Keystone logo

Hindistan'da Eğitim: Başvuru Süreci

13 Eki 2020

Hindistan ulusal bir başvuru portalı kullanır: Hindistan'da Eğitim Almak için 5 Adımınız. En fazla üç farklı programa başvurabilirsiniz. Sınır üçtür: üç farklı program veya üç farklı okul. Doktora başvuruları doğrudan okullara yapılır.

Bir program bulun

Hindistan'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Ulusal portal üzerinden başvurmak için bazı temel kişisel bilgileri kaydetmeniz gerekecektir. Daha sonra bir yükleme sayfasına geleceksiniz. Orada, akademik transkriptlerinizi, motivasyon mektubunuzu, İngilizce yeterliliğinizin kanıtını (Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan bir Anglophone ülkesinden değilseniz) ve okulunuzun isteyebileceği diğer belgeleri yüklersiniz. Belgeleriniz Hintçe veya İngilizce değilse, orijinallerini noter tasdikli bir tercümeyle birlikte sunmanız gerekir.

india camel

Doktora başvuruları genel olarak benzer bir süreci takip eder, ancak akademik bir CV de eklemelisiniz. Doktora başvuruları normalde belirli bir açık pozisyona veya pozisyona yanıt olarak gönderildikleri için iş ilanları gibi çalışır.

Doktora başvuru sahiplerinin ayrıca disipline özgü bir Araştırma Uygunluk Testini (RET) tamamlamaları gerekir. RET, seçtiğiniz alanda başarılı olmak için bilgi birikimine sahip olmanızı sağlar. Başvurunuzun bir parçası olarak bu testin sonuçlarını göndermeniz gerekecektir.

Başvurular için son tarih her yıl biraz değişir, ancak genellikle seçtiğiniz kurs başlamadan önceki akademik yılda Ocak ayı sonuna doğru düşer.

Hindistan'da eğitim

Hindistan, dünyaca ünlü mutfağı, muhteşem mimarisi ve sıcak atmosferi olan bir ülkedir. Bu bölüm size bu geniş ülke hakkında daha fazla bilgi veriyor.

Hindistan'da Eğitim

Hindistan'da yüksek öğretim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Hindistan, iyi programları, düşük ücretleri ve dünyaca ünlü kültürü ve tarihi göz önüne alındığında, çeşitli öğrenciler için harika bir destinasyondur. Hindistan'daki eğitim sisteminin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın!

Öğrenci Vizeleri

Eğitim almak için Hindistan'a girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Vatandaşlığınıza bağlı olarak öğrenci vizesi süreci ve ülkeye girmeniz gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Barınma ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede öğrenim görüyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Hindistan'da öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Hindistan'daki derece programları için öğrenim ücretleri oldukça benzerdir. Hem uluslararası hem de yerli öğrencilerin Hindistan'da öğrenim ücreti ödemeleri bekleniyor. Bu bölümde bunun nasıl çalıştığı ve burslarla ilgili bilgileri bir araya getirdik.

Dil ve Kültür

Hindistan, tarih ve kültür açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin! Bu bölümde ayrıca Hindistan'da nasıl güvende kalacağımız hakkında konuşacağız.

Programlar

Hindistan'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Hindistan'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!