Keystone logo

İsrail'de Eğitim: Öğrenci Vizeleri ve İzinleri

18 Eki 2019

İsrail'de okumak için öğrenci vizesine (A/2 vizesi) ihtiyacınız olacak. Başvurular, kendi ülkenizdeki İsrail büyükelçiliğine veya konsolosluğuna yapılmalıdır. Bir kez verildiğinde, vize bir yıla kadar geçerlidir ve ülkeye birden fazla giriş ve çıkışa izin verir.

Program Bul

İsrail'de okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Vize alabilmeniz için başvurunuza aşağıdaki öğelerin eklenmesi gerekir:

  • İsrail'e giriş vizesi için tamamlanmış ve imzalanmış başvuru;
  • İki adet vesikalık resim;
  • İsrail'de tanınmış bir yüksek öğretim kurumundan alınan eğitimler için resmi bir kabul mektubu;
  • Öğrencinin, İsrail'de planladığı kalış süresinin tamamı boyunca öğrenimi ve mali kaynakları için ödeme yapacak finansal araçlara sahip olduğunun kanıtı;
  • Tüm öğrenim süresi ve bundan sonraki altı ay için geçerli bir seyahat belgesi (örneğin pasaport). Ülkenin İsrail Devleti'nde diplomatik bir misyonu varsa, pasaportun yalnızca 12 ay geçerli olması gerekir; ve
  • Ücret ödeme.

genel bakış

İsrail'de yurtdışında okumakla ilgileniyor musunuz? İsrail'de uluslararası bir öğrenci olmak hakkında bilmeniz gereken her şeyi keşfetmek için kapsamlı kılavuzumuzu kullanın!

Eğitim sistemi

İsrail'de yüksek öğrenimin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Yüksek kaliteli eğitimi ve büyüleyici kültürel çeşitliliği ile uluslararası öğrenciler için popüler bir destinasyon olan İsrail'in yüksek öğrenim sistemine dalmak için bir dakikanızı ayırın!

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede okuyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, İsrail'de öğrenci olarak ne ödeyeceğinizi daha iyi anlamanız için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

İsrail'deki lisans programları için öğrenim ücretleri birçok faktöre bağlı olarak değişebilir, ancak birçok burs fırsatı mevcuttur. Daha fazlasını buradan öğrenin!

Dil ve Kültür

İsrail tarih, din, kültürel çeşitlilik ve diller açısından zengindir! Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Başvuru süreci

Tüm ülkelerde öğrencilerin bir üniversiteye kabul edilmeleri için belirli kabul koşulları vardır. İsrail'deki programlara kabulün artıları ve eksileri ve başvurmanız gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinin.

programlar

İsrail'de eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün İsrail'deki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!

Bu ülke rehberinin içeriği, Study In Israel ile ortaklaşa geliştirilmiştir.

İsrail'de Eğitim Hakkında


'İsrail'de Eğitim' web sitesi, Yüksek Öğrenim Konseyi (CHE) ve ülkedeki yüksek öğretim konularından sorumlu ulusal kurum olan İsrail Planlama ve Bütçe Komisyonu tarafından işletilmektedir. CHE, kamuya açık, profesyonel, akademik, apolitik ve bağımsız bir kuruluştur ve İsrail'deki yüksek öğretim sistemini düzenlemekten sorumludur.