Keystone logo

Hindistan'da Eğitim: Öğrenim Ücretleri ve Burslar

13 Eki 2020

Çoğu Hint okulu, eğitim düzeyine bakılmaksızın, akademik yıl başına 3,300 ila 7,800 ABD Doları arasında ücret almaktadır. Tıp veya mühendislik gibi tesislerin sık kullanılmasını gerektiren dereceler, genellikle bu yelpazenin üst ucuna doğru yön değiştirecektir. Doktora öğrencilerine gelince, pozisyonlar genellikle ödenmez, ancak aylık en az 25.000 INR (340 $) maaş ile gelir.

Bir program bulun

Hindistan'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Hindistan hükümetinden mali yardım alınabilir, ancak ancak arka arkaya üç yıl Hindistan'da bulunduktan sonra. Bu nedenle, öğrenim vizesi başvurusunda bulunurken mali açıdan kendi kendine yeterliliğinizi kanıtlamanız gerekir.

Burslara gelince, bol miktarda bulunurlar. Hindistan hükümeti aktif olarak uluslararası öğrencileri teşvik etmek ve işe almak istiyor. Hindistan hükümetinin ülkeyi ABD veya İngiltere kadar yurtdışında eğitim için popüler bir yer haline getirmek istediği bir sır değil.

Bunlardan en prestijli olanı Hindistan'da Eğitim Bursu. Burs, alıcılar için tamamen ücretsiz bir yolculuk sunar ve beş akademik yıla kadar verilebilir. Yaşam maliyetlerinde aylık bir sınır var, ancak bu yüksek bir oran. Burs bile ücretsiz Hintçe dersleri içeriyor ve size dünyanın en büyük ikinci işgücü piyasasına güçlü bir başlangıç noktası sunuyor. Bu burs maalesef Pakistan pasaportu olanlara açık değil.

Hindistan'da eğitim

Hindistan, dünyaca ünlü bir mutfağa, muhteşem mimariye ve sıcak bir atmosfere sahip bir ülkedir. Bu bölüm size bu geniş ülke hakkında daha fazla bilgi veriyor.

Hindistan'da Eğitim

Hindistan'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Hindistan, iyi programları, düşük ücretleri ve dünyaca ünlü kültürü ve tarihi göz önüne alındığında, çeşitli öğrenciler için harika bir destinasyondur. Hindistan'daki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Öğrenci Vizeleri

Eğitim almak için Hindistan'a girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Vatandaşlığınıza bağlı olarak öğrenci vizesi süreci ve ülkeye girmeniz gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Konut ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede öğrenim görüyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Hindistan'da öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Dil ve Kültür

Hindistan, tarih ve kültür açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin! Ayrıca bu bölümde Hindistan'da nasıl güvende kalacağımız hakkında konuşacağız.

Başvuru süreci

Bu bölümde Hint okullarına nasıl başvuracağınız ve bunu yapmak için ihtiyacınız olan belgeler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Programlar

Hindistan'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Hindistan'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!