinde yaşamayı seçip seçmemenize bağlı olarak her zaman 50-70.000 Japon Yeni (yaklaşık 450-650 USD) civarındadır. Daha büyük daireler çok daha pahalıya mal oluyor. Gaz, elektrik, internet ve su gibi hizmetlerin kiraya dahil olmadığını unutmayın.

Diğer bir popüler seçenek ise sözde misafirhaneler veya Japonca'da “yabancı evleri” (gaijin evleri). Bu tür evler ucuz bir konaklama türüdür ve daha kısa süreliğine kiralanabilir. Kalıcı öğrenci evinizi bulana kadar Japonya'daki ilk birkaç ayınız için harika bir seçenek olabilir.

Japonya'da ortalama yaşam maliyetleri:

Yemek

900,00 ¥

Kahve

404.00 ¥

Bira

450,00 ¥

Sinema Bileti

1,800,00 ¥

Aylık kira

57 - 83.000 .

Aylık Taşıma

10.000.00 ¥

Japonya'da Eğitim - Genel Bakış

300.000'den fazla uluslararası öğrenci, her yıl yurtdışında eğitim hedefi olarak Japonya'yı seçiyor. Nedenini öğrenmek için buraya tıklayın.

Öğrenci Vizeleri

Japonya'ya okumak için vizeye ihtiyacınız var mı? Öğrenci vizesi süreci ve vatandaşlık durumunuza bağlı olarak ülkeye girmek için neye ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Ayrıca, bizim de kapsadığımız havalimanında pasaport kontrolüne giderken bazı belgeleri yanınızda getirmeniz istenecektir.

Eğitim sistemi

Japonya'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Japonya, çeşitli programları, uygun fiyatlı eğitimi, kültürü ve tarihi göz önüne alındığında, öğrenciler için en iyi eğitim destinasyonları arasındadır. Japonya'daki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Japonya'daki lisans programları için öğrenim ücretleri değişebilir. Hem uluslararası hem de yerli öğrencilerin Japonya'da öğrenim ücreti ödemeleri bekleniyor. Masrafların geri kalanını karşılamak için çok sayıda burs fırsatı mevcuttur.

Dil ve Kültür

Japonya tarih ve kültür açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Başvuru süreci

Tüm ülkelerde öğrencilerin bir üniversiteye kabul edilmeleri için belirli kabul koşulları vardır. Japonya'daki programlara giriş ve çıkışlar ve vatandaşlığınıza bağlı olarak nelere başvurmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

programlar

Japonya'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Japonya'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!