Keystone logo

Hindistan'da Eğitim: Hindistan'da Eğitim

13 Eki 2020

Hindistan eğitim sistemini İngiltere'den devraldı. Ancak Hindistan'ın dünyadaki rolü ve yeri zamanla gelişip büyüdükçe eğitim sistemi de değişti.

Hint yüksek öğretimi hızla genişliyor. Bugün Hindistan'da binden fazla akredite okul var. Bunların yaklaşık elli tanesi uluslararası alanda tanınmaktadır. Tüm kurumlar, Ulusal Enstitü Sıralama Çerçevesi (NIRF) tarafından akredite edilmiş ve derecelendirilmiştir.

Bir program bulun

Hindistan'da okumak ister misiniz? Programları bulun ve karşılaştırın

Hint yüksek öğretimi bu yüzyılda dramatik bir değişim geçirdi. Standartların altından tamamen düzenlenmiş hale geldi. Sonuç olarak, Hindistan'ın en iyi okullarından bazıları şu anda bazı alanlarda bazı Amerikan okullarıyla aynı seviyededir.

İngilizce programları Hindistan'da yaygındır ve kapsam ve erişim açısından geniştir. Hemen hemen tüm Hintli akademisyenler mükemmel İngilizce konuşuyor. Çoğu okul aynı programları sunar: biri İngilizce, diğeri Hintçe öğretilir. Bununla birlikte, Hint yüksek öğretim sınıflarında İngilizce giderek daha baskın hale geliyor.

india statue

Bir Hint okulunda geçirdiğiniz süre boyunca, günlük hayatta İngilizceden daha yaygın olduğu için muhtemelen en azından temel Hintçe öğrenmeye teşvik edileceksiniz.

Bir lisans derecesi, konuya ve değişim için harcanan zamana bağlı olarak üç ila beş yıl sürer. Hindistan'da profesyonel derece olarak da adlandırılan bir Yüksek Lisans derecesi, normalde bir veya tıp alanında ise iki yıl sürer. Doktora gelince, araştırma yaparken öğretip öğretmediğinize bağlı olarak uluslararası standartta üç ila beş yıl arasında bir zaman alır.

Hindistan'da eğitim

Hindistan, dünyaca ünlü mutfağı, muhteşem mimarisi ve sıcak atmosferi olan bir ülkedir. Bu bölüm size bu geniş ülke hakkında daha fazla bilgi veriyor.

Öğrenci Vizeleri

Eğitim almak için Hindistan'a girmek için vizeye ihtiyacınız var mı? Vatandaşlığınıza bağlı olarak öğrenci vizesi süreci ve ülkeye girmeniz gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Barınma ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışında nerede öğrenim görüyor olursanız olun, hazırlıklı olmanız için önceden bir bütçe oluşturmanız önemlidir. Bu nedenle, Hindistan'da öğrenci olarak ne ödeyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinebilmeniz için ortalama yaşam ve barınma maliyetlerini ayrıntılı olarak açıkladık.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

Hindistan'daki derece programları için öğrenim ücretleri oldukça benzerdir. Hem uluslararası hem de yerli öğrencilerin Hindistan'da öğrenim ücreti ödemeleri bekleniyor. Bu bölümde bunun nasıl çalıştığı ve burslarla ilgili bilgileri bir araya getirdik.

Dil ve Kültür

Hindistan, tarih ve kültür açısından zengin bir ülkedir. Ülkenin dil, kültür ve daha fazlası açısından neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin! Bu bölümde ayrıca Hindistan'da nasıl güvende kalacağımız hakkında konuşacağız.

Başvuru süreci

Hint okullarına nasıl başvuracağınız ve bunu yapmak için ihtiyacınız olan belgeler hakkında daha fazla bilgiyi bu bölümde öğrenin.

Programlar

Hindistan'da eğitime bakmaya hazır mısınız? Bugün Hindistan'daki en iyi programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın!